Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Українець створив платформу для пошуку роботи в IT з урахуванням навичок. Як вона працює

Сергій Коноплицький
Сергій Коноплицький Засновник агентства контент-маркетингу CMDIGITAL та центру сучасного стоїцизму PSYSK
21 квітня 2023 4 хвилин читання

Через російське вторгнення більшість венчурних інвесторів припинили розглядати Україну як країну для інвестицій. Однак і до цього кожен значний раунд був вагомим інфоприводом для ринку.

Більшість сподівається, що після перемоги ситуація в IT-галузі зміниться. Адже нам відомі великі компанії або команди, яким вдалося підняти інвестиції. Про них пишуть статті та знімають сюжети. Але є гідні проєкти, що їх створюють маленькі команди або взагалі одна людина. Саме про такий проєкт я розповім.

Олександр, розробник із Львівщини, створив платформу DecisionWanted для пошуку роботи та співробітників в IT на основі навичок. 

Українець створив платформу для пошуку роботи в IT Українець створив платформу для пошуку роботи в IT

Як працює платформа для рекрутингу DecisionWanted

Власне, це єдине питання, що я поставив Олександру. Він давно працює на ринку рекрутингу і вже створював локальні проєкти в галузі. «З DecisionWanted хочу вийти на глобальний ринок — ідея розв'язує специфічні проблеми кожного спеціаліста у цій царині», — каже він.

Платформа базується на концепції матриці компетенцій (або навичок). Кожна опублікована вакансія на платформі є такою матрицею. Одна й та сама навичка має різну вагу у різних вакансіях, залежно від вимог до конкретної посади та побажань роботодавця. 

Наприклад, якщо ви шукаєте роботу в галузі маркетингу, навичка керування соціальними медіа має велику вагу, бо це важливий інструмент у просуванні бренду. Та якщо ви розробник, навичка SMM вам не потрібна. 

Система в автоматичному режимі аналізує відповідність вакансій профілям кандидатів та надає рекомендації. При цьому враховує важливість навичок, рівень та досвід у володінні ними й десятки інших параметрів.

Звісно, не обійшлося без штучного інтелекту. Алгоритми перевіряють матрицю компетенцій на релевантність запитам кандидата або роботодавця. За відгуку на вакансію кандидат і рекрутер одразу отримують автоматичний звіт відповідності профілю до вимог. Це дозволяє зберегти години часу живого спілкування.

«Оберіть вакансію і за секунду ви зрозумієте, чи відповідають ваші навички вимогам у ній. Якщо ви рекрутер, опублікуйте вакансію та миттєво отримайте детальний звіт відповідності наявних кандидатів до вимог», — йдеться в описі платформи.

Олександр вважає наявні моделі пошуку та відбору кандидатів застарілими. «Кількість вакансій зменшується, а число кандидатів у пошуку зростає. Переглядати сотні резюме і розуміти, що з них ніхто не підходить, важко. Тому виникають, наприклад, такі ситуації: система з пошуку роботи бачить, що у кандидата згадана Java у скілах і рекомендує його на всі вакансії, де потрібна Java. А можливо, для цієї вакансії вона є другорядним скілом. Кожна вакансія — це унікальна матриця компетенцій з унікальними вимогами щодо скілів кандидата. Тому потрібна система, яка дасть роботодавцю змогу детально описати необхідні навички кандидата та їхню важливість саме для цієї позиції. Ці дані система порівнює з профілем кандидата і надає цільові рекомендації», — каже він.

Система підраховує відсоток відповідності скілів кандидата, тож компанія має лише ухвалити рішення. 

Натепер на платформі зареєстровано понад 1000 користувачів (кандидати та рекрутери).

Місія проєкту — побудувати світовий банк скілів кандидатів з можливістю миттєво підібрати ідеальні вакансії, а також кандидатів для вакансій. Але для цього потрібен зворотній зв’язок від учасників ринку.

Спробувати створити резюме або знайти співробітника можна на сайті DecisionWanted.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Apply to survive: гайд з пошуку роботи в IT у 2023 році

Юлія Кескін 4 години тому

Український стартап FarmFleet відправив до США першу партію промислових дронів

Юлія Мирська 5 годин тому

Поговорити про технології: короткий огляд популярних ІТ-конференцій

Марк Адамов 23 години тому

Від Києва до Сінгапура: як криптохаби розвивають вимір Web3

Павло Осадчук 25 вересня 2023 13:45

Медіапланування в маркетингу: що треба для ефективної рекламної кампанії

Максим Купченко 22 вересня 2023 17:20