Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Opendatabot: що відбувається з ринком праці в Україні, зокрема з IT та бізнесом

Ганна Гілова
Ганна Гілова Журналіст Speka
4 травня 2023 3 хвилин читання

Що там в IT

Криза в IT триває: кількість вакансій та пропозицій від рекрутерів меншає, натомість зростає відсоток нетехнічного наймання — маркетологів та sales-менеджерів.

У квітні 2023 року компанії опублікували на Djinni 13 483 вакансії — це менше, ніж у березні та лютому. А частка нетехнічного наймання зростає: якщо ще пів року тому вона становила 17% від загальної кількості наймання, то у квітні вже 21%. 

Кількість пропозицій для айтівців від рекрутерів сягнула антирекорду —  67,5 тис. Це найнижчий показник від початку карантину у 2020 році. При цьому найчастіше рекрутери пишуть саме нетехнічним спеціалістам.

Поступово зростає частка вакансій, де передбачається офісна робота для айтівців. За місяць їхня кількість збільшилася майже на третину (27%) і становить 9% від загальної кількості пропозицій.

Що там із бізнесом

У квітні 2023 року українці зареєстрували більше нових бізнесів, аніж у березні: 26,7 тис. ФОП та 3,7 тис. компаній. Загалом від початку повномасштабного вторгнення в Україні з'явилося більш ніж 200 тис. нових ФОП.

За даними SaaS-платформи для управління бізнесом RemOnline, у квітні обсяг замовлень у підприємців у сфері послуг та торгівлі зменшився на 12% за місяць у порівнянні з березнем 2023-го. 

Найпопулярнішими нішами бізнесу серед нових користувачів залишаються ритейл, авто та гаджети.

Ситуація на ринку праці майже вийшла на рівень 2021 року 

Загалом кількість вакансій на Work.ua майже зрівнялася з показниками до повномасштабної війни — 82,4 тис. пропозицій від роботодавців. Це лише на 2% менше, ніж у квітні 2021 року.

Найбільший приріст пропозицій роботи у квітні до березня стався у таких категоріях: «Охорона, безпека» (+21%), «Готельно-ресторанний бізнес, туризм» (+20%) та «Сфера обслуговування» (+16%).

Загальна  кількість нових резюме за місяць скоротилася на 18,3%. При цьому жінки шукають роботу активніше за чоловіків: 122,2 тис. резюме від жінок проти 98,8 тис. резюме від чоловіків.

Серед лінійних працівників найбільші зарплати зберігаються у медіабаєрів (52,5 тис. грн), водіїв-міжнародників (41,5 тис. грн). Із зарплатами у 30 тис. грн у переліку з'явились арматурники, бізнес-аналітики та продюсери. 

Відстежити, як працює український бізнес під час війни, можна на сторінці Економічного фронту України.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Google збрехав щодо продуктивності нової моделі ШІ Gemini, принаймні в одному відео

Олександр Тартачний 3 години тому

Технічний рекрутинг 2.0: оновлена версія воєнного часу

Telesens IT-компанія 23 години тому

«Цифровізація — це національна ідея України»: найважливіше з форуму StrategEast Digital for Freedom

Владислав Миронович 7 грудня 2023 14:30

США надають Україні новий пакет військової допомоги на $175 млн

Артем Житкевич 6 грудня 2023 21:38

Google таки випустив Gemini — нову модель генеративного штучного інтелекту

Олександр Тартачний 6 грудня 2023 19:24