Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Мінідослідження: як українських колег сприймають іноземні айтівці

Yuliya Mazur
Yuliya Mazur Project Manager
19 липня 2023 4 хвилин читання

Всім привіт! Я Юлія Мазур, маю дев'ять років досвіду роботи у технологічних компаніях на ринках США, Великій Британії, Індії, Японії. Зараз обіймаю посаду Project Manager у Global Logic. Спеціалізуюсь на управлінні проєктами, є досвід запуску проєктів з нуля. І завжди це кроснаціональні команди, де українці відігравали не останню роль і були вплетені у процеси.

Зараз ми, українці, говоримо дуже голосно. Ми змінюємо світ. Ми впливаємо. І, як ніколи раніше, ми впливаємо на сферу IT.

Як іноземці бачать українців: моє мінідослідження

За ці 1,5 року я досліджувала, яким чином українці змінюють своїм менталітетом робочі процеси, як впливають на колег з інших країн та що про них думають як про team-mates. Публікую мінідослідження того, як впливаємо на workflow, бізнес-процеси та відносини у команді. Далі будуть тези від моїх колег з різних країн та мої коментарі до них.

Небалакучі

Стиль спілкування викликає найбільше запитань. Для моїх колег з інших країн українці подібні на людей, які не спроможні підтримати small talks. У більшості випадків — одразу до справ, на meeting. Без запитань “як справи”. А поговорити про погоду? Дітей? Відпустки? Песиків?

Підписуйтеся на наші соцмережі

Наприклад, як мінімум для всіх англомовних країн коротка розмова вшита у код нації, що може виглядати для колег як і занадто серйозний підхід до роботи, відсутність work-life balance, так і банальне погане знання “робочої” (частіше англійської) мови.

Ще до стилю спілкування додається, що здаємось прямі і відверті у своїх висновках, судженнях, зворотному зв’язку. Через це нас іноді сприймають грубими та прямолінійними.

У комунікації нам є, на що звернути увагу — для удосконалення робочих процесів насамперед. Комфортна співпраця додає нам шанси як нації отримати гарну посаду, адже будь-яка менеджерська посада потребує прокачаної комунікаційної навички. Також гарна англійська — це must. Адже причиною може бути неспроможність висловити думки з відтінками іноземною мовою.

Гнучкість

Майже всі мої колеги з опитування відмітили гнучкість. Їх дивує наше вміння швидко пристосовуватися до змін та адаптуватися до робочого середовища. Саме швидкість є ключовим чинником. Війна багатьох поставила на паузу, як ми вважаємо, надовго, але іноземні колеги назвали наші адаптаційні скіли відмінними.

Hardworking

Інший бік медалі української лаконічності — одразу до діла. Тому багато енергії вкладаємо безпосередньо у робочі процеси. Задаємо темп у команді: готові вирішувати найскладніші завдання, це нас драйвить. Неодноразово бачила, що працівники з України беруть завдання, за які не дуже хочуть братись інші — ми наче бачимо, що це гірка пілюля, яку маємо з’їсти для порятунку дедлайнів.

Креативність

Швидка адаптація, розуміння обмежень та гнучкий менеджмент майже завжди створюють необхідну атмосферу для творчих рішень. А головне — елегантних і простих.

Досвід українського IT хочуть переймати колеги з інших країн. Зараз працюю у Хорватії і бачу, що є запит у держави на навчання у наших спеціалістів різних професій у галузі. Тому передує професійність та креативність до розв’язання поставлених задач — наші проєкти та ідеї є доказом цього.

Це загальне спостереження колег з Англії, Індії та США.

Замість післямови

Ми всі унікальні, тож стереотипів краще уникати. Але все ж таки я склала чеклист для перевірки власних soft-skills:

  • уважність до деталей;
  • уміння підтримати бесіду з колегами;
  • розуміння відтінків англійської мови;
  • розуміння культурного контексту.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Топ-5 помилок біздева на міжнародній конференції

Maksym Boronenko 10 годин тому

У Києві відбудеться конференція «Навігатори інновацій. Змінюй правила гри»

Ольга Топольська 15 годин тому

Ринок Перської затоки для українського ІТ: що потрібно знати

Анатолій Моткін 3 липня 2024 05:53

25 липня стартує масштабна конференція TechFin Expert Summit 2024

Ольга Топольська 2 липня 2024 16:25

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35