Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як залишатися продуктивними, працюючи віддалено

Анна Геллар
Анна Геллар CMO в Clarity Ukraine
22 травня 2024 6 хвилин читання

Для багатьох із нас віддалена робота стала справжнім геймченджером за часів пандемії Covid-19. Багато чого змінилося відтоді, але деякі бізнеси повністю відмовилися від офісів та продовжують працювати у віддаленому форматі. У такої роботи багато переваг, адже ми не витрачаємо час на дорогу до офісу, не потребуємо такої великої кількості одягу, як за щоденного відвідування офісу, маємо більш гнучкий графік робочого дня. Проте є ключовий ризик — втрата продуктивності, адже ми перебуваємо у звиклій обстановці, де легко впасти у прокрастинацію, відволіктися та втратити мотивацію. 

Як зберегти продуктивність, працюючи віддалено

Я працюю віддалено з 2015 року, ще задовго до пандемій та воєн усвідомила, що це зручний формат, що дозволяв мені поєднувати декілька проєктів одночасно, а також лавірувати між особистісним розвитком, навчанням та сім’єю. Тепер я уже не уявляю щоденне відвідування офісу з 9-ї до 18-ї за перепустками та трекінгами. Це моя зона комфорту, і я дуже продуктивна, для роботи мені потрібен лише мій MacBook. Саме тому у поточному проєкті ми плануємо офлайнзустрічі лише для того, щоб відчувати вайб команди, класно проводити час, мати спільні захоплення, благодійні проєкти та спортивні досягнення. Решта нашої взаємодії віртуалізована та автоматизована, і цього цілком достатньо. 

Як досвідчений remote-спеціаліст маю декілька порад для продуктивності роботи з дому/коворкінгу/воркейшну.

Необхідно виокремити у вашому помешканні робоче місце, бажано навпроти вікна (не забуваємо про відеодзвінки та презентації).

Мені допомагає сфокусуватися відсутність будь-якого зорового шуму, тобто всі поверхні приміщення мають бути чисті, перед вами лише ноут та блокнот. Також я не вмикаю акустику чи навушники під час роботи. Хоча багатьом моїм колегам допомагає ambient або chill/lounge налаштуватися на продуктивний день.


Фокус починається з ранку

Часто вранці на нас чекає метушня, збори, сніданки, організація для членів сім’ї. Саме тому вкрай важливо подарувати собі тихий естетичний повільний сніданок, щоб налаштуватися на день і акумулювати енергію на продуктивний лад. Я приділяю увагу таким банальним речам, як свіже повітря, свіжа вода на столі, квіти, зволожувач, парфуми для дому. Це допомагає створити атмосферу. Адже я представляю творчу професію — маркетинг, тож little things matter. 

Я ніколи не працюю з ліжка або у піжамі 

Це знову ж таки про зонування у вашому помешканні, а також про самодисципліну. Коли ви спеціально одягнулися та зробили легкий мейкап, вам набагато легше перейти на робочий лад та бути готовим до позапланових дзвінків.

Також важливо дослідити себе та усвідомити, у якій частині дня ви найбільш продуктивні? Наприклад, я о 16-й вже менш продуктивна, ніж об 11-й, тому мій розподіл складних завдань припадає на першу половину дня, а вже дзвінки з командою та робочі зустрічі я планую на другу половину дня. 

Баланс дня

У мене з цим не дуже, бо коли у мене час натхнення, то я можу просто забивати на паузи, на обідню перерву або якусь руханку. Це потрібно також регулювати протягом робочого дня. Іноді прямо собі ставити нагадування та примусово йти на прогулянку 20 хвилин. 

Софт

Від програм нагадувань про питний режим та вбудований трекер вертикального положення в Apple Watch, щоб ви не забували вставати і рухатися, до програм та затосунків, що допомагають зосереджуватися на роботі. Наприклад ResqueTime, Toggl Track, Freedom. А ще можна задіяти техніку: 25 хвилин роботи і 5-7 хвилин відпочинку. У найкращому вашому хронометражі дня має уміститися кава-брейк, улюблена музика, догляд за собою, смачний обід та трохи спорту. 

Планування. Завжди

Я планую щоденні завдання у планері й отримую велике задоволення від викреслювання виконаних тасків. Щодня я пишу новий список та генерую ідеї, також конспектую щось цікаве із зустрічей з колегами та з лекцій вебінарів та акселераторських програм, де беру участь. Це допомагає розвантажувати голову на папір, нічого не забувати, робити інформаційну вижимку, щоб уникнути оверлоаду.

Соціалізація

Комунікація з командою важлива, але, будемо відверті, ми фізично не можемо охопити спілкування з усіма колегами, саме тому є чудова практика: раз на місяць робити групові коли на всю команду, де підсвічувати здобутки, плани та цілі компанії. Це важливо для нових членів команди. 

Ми також практикуємо офлайн-зустрічі з командою Clarity Ukraine із соціальною, благодійною, культурною або спортивною метою. Де зазвичай ми робимо щось нове разом, а це зближує та посилює нашу командну взаємодію.

Контроль вигорання

Важливо також не забувати про час внутрішньої тиші. Тобто не намагатися бути гіперпродуктивними аж до стану вигорання та апатії, а радше тримати рівний ритм — ось запорука витривалості та якісної роботи у віддаленому форматі. Я часто прагну завантажити у мозок якнайбільше корисної інфи і навіть під час спорту слухаю подкасти, лекції чи аудіокниги. А це хибний шлях. Нашому мозку корисніше мовчазна прогулянка, де ти можеш просто заспокоїти рій думок та споглядати світ навколо. Або навіть перегляд примітивного контенту, де можна посміятися чи відволіктися. Слід також контролювати стан вигорання, профілактувати його та убезпечувати себе від перевантаження. 

Фокус та увага

Прибираємо телефон, соціальні мережі та сповіщення. Забираємо всі подразники. Наприклад, якщо у вас вдома є інші члени родини чи діти, то краще працювати з коворкінгу. Продуктивність напряму залежіть від відсутності депривації уваги, коли вас не переривають системно, створюючи фоновий стрес. 

У підсумку

Ну ось і всі «секрети». Насправді тут трохи про самодисципліну та контроль, про вміння управляти часом, про те, як ми всі тримаємо баланс та уламки ментального здоров’я на тлі щоденних новин. Бажаю вам продуктивності та відчуття зреалізованості на будь-якій позиції та у будь-якому робочому форматі.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 14 годин тому

Як створити YouTube-оголошення з високою конверсією у 2024 році?

В'ячеслав Юренко 21 червня 2024 19:00

Взаємодія між ключовими стейкхолдерами — запорука ефективної боротьби з піратством та контрафактом

Владислав Миронович 21 червня 2024 18:00

Як просувати бренд за допомогою текстового контенту

Оксана Павлюк 21 червня 2024 15:00

DevOps-курси за донати війську: як працює ініціатива «Навчання за донат»

Аліна Баля 21 червня 2024 12:00