Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чи заберуть профілі, створені штучним інтелектом, бізнес в інфлюенсерів Instagram

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
8 січня 2024 8 хвилин читання

Думаєте, що Instagram транслює ідеальну картинку життя блогерів і став надто глянцевим? Незабаром на платформі буде ще більше досконалих тіл, пейзажів та сторіз — у соцмережі з’являються профілі, згенеровані штучним інтелектом. Ці аватари можуть стати основними підрядниками брендів замість блогерів та інфлюенсерів. SPEKA з’ясовувала, як бізнес використовує згенеровані особистості, щоб просувати свої послуги.   

ШІ-моделі в Instagram: скільки заробляють та як це працює ШІ-моделі в Instagram: скільки заробляють та як це працює

Хто такі ШІ-інфлюенсери 

Інфлюенсери із штучним інтелектом, яких ще називають AI-models, — це цифрова особистість, яка не існує в реальному житті. Усі фото таких блогерів згенеровані за допомогою нейромереж або CGI. Вони існують лише у цифровій сфері, а за їх просуванням стоїть зазвичай маркетингова або рекламна агенція. Подібно до «живих» профілів, їх створюють, щоб публікувати контент або просувати рекламу брендів.  

В опитуванні 2023 року, яке провела Influencer Marketing Factory, 60% респондентів зізналися, що користувалися віртуальним інфлюенсером. Звіт складений на основі відповідей понад 3500 маркетингових агенцій, брендів та інших працівників галузі. 

Які найпопулярніші ШІ-моделі в Instagram 

Серед топ 13 віртуальних персон — усі жінки або анімовані жіночі персонажі. Найпопулярнішою є Lu do Magalu: віртуальний 3D-інфлюенсер вперше ожив на YouTube у серпні 2009 року, рекламуючи ТБ-магазин компанії Magazine Luiza, або просто Magalu, — бразильської роздрібної компанії. Вона в Instagram з 2016-го і має 6,7 млн читачів. Решта згенерованих блогерів мають від 3 млн до 134 тис. читачів.  

Tоп 13 ШІ-інфлюенсерів у Instagram у 2024 році 

  • 1
    Lu do Magalu – @magazineluiza: 6,7 млн підписників.
  • 2
    Lil Miquela – @lilmiquela: 3 млн підписників.
  • 3
    K/DA – @kda_music: 521 тис. підписників.
  • 4
    Thalasya — @thalasya_ : 462 тис. підписників.
  • 5
    Imma – @imma.gram: 394 тис. підписників.
  • 6
    Qai Qai – @realqaiqai: 341 тис. підписників.
  • 7
    Kyra – @kyraonig: 234 тис. підписників.
  • 8
    Shudu Gram – @shudu.gram: 241 тис. підписників.
  • 9
    Bermuda Is Bae – @bermudaisbae: 235 тис. підписників.
  • 10
    Aitana Lopez — @fit_aitana: 249 тис. підписників.
  • 11
    Roza Gram – @rozy.gram: 164 тис. підписників.
  • 12
    Lechat – @lechat.vv: 126 тис. підписників.
  • 13
    Milla Sofia — @millasofiafin: 134 тис. підписників.
Згенеровані зображення ШІ-моделі Milla Sofia Згенеровані зображення ШІ-моделі Milla Sofia

Чому компанії співпрацюють із ШІ-профілями в Instagram

Співпраця зі згенерованими блогерами вигідна для бізнесу з кількох причин.

Наприклад, нижча вартість. Зазвичай колаборація із ШІ-моделями у кілька разів нижча, ніж з відомими блогерами, хоча й тут бувають винятки. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Упродовж останніх кількох років, віртуальні інфлюенсери почали рекламувати й бренди класу «люкс». Наприклад, лінію макіяжу Кім Кардашьян KKW Beauty просувала ШІ-модель Noonoouri, а бренд Louis Vuitton — цифрова персона Ayayi.

Як згенероване обличчя може рекламувати макіяж? Це лише здається абсурдною думкою. Для багатьох брендів реклама від ШІ-моделей не має на меті підняття продажів. Насамперед це задля прихильності до бренду та його упізнаваності. І це працює. Аналіз реклами H&M із віртуальним інфлюенсером Кукі показав, що вона охопила в 11 разів більше людей та 91% знизила витрати на людину, яка запам’ятала рекламу порівняно з традиційною рекламою.

ШІ-моделями переважно керують професійні маркетингові фірми, вони не потрапляють у скандали у реальному житті, не токсичні, їх не асоціюють із фальшивістю чи поверховістю, як це буває з деякими блогерами-людьми.

Також робот не сперечається.

Хто створює ШІ-інфлюенсерів

За віртуальними моделями переважно стоїть маркетингова компанія, хоча деяких із них створюють і звичайні техентузіасти. 

