Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Віддалена робота: як зберегти продуктивність і не збожеволіти на ремоуті

Valeriia Merzlikina
Valeriia Merzlikina HR Business Partner
4 липня 2022 8 хвилин читання

Привіт! Мене звати Валерія Мерзлікіна. Я працюю HR Business Partner у технологічній компанії Roosh, в якій допомагаю керівникам ставати кращими лідерами для своїх команд.

До Roosh я приєдналася у лютому, а вже менш ніж за місяць почалася війна і ми перейшли на віддалений формат роботи. Знаю, що у всіх різний досвід проживання пандемії COVID-19: комусь уже доводилося працювати поза офісом, а хтось під час війни зіткнувся з цим уперше. Тому ділюся з вами лайфхаками, які допоможуть зберегти вдома високий рівень продуктивності та можливість отримувати задоволення від своєї роботи.

1. Чітко визначте робочі години 

По-перше, графік роботи допоможе краще зосереджуватися на робочих завданнях, не відволікаючись на особисті справи. Маючи перед собою та командою зобов'язання працювати, наприклад, з 10:00 до 19:00 ви менше піддаватиметесь спокусі лягти відпочити в обід.

По-друге, робота вдома завжди збільшує ризик невиправданих овертаймів, адже кордони між особистим і робочим зникають. Враховуючи те, що зникає необхідність витрачати час на дорогу в офіс і назад, ви можете прокинутися вранці й одразу починати працювати, а завершувати тільки перед самим сном, або, наприклад, забувати обідати. Це може бути до певної міри виправданим рішенням, коли ви маєте важливе та термінове завдання. Але важливо не забувати змінювати період активної роботи періодом відпочинку. Інакше через якийсь час роботи в такому режимі, ви можете відчути перші симптоми вигорання: відсутність інтересу до робочих завдань, втому, зайву емоційність або навпаки байдужість.

2. Створіть свій робочий простір

Намагайтеся відтворити для себе атмосферу офісу та свого робочого простору (якщо це можливо): працюйте за столом і відмежовуйте робоче місце від місця, де ви спите або проводите час із сім'єю. Також налаштуватися на роботу допомагає одяг. Залишаючись у піжамі цілий день, я навряд чи зможу демонструвати ту саму ефективність, що й нехай у зручному, але все-таки не домашньому одязі.

3. Намагайтеся приділяти час домашнім справам під час обідньої перерви, до або після роботи

Коли я вперше почала працювати віддалено, я спочатку раділа, що можу між онлайн зустрічами приготувати вечерю або швидко завантажити прання. Але я швидко зрозуміла, що така багатозадачність веде мене до зниження якості в робочих та домашніх справах. Начебто ти все робиш на половину від можливого рівня результативності. Тому тепер я намагаюся приділяти домашнім справам час до або після роботи. На собі перевірила, як сильно страждає мій робочий день, коли посеред нього мені доводиться «вилітати» зі своєї робочої атмосфери — потім у рази важче знову повернутися до неї.

4. Не відмовляйтеся від фізичної активності та прогулянок 

Віддалена робота може стати причиною як і зниження фізичної активності, так і створити умови для підтримки фізичного навантаження. Не відмовляйте собі у піших прогулянках поза робочим часом. Особисто для мене дуже добре працює обідній час. Також не втрачайте можливості займатися спортом вдома.

5. Створіть свою рутину 

Лише лінивий не говорить зараз про «ритуали», але тільки тому, що вони реально працюють. Наш мозок запам'ятовує перелік дій, що повторюються, і алгоритми, які ми використовуємо в житті (наприклад, ранкові ритуали — пробудження, зарядка або пробіжка, ранковий догляд за собою, сніданок) можуть перемикати нас у потрібний стан. Продовжуйте рутину, яка раніше супроводжувала ваш початок робочого дня — наприклад, кава з колегами, перегляд стрічки новин тощо, а також рутину під закінчення робочого дня — тренування, прогулянка тощо. 

6. Використовуйте техніки, що підвищують ефективність

Якщо вам важко зберігати концентрацію, скористайтеся техніками, які дозволять її повернути. Найбільш відома та поширена техніка – Pomodoro. Ви заводите таймер на 25 хвилин і весь цей час, не відволікаючись, працюєте над виконанням невеликого завдання. Після цього відпочиваєте 5 хвилин і знову – 25-хвилинний спринт.

