Opendatabot: що відбувається з ринком праці в Україні, зокрема з IT та бізнесом
Що там в IT
У квітні 2023 року компанії опублікували на Djinni 13 483 вакансії — це менше, ніж у березні та лютому. А частка нетехнічного наймання зростає: якщо ще пів року тому вона становила 17% від загальної кількості наймання, то у квітні вже 21%.

Кількість пропозицій для айтівців від рекрутерів сягнула антирекорду — 67,5 тис. Це найнижчий показник від початку карантину у 2020 році. При цьому найчастіше рекрутери пишуть саме нетехнічним спеціалістам.
Поступово зростає частка вакансій, де передбачається офісна робота для айтівців. За місяць їхня кількість збільшилася майже на третину (27%) і становить 9% від загальної кількості пропозицій.
Що там із бізнесом
У квітні 2023 року українці зареєстрували більше нових бізнесів, аніж у березні: 26,7 тис. ФОП та 3,7 тис. компаній. Загалом від початку повномасштабного вторгнення в Україні з'явилося більш ніж 200 тис. нових ФОП.

Найпопулярнішими нішами бізнесу серед нових користувачів залишаються ритейл, авто та гаджети.
Ситуація на ринку праці майже вийшла на рівень 2021 року
Загалом кількість вакансій на Work.ua майже зрівнялася з показниками до повномасштабної війни — 82,4 тис. пропозицій від роботодавців. Це лише на 2% менше, ніж у квітні 2021 року.

Найбільший приріст пропозицій роботи у квітні до березня стався у таких категоріях: «Охорона, безпека» (+21%), «Готельно-ресторанний бізнес, туризм» (+20%) та «Сфера обслуговування» (+16%).
Загальна кількість нових резюме за місяць скоротилася на 18,3%. При цьому жінки шукають роботу активніше за чоловіків: 122,2 тис. резюме від жінок проти 98,8 тис. резюме від чоловіків.
Серед лінійних працівників найбільші зарплати зберігаються у медіабаєрів (52,5 тис. грн), водіїв-міжнародників (41,5 тис. грн). Із зарплатами у 30 тис. грн у переліку з'явились арматурники, бізнес-аналітики та продюсери.
Відстежити, як працює український бізнес під час війни, можна на сторінці Економічного фронту України.