Наприклад, барселонська агенція The Clueless зараз має дві згенеровані моделі — Aitana Lopez (250 тис. підписників) та Maia Lima (16,7 тис.). Улітку 2022 року агенція не мала клієнтів. У The Clueless проаналізували роботу й дійшли висновку, що більшість їхніх проєктів призупинили або скасували через проблеми, які були поза їхнім контролем. «Часто це була помилка інфлюенсера або моделі, а не проблеми з дизайном», — каже засновник Рубен Круз. Також багато реальних блогерів хотіли непомірно високі гонорари за рекламну співпрацю. 

Найпопулярнішу ШІ-модель Lil Miquela (3 млн підписників) створив стартап brud, який згодом придбала компанія Dapper Labs. 

Сторінка ШІ-моделі Аітани Лопез Сторінка ШІ-моделі Аітани Лопез

Власники популярних ШІ-моделей не лише роблять фото, а створюють «біографію» моделей, аналізуючи останні тренди. Наприклад, Aitana Lopez начебто захоплюється фітнесом, а Milla Sofia описує себе як мешканку Гельсінкі, її особистий сайт навіть має стисле резюме. Для «роботи» вона була фотомоделлю, а «зараз обмірковує, як стати бренд-амбасадором моди». 

«Кожна модель має унікальну індивідуальність, яку ми пов’язуємо із квіткою. Разом ці квіти утворюють ікебану, що є символом нашої агенції — гармонійне поєднання різноманітних віртуальних особистостей», — так описує свою діяльність на сайті The Clueless. Тим часом агенція розробляє ще одне творіння — «мексиканку з пишними формами» на ім’я Лайла.

Цікаво, що більшість виглядають як особи змішаної раси або національних меншин. Це можна просто пояснити: ймовірно, що це просто інша форма маркетингу, щоб націлитися на ширшу аудиторію.

Чи маркують ШІ-профілі свою штучність 

Звісно, поява цих профілів викликала занепокоєння серед впливових людей, через ймовірне зниження доходу. Також багато з них кажуть про те, що головна проблема у тому, що аудиторії важко відрізнити їх від реальних людей.

Законодавство різниться від країни до країни. Агенція рекламних стандартів Великої Британії заявила, що «чітко усвідомлює зростання кількості віртуальних інфлюенсерів», але зазначила, що немає правила, згідно з яким потрібно декларувати, що вони створені штучним інтелектом. Наприклад, в Індії змушують віртуальних персон розкривати своє походження. 

Більшість найпопулярніших профілів справді відкрито про це кажуть, зокрема через хештег #aimodel у профілі. Але є профілі без цієї інформації або використовують розпливчасті терміни, як-от #digitalinfluencer.

Багато підписників, серед яких є впливові бізнесмени, політики чи актори, іноді пропонують віртуальним моделям познайомитися, зокрема, через конвекційну красу та сексуалізовану зовнішність та публікації.

Власники профілів здебільшого відкидають критичні зауваження, мовляв, сексуалізація «переважає серед реальних моделей», а творіння «просто відображають ці усталені практики, не відхиляючись від поточних норм у галузі».

Але «біографія» моделей не обмежується описом у профілі. Співзасновник brud Тревор Макфедріс раніше заявляв, що обліковий запис Miquela зламали. Це була брехня, а «злам» облікового запису був розроблений компанією як частина маркетингової стратегії, що мала привернути увагу до профілю. Згодом модель нібито «розійшлась» із своїм хлопцем, що теж було частиною її сюжетної лінії. Один інвестор із Лос-Анджелеса, знайомий із компанією, сказав, що brud «використовував конфлікт, щоб представити нових персонажів, як це завжди робили Кардаш’яни».

Реклама Calvin Klein з Miquela та Беллою Хадід. 

Скільки заробляють на ШІ-моделях 

Відомості про заробіток на згенерованих інфлюенсерах в Instagram досить обмежені. Рекламні інтеграції Miquela з Calvin Klein, Prada та Беллою Хадід оцінюють у сотні тисяч доларів. Реклама у Aitana Lopes з її чверть мільйоном підписників коштує приблизно $1 тис. за пост і приносить агенції понад $10 тис. щомісяця.  

Емілі Пеллегріні, створена штучним інтелектом модель Instagram, несподівано зібрала 123 тис. підписників за чотири місяці. Вона є дітям ChatGPT, створеним на основі опису «дівчини мрії середньостатистичного чоловіка».

За допомогою Fanvue, платформи-аналога OnlyFans, анонімний автор Емілі заробив майже $10 тис. лише за шість тижнів. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Топ-5 помилок біздева на міжнародній конференції

Maksym Boronenko 10 годин тому

Meta заборонили тренувати моделі ШІ на даних бразильських користувачів

Вікторія Рудзінська 13 годин тому

У Києві відбудеться конференція «Навігатори інновацій. Змінюй правила гри»

Ольга Топольська 15 годин тому

Вірусні початки у TikTok: як створити контент, що залучає мільйони

В'ячеслав Юренко 3 липня 2024 06:10

Ринок Перської затоки для українського ІТ: що потрібно знати

Анатолій Моткін 3 липня 2024 05:53