Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Місія нездійсненна? Як компанії «Тріоніка» все-таки вдалося приборкати ШІ

Анастасія Ляшко
Анастасія Ляшко CEO IT-компанії TRIONIKA
28 липня 2023 5 хвилин читання

Тріоніка – це українська компанія з основною експертизою у залученні та монетизації інтернет-трафіку в EdTech та фінтеху. Одним із наших бізнесів є CPA-мережа (місце, де можна замовити рекламу у сторонніх виконавців) в ніші фінансів PDL-Profit. Саме про застосування ШІ в СММ PDL-Profit і буде йти мова. Я розповім про досвід компанії в використанні ШІ в дизайні для створення візуально привабливіших та залучючих креативів для соцмереж одного з брендів.

Як компанії "Тріоніка" все-таки вдалося приборкати ШІ Як компанії "Тріоніка" все-таки вдалося приборкати ШІ

Особливості роботи нішевого бізнесу

Нюанс такого бізнесу – це вузька ніша зі специфічною аудиторією (веб-майстри та рекламодавці), що багато працює онлайн. Наші дослідження показали, що ця аудиторія не шукає повчального контенту, вона хоче розслабитись і посміятись. Тому ми зрозуміли, що основа для Instagram-сторінки PDL-Profit має бути розважальною.

Розважальний контент тримається на двох китах: «копірайт» і «креатив». Якщо з копірайтом все зрозуміло: придумав – записав і можна викладати, а от у креативу є свої складності – графічний матеріал для дизайнера. Ніхто не знає, де дизайнер його бере, ніхто не знає, де він його шукає, ніхто не знає, де дизайнер в принципі…

Зі сторони завжди здається, що дизайнер якось швидко знаходить всі потрібні картинки та весь свій вільний час десь відпочиває. Насправді дизайнери постійно передивляються стоки, гуглять і шукають натхнення. В такі моменти наявність ШІ стає порятунком.

Досвід роботи зі штучним інтелектом

Так ось: є вже ідея, є копірайт, завдяки креативності нашої сммниці, залишились картинки для ідеального посту «Якби Будда був арбітражником». Наша дизайнерка Ангеліна занурилася у світ Midjourney.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Перша думка нашої дизайнерки: «Зараз як нагенерю, та ще й швидко, та ще й легко – це ж диво технологій, дизайн в руках штучного інтелекту».

Та виявилось, що ШІ був набагато складнішим, аніж його презентували американські блогери. Картинки, які видавав Midjourney – це абсолютний сюрприз. Часто приємний, але інколи ШІ видав такі перли, що здавалось, що вже легалізували марихуану. Він часто бив обличчя, якщо героїв було декілька, малював по 6 пальці або взагалі щось презентував не за брифом.

Невдалі креативи від Midjourney Невдалі креативи від Midjourney

Тоді команді спала на думку ще одна геніальна ідея – попросити ChatGPT згенерувати промпт (задачу для Midjourney) на задану картинку. Напевно ШІ та ще одне ШІ краще порозуміються, ніж людина та ШІ.

ChatGPT згенерував для дизайнерів декілька промптів. Вони були настільки влучні, що навіть сліпий би побачив картинку. І Midjourney згенерував… абсолютно не те, що було написано в промптах. Прийшлося почати все спочатку і методом проб і помилок все ж найти до нього підхід. Але є і приємні новини – генерувати у Midjourney набагато приємніше ніж лазити по всьому інтернету в пошуках матеріалу. Лише треба навчитись з ним розмовляти його мовою.

Щоб знайти спільну мову з ШІ точно не варто шукати готових рішень в Інтернеті

Адже під кожний запит потрібен свій підхід. Все ж основними правилами в пошуку картинки є: короткий дуже чіткий бриф англійською мовою, побільше потрібних деталей (стиль, персонажі, кольори), готовність витрати багато часу для пошуку ідеального матеріалу. 

Згенеровані Midjourney зображення
Згенеровані Midjourney зображення
Згенеровані Midjourney зображення
Згенеровані Midjourney зображення

Результати та висновки

Кількість реакцій (лайки, збереження, пересилання) на пости, створені за допомогою ШІ, виросли. Деякі пости навіть набрали більше охоплень за попередні, до яких не прикладалась рука штучного мозку. В середньому показники підвищились на 30-50%. Це оживило аудиторію та трохи її розважило. 

Та цей кейс показав, що одного штучного інтелекту недостатньо, адже настрій в аудиторії постійно змінюється. Тому SMM-команді потрібно постійно слідкувати за подіями в країні, світі, за настроєм аудиторії й підлаштовуватись під них. ШІ не зробить контент більш конвертуючим, але зекономить час при розробці креативу і розширить можливості стилістичної варіації. А от що справді додасть активності постам – це креативні ідеї, «жиза» як то кажуть. І тут справа не в інструментах, якими ми користуємось, а в розумінні своєї аудиторії.

Зараз наша SMM-команда міксує пости, створені за допомогою копірайту та дизайну ШІ й пости, які вони створюють власноруч, наприклад, з мемами. Останні інколи спрацьовують навіть краще, адже там є всі «болі» аудиторії.

Тому важливо не перекладати всю свою роботу на ШІ, а лише використовувати його як додатковий інструмент
Приклад статистики посту з використання ситуативних мемів. Приклад статистики посту з використання ситуативних мемів.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

OpenAI усунула проблему безпеки у застосунку ChatGPT для macOS

Вікторія Рудзінська 10 годин тому

Топ-5 помилок біздева на міжнародній конференції

Maksym Boronenko 12 годин тому

Китай домінує в патентних заявках на генеративний ШІ, випереджаючи США

Вікторія Рудзінська 14 годин тому

Meta заборонили тренувати моделі ШІ на даних бразильських користувачів

Вікторія Рудзінська 15 годин тому

У Києві відбудеться конференція «Навігатори інновацій. Змінюй правила гри»

Ольга Топольська 17 годин тому