Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Достукатися до блогера. У Netpeak розповіли, як правильно комунікувати з інфлюенсерами

SPEKA Media
2 грудня 2021 3 хвилин читання

Head of SMM Netpeak Неля Серебро розповіла SPEKA, як будувати співпрацю з блогерами, щоб листування перетворювалося на інтеграції. Повну версію статті  очікуйте невдовзі, а поки що пропонуємо ознайомитися з головними тезами колонки. 

Що робити, коли блогери не хочуть рекламувати ваш товар чи послуги

Одна з основних причин — перегріта ніша або неоднозначний товар/послуга. Ще одна причина — бренд лише робить перші кроки, ще не до кінця розуміє свою ЦА, tone of voice, канали комунікації і до кого варто звертатися по рекламу. Іноді блогери не хочуть співпрацювати через те, що товари не є актуальними для їх аудиторії.

Як працювати з відмовами

Якщо блогери часто відмовляють вам у співпраці і ви не розумієте, чому вони не хочуть рекламувати ваш бренд, зверніть увагу на такі моменти.

 • 1
  Проаналізуйте релевантність офера. Уникайте загальних, некастомізованих листів без конкретних пропозицій.
 • 2
  Перевірте оформлення. Не потрібно писати в Instagram перше повідомлення з пропозицією про співпрацю більше, ніж на один екран: зазвичай повідомлення у Direct дивляться на ходу і довгі тексти уважно не читають.

Як почати спілкування з блогером

У зверненні до блогера дайте відповідь на наступні запитання:

 • 1
  Хто ви і про що ваш бренд? Якщо ви маленький бренд, який тільки робить перші кроки, варто чесно сказати про це одразу і не намагатися ставити умови.
 • 2
  Чому звернулися саме до цього блогера? Класно, якщо SMM-фахівець уважно стежитиме за блогером і в запиті згадає характерну деталь, завдяки якій вам втрапив у душу саме цей блог.
 • 3
  Чому ваш продукт/послуга його зацікавить? Інтеграція — завжди взаємна користь.
 • 4
  Що ви пропонуєте? Сформулюйте чітко та коротко. Умови обговорювати будете лише після згоди блогера, а не на першому етапі.

Крім того, зважайте на людський фактор. Після надсилання запиту важливо через кілька днів «екологічно» нагадати про себе і звірити годинники (з'ясувати, чи правильно ви зрозуміли одне одного). Інтеграції краще планувати із запасом часу: як показує практика, блогери часто можуть запостити рекламу не в обумовлений час, довго відповідати тощо.

Також умійте з гідністю прийняти поразку. Якщо лідер думок відмовляє у співпраці, багато SMM-фахівців або демонстративно мовчать, або відповідають стандартним «дякую, до побачення». Якщо вам відмовили, подякуйте, уточніть причину, щоб розуміти, як ви можете стати кращими, а також висловіть надію співпрацювати надалі. Здорово, коли в історії листування вже є відчинені двері до можливої подальшої співпраці.

Коментарі
Інші матеріали

Рашистські пабліки, даркнет-форуми та мережі інформаторів. Де бере інформацію та як працює воєнний аналітик Ігаль Левін

Тетяна Новак 6 травня 2022 16:24

Як власники сайтів можуть долучитися до інформаційної війни. Мануал від Netpeak

Роман Судольський 8 березня 2022 14:39

Что россияне могут сделать, чтобы остановить войну. Колонка основателя Netpeak Group Артема Бородатюка

Ira Hoiuk 28 лютого 2022 21:05

Як почати інвестувати в акції: стратегія, стартовий капітал, ризики. Чекліст від керівного партнера Netpeak Валерія Краська

Роман Судольський 17 лютого 2022 14:14

Як працювати з онлайн-рекламою за методологією See-Think-Do-Care. Рекомендації від Netpeak

Антон Єганов 4 лютого 2022 16:02