7. Регулярно аналізуйте результати вашої роботи

Думаю, кожен із нас проживав такі часи, коли весь день чимось зайнятий, а ввечері навіть важко сказати, що зробив. Так створюється відчуття, що не зробив нічого корисного і зростає незадоволеність собою.

Один із способів подолати це відчуття — регулярний аналіз ваших результатів і навіть маленьких зроблених кроків. Для мене добре працює, коли кожен день є 5-10 хвилин на підбиття підсумків, а щотижня півгодини, щоб підбити підсумки тижня. З таких підсумків потім складаються результати місяця та року. Такий «аудит» результатів можна поєднувати ще й з плануванням завдань на майбутній період (наступний день, тиждень чи місяць).

8. Не втрачайте можливості навчатися та саморозвиватися 

Знаходьте для себе цікаві теми, продовжуйте чи починайте проходження нових навчальних курсів та програм. Це допоможе вам переключитись, не втратити інтерес до професії, отримати нові навички та знання, не відкладаючи свій розвиток «на потім». Знаходьте для себе цікаві теми, продовжуйте чи починайте проходження нових навчальних курсів та програм. Це допоможе вам переключитись, не втратити інтерес до професії, отримати нові навички та знання, не відкладаючи свій розвиток «на потім».

9. Будьте уважними до себе

Постійно аналізуйте, які лайфхаки з організації особистого та робочого часу працюють найкраще саме для вас. Кожен із нас  унікальна особистість, тому важливо знати, які біологічні ритми притаманні саме вам — у який час краще прокидатися і лягати спати, в який час варто починати працювати, з якою інтенсивністю та темпом оптимально це робити.

До прикладу, я зрозуміла, що в середу у мене завжди спад активності, який, ймовірно, пов'язаний зі втомою, яка виникає до середини тижня. І, оскільки моя робота передбачає велику кількість спілкування, я почала присвячувати середи робочим завданням, які не пов'язані зі спілкуванням.

10. Використовуйте можливість поспілкуватися з колегами

У всіх нас різна потреба у спілкуванні, але через віддалену роботу звичної нам комунікації стає менше. Працюючи віддалено, ми переважно спілкуємося з тими, з ким  маємо спільні завдання, а можливості випадково в коридорі перетнутися з колегою з іншого проекту чи навіть компанії вже немає. В Roosh, наприклад, ми намагаємось впроваджувати спільні активності для колег – віртуальна кава для всіх бажаючих «Random coffee», загальні тренування та інші активності – користуйтеся ними, якщо відчуваєте, що таке спілкування є цінним для вас.У всіх нас різна потреба у спілкуванні, але через віддалену роботу звичної нам комунікації стає менше. Працюючи віддалено, ми переважно спілкуємося з тими, з ким  маємо спільні завдання, а можливості випадково в коридорі перетнутися з колегою з іншого проекту чи навіть компанії вже немає. В Roosh, наприклад, ми намагаємось впроваджувати спільні активності для колег – віртуальна кава для всіх бажаючих «Random coffee», загальні тренування та інші активності – користуйтеся ними, якщо відчуваєте, що таке спілкування є цінним для вас.

11. Не бійтеся просити про допомогу

У всіх бувають злети та падіння. Не бійтеся, що ваша команда дізнається про те, що ви переживаєте спад продуктивності і вам складно справлятися з робочими завданнями. Розкажіть про це команді або керівнику, попросіть допомоги у колег з HR відділу. Люди поруч з вами зацікавлені у вашому персональному успіху, тому що ваш особистий успіх — це запорука успіху всієї команди.


Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Частка венчурних інвестицій в ШІ у Європі сягнула 18%

Олеся Дерзська 27 червня 2024 20:19

Чи був London Tech Week успішним для України

Олеся Дерзська 21 червня 2024 16:08

Як змінилась екосистема ШІ в Україні за десять років — дослідження

Вікторія Рудзінська 19 червня 2024 20:48

Можливості, які ви несвідомо втрачаєте: три неочевидні способи знайти роботу у 2024 році

Владислав Миронович 17 червня 2024 15:30

Дискримінація від роботів: чи допомагає ШІ наймати найкращих кандидатів

Олександр Тартачний 17 червня 2024 09:00