Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

12 бульбашок: які медіа та соцмережі читають американці напередодні виборів у США

Кіра Іванова
Кіра Іванова Редакторка новин The Page/SPEKA
27 березня 2024 3 хвилин читання

Напередодні виборів президента у США американська медійна реальність розділилася на 12 більш-менш самостійних сегментів, пише медіааналітик Максим Гардус. 

Кожен із цих фрагментів великого дзеркала відображає дійсність по-своєму. Важливо, що ці бульбашки існують не у традиційних (застарілих) медіа, а у нових медіапросторах.
Максим Гардус, медіааналітик

Мозаїку американського медіапростору він склав на основі аналітики Axios:

 • 1
  Маскітери (Musk-eteers). Домінують чоловіки, для яких головним джерелом інформації став X (екс-Twitter) та контент, що його транслює Ілон Маск.
 • 2
  Інстаграмники (Instagrammers). Жінки, молоді та середнього віку, які закінчили коледж або мають професійну освіту. Захоплені візуальною журналістикою та Instagram, слідкують за авторитетними голосами в цій сфері.
 • 3
  ТікТокери (TikTok Kids). Віддають перевагу коротким відео, споживанню інформації мікродозами, слухають інфлюенсерів, про яких їхні батьки навіть не чули.
 • 4
  Бабусі нової ери (New-age grandmas). Користуються Facebook, старіють разом з ним.
 • 5
  Консервативні дідусі (Right-wing grandpas). Літні американці, переважно чоловіки, які віддають перевагу телеканалу Fox News і всьому, що знаходиться в його орбіті.
 • 6
  MAGA, затяті прихильники Трампа (MAGA mind melders). Нова консервативна новинна екосистема, що здається окремою планетою для всіх, чиї звички медіаспоживання сформувалися до Трампа. Провідник цієї спільноти — Такер Карлсон, але він, звісно, не одинак.
 • 7
  Ліберальні борці (Liberal warriors). Живляться The New York Times (особливо розділом думок) і престижними журналами (The Atlantic, The New Yorker). Любили Twitter, але коли він перетворився на X, залишили соцмережу або принаймні втратили до неї інтерес.
 • 8
  Елітні надспоживачі (Elite power-consumers). Основа самого Axios, яку він оцінює в 25-45 млн людей. Це переважно випускники коледжів, амбітні професіонали, які споживають новини майже щодня, частково тому що це їм подобається, частково — для професійного розвитку. Перетинається з багатьма іншими бульбашками. Люблять розсилки, які стали короткою формою газет, а також LinkedIn.
 • 9
  Фінансисти. Користувачі The Wall Street Journal, CNBC, DealBook. Часто це заможні білі люди похилого віку, що живуть на узбережжі чи у великих містах.
 • 10
  Спеціалісти вузького профілю (Niche-ers). Вузькі фахівці. Часто є підмножиною тих, кого відносять до еліти. Їх улюблене місце — Reddit. Цікаво, що тут багато іммігрантів, які привезли з собою WhatsApp.
 • 11
  Зароджувана більшість (Emerging majority). Мобільні латиноамериканці та афроамериканці, які закінчили коледж. Вони більше не мають спеціалізованих видань, звертаються до великих медіа та інфлюенсерів для своїх груп.
 • 12
  Пасивні споживачі (Passive-ists). Часто — найбільша група. Ці люди занадто зайняті, щоб читати новини, або не надто зацікавлені. Вони іноді натикаються на новини у чатах або коли шукають, що купити, і прокручують, віддаючи перевагу розважальному контенту.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як видалити акаунти Меtа

Діана Полуніна 25 травня 2024 10:00

Розумні окуляри від Meta самостійно робитимуть публікації у соціальних мережах

Владислав Паливода 23 травня 2024 18:31

Російських пропагандистів обмежать у TikTok

Владислав Паливода 23 травня 2024 18:11

TikTok планує масштабні звільнення

Владислав Паливода 22 травня 2024 13:10

Meta запускає нову функцію Peek для Instagram, конкуруючи з BeReal та Snapchat

Вікторія Рудзінська 18 травня 2024 13:13