Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Яким нішам бізнесу потрібно додати Telegram-маркетинг до своєї digital-стратегії?

Максим Цап
Максим Цап Head of Telegram Department в агентстві Netpeak Ukraine
2 квітня 2024 5 хвилин читання

Роль Telegram як месенджера стає дедалі більш вагомою, особливо щодо його потенціалу, який щодня стрімко зростає. Відсутність алгоритмів штучного інтелекту забезпечує рівність усім користувачам і відрізняє його від платформ, де діє алгоритмічний вплив, як-от Instagram або Facebook. Водночас швидка комунікація та можливість миттєво залучати велику кількість аудиторії за короткий час надає йому конкурентну перевагу порівняно з платформами, де штучний інтелект потребує часу для адаптації та навчання.

У контексті цифрового маркетингу у 2024 році Telegram стає необхідним інструментом розвитку багатьох ніш, але сьогодні хочу розповісти про топ 3 й дати поради, які зроблять просування у них більш ефективним. 

Інтеграція Telegram-маркетингу в нішу e-commerce

Завдання: підвищити обсяги продажів та рівень лояльності за допомогою систематичних інформаційних розсилок, індивідуальних пропозицій та стимулювання повторних покупок.

Якщо казати про поради просування в ніші електронної комерції, то серед основних можу виділити такі:

 • 1
  Регулярно оновлюйте та вчасно наповнюйте канал актуальним контентом.
 • 2
  Залучайте аудиторію впровадивши акції, розіграші, розпродажі чи ексклюзивні промокоди, які будуть доступні тільки тим, хто вже слідкує за вашим каналом. Таким чином вам вдасться стимулювати зацікавленість аудиторії не тільки під час активації, а й після. 
 • 3
  Ретельно пропрацюйте вашу базу підписників, дізнайтесь який формат для них є цікавішим: опитування, розіграші, або можливо, це рубрика з порадами. Будьте завжди в контексті й слідкуйте за коментарями, щоб чути бажання підписників й вчасно реагувати на негатив.

Ефективне застосування Telegram-маркетингу у сфері криптовалют

Завдання: забезпечити миттєвий зв'язок з аудиторією в умовах, де швидкість прийняття рішень визначає успіх ніші.

Ключові рекомендації при просуванні в ніші криптовалют, якими раджу не нехтувати:

 • 1
  Дотримуйтесь принципів чесності й прозорості: У будь-якій ніші важливо будувати довіру, яку відчуватимуть клієнти, а у такій ніші, як криптовалюти, особливо. Це допоможе вам виділитись серед скам-проєктів, яких стає все більше на ринку. Тому будьте чесними та відкритими, щодо будь-яких аспектів вашої діяльності.
 • 2
  Укріплюйте свій бренд шляхом встановлення особистого зв'язку та підкреслення ідентичності вашої спільноти. Важливо дати чітке розуміння, хто керує цим каналом й вести живе спілкування з підписниками. 
 • 3
  Починайте залучати підписників вже сьогодні. Оскільки ринок криптовалют дуже динамічний, раджу якнайшвидше створити власну спільноту, де можна обмінюватися ідеями та останніми новинами по вашій тематиці.

Telegram як платформа для просування інфлюенсерів, медійних осіб та креаторів

Завдання: монетизувати унікальний контент.

Для ефективного просування в ніші авторських блогів варто: 

 • 1
  Розпочати із залучення аудиторії, яка вже вас знає з інших платформ, таких як TikTok, Instagram або YouTube. Це створить підґрунтя для подальшого зростання вашого каналу. 
 • 2
  Управляти контентом каналу з тією систематичністю, яку ви можете підтримувати. Важливо створювати пости згідно контент-плану, щоб забезпечити стабільність й регулярність. Якщо ви вже почали вести канал й ділитись декількома  постами на тиждень, то не варто перемикатись на щоденний постинг з різною кількістю контенту.
 • 3
  Долучайте рубрики, які будуть транслювати ваше особисте я (за можливості це кружечки, цитати, особисті експертні рубрики та інші).

Перешкоди у реалізації поставлених завдань

 • 1
  Недостатнє візуально привабливе та інформативне ведення Telegram-каналу, що може призвести до втрати інтересу аудиторії. Створюйте контент, який буде естетично приємним й інформативним, а також активно залучайте вашу аудиторію у взаємодію.
 • 2
  Обмежені бюджети, які можуть ускладнити просування каналу. Враховуючи, що Telegram не є платформою для дешевих рішень й органічне зростання в ньому фактично відсутнє, будьте готові інвестувати в рекламу та виділити окремий бюджет на просування через платформу.
 • 3
  Недостатній рівень довіри між замовником та виконавцем часто веде до розбіжностей в очікуваннях та неефективності рекламних кампаній. Важливо активно взаємодіяти з клієнтами, враховуючи їхні пріоритети, але одночасно підкреслювати значення довіри та дотримання рекомендацій, що готує фахівець. 

Короткий висновок

Ці три ніші мають великий потенціал щодо спостережень на найбільшу активність та високий рівень зацікавленості серед наших партнерів. Крім цього, у цих нішах уже працюють акули ринку, які демонструють успішні результати у залученні аудиторії та конверсіях. 

Пам’ятайте, що класних результатів не можна досягти без спільної залученості обох сторін, тож розвивайте емпатію та вибудовуйте таку комунікацію, де ваші клієнти чутимуть вас на всіх етапах співпраці.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як створити YouTube-оголошення з високою конверсією у 2024 році?

В'ячеслав Юренко 13 годин тому

Взаємодія між ключовими стейкхолдерами – запорука ефективної боротьби з піратством та контрафактом

Владислав Миронович 14 годин тому

Як просувати бренд за допомогою текстового контенту

Оксана Павлюк 17 годин тому

DevOps-курси за донати війську: як працює ініціатива «Навчання за донат»

Аліна Баля 20 годин тому

Data Security: як імплементувати LLM безпечно

Олег Богуславський 20 червня 2024 19:15