Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

росія поширює пропаганду за допомогою Twitter Blue

Богдан Камінський
Богдан Камінський
10 липня 2023 4 хвилин читання

Верифіковані користувачі Twitter, які мають підписку Blue за $8, масово поширюють неправдиві пости про війну росії проти України. Про це пише BBC.

Дослідники спробували відстежити джерела поширення фейкових новин. Виявилось, що в деяких випадках вони пов’язані з російськими Telegram-каналами та неправдивими заявами представників влади рф.

Українську зброю не використовували протестувальники у Франції

У мережі з’явилася новина, яка стверджує, що протестувальники у Франції використовують американську зброю, яка потрапила до них з України. Її поширили кілька акаунтів у Twitter з підпискою Blue, а ці пости переглянули понад мільйон разів.

Фейкова новина про обстріл французької поліції американською зброєю, яка потрапила до протестувальників з України Фейкова новина про обстріл французької поліції американською зброєю, яка потрапила до протестувальників з України

BBC відстежила новину до прокремлівських каналів у Telegram. Зображення у дописі  з'явилося у російському військовому блозі у 2012 році про змагання зі стрільби, які відбулися на підмосковному полігоні.

Дослідники також не змогли знайти жодної статті в інтернеті з таким заголовком і зображенням. Немає й жодних доказів того, що зброю, надану Україні США, використовували під час нещодавніх заворушень у Франції.

Доказів існування «фабрик малюків» в Україні не існує

Кілька верифікованих акаунтів у Twitter нещодавно поширили твердження про те, що росія нібито виявила в Україні «фабрики з виробництва дітей».

Стверджують, що дітей віком від двох до семи років «вирощують на фабриках», а потім відправляють до «дитячих борделів» або продають на органи.

Фейкова новина про роботу в Україні «дитячих фабрик» Фейкова новина про роботу в Україні «дитячих фабрик»

Оригінальну статтю знайшли на сайті The People's Voice, альтернативна назва якого YourNewsWire. Фактчекери називають цей ресурс одним із найбільших виробників фейкових новин в інтернеті.

Раніше він просував широкий спектр неправдивих історій, зокрема теорії змови проти вакцин і неправдиві заяви про масову стрілянину в Лас-Вегасі у 2017 році.

Також російський уряд неодноразово просував необґрунтовані тези про незаконне вилучення органів в Україні.

Україна не обстрілювала Краматорськ

Одразу після ракетної атаки на центр Краматорська в мережі почали поширювати пости, наче обстріл здійснили ЗСУ. Один з акаунтів, що має підписку на Twitter Blue та позиціонує себе як легітимне джерело новин, стверджував, що Україна помилково здійснила удар і влучила у військові казарми, в яких перебували війська НАТО та іноземні найманці.

Фейкова новина про обстріл Краматорська українською ракетою Фейкова новина про обстріл Краматорська українською ракетою

Цей пост переглянули понад мільйон разів.

Немає жодних доказів того, що це була українська ракета. Також заяви про влучання у військові казарми не відповідає дійсності.

Зеленський не скасовував вибори

Нещодавно у Twitter стали вірусними дописи про те, що Володимир Зеленський «скасував» вибори в Україні. Як доказ вони використали уривок з інтерв'ю BBC, де президент сказав, що вибори мають відбуватися у мирний час.

Колишній ведучий Fox News Такер Карлсон заявив у своєму Twitter-шоу, що коментарі Зеленського свідчать про «кінець демократії в Україні». Акаунти Twitter Blue поширили аналогічні тези сотні тисяч разів.

Фейкова новина про скасування виборів в Україні Фейкова новина про скасування виборів в Україні

Конституція України забороняє проведення загальнонаціональних виборів під час воєнного стану. Це означає, що чинний президент і парламент залишатимуться при владі до скасування правового режиму.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Чергова російська атака на енергетичну інфраструктуру України 20 червня 2024 року

Владислав Паливода 13 годин тому

Як ШІ-фейки використовують в ІПСО проти України

Олеся Дерзська 23 години тому

Черговий фейк про французьких найманців в Україні розганяє російська пропаганда

Владислав Паливода 19 червня 2024 10:08

В Україні просять фіксувати російські гвинтокрили через «єВорог»

Владислав Паливода 18 червня 2024 13:53

Зміни до постанови про бронювання: заява IT-спільноти України

Владислав Паливода 18 червня 2024 12:42