Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як SKIFTECH розробив та поставив Силам оборони лазерні симулятори

Олена Черкасець
Олена Черкасець
5 квітня 2024 4 хвилин читання

Український виробник тактичних симуляторів SKIFTECH під час повномасштабної війни відвантажив понад 3 тис. одиниць обладнання для навчальних центрів у складі Сухопутних військ, Морської піхоти, НГУ та ТРО. 

Виробник розробляє симулятори на основі лазерних технологій та математичних моделей для відтворення балістичної зброї, а також на базі комп'ютерного зору. 

Які слабкі місця має класична військова підготовка 

  • Одностороння та індивідуальна підготовка: бійці навчаються проти нерухомих мішеней. У такому підході бракує координації та злагодженості. 
  • Висока вартість холостих патронів: за кордоном широко використовуються холості патрони, але вони коштують багато грошей. Витрати на них великі, але вони не допомагають визначити точність стрільби. Це призводить до низького рівня мотивації бійців та недостатньої уваги до прицільної стрільби.
  • Тренування у далеких від реальних бойових умов: більшість тренувань відбувається в аудиторіях та на симуляторах, що не дає реалістичного досвіду бойових ситуацій.

Підписуйтеся на наші соцмережі

SKIFTECH вже 10 років розробляє обладнання для тренування військових. Компанія створює тактичні симулятори для навчання піхоти, артилерії, використання мінометів, протитанкових та протиповітряних ракетних комплексів, а також військової техніки — танків, БТР та БМП.

SKIFTECH розробляє симулятори на основі лазерних технологій та математичних моделей  SKIFTECH розробляє симулятори на основі лазерних технологій та математичних моделей 

Команда розробляє симулятори на основі сучасних технологій: лазерних; з використанням математичних моделей для відтворення балістичної зброї (артилерія, міномети), а також на базі комп'ютерного зору для можливості відтворити тренажери з не прямим наведенням (ПЗРК, ПТРК). 

Над якими розробками обладнання працює SKIFTECH

SKIFTECH розробив обладнання, що працює з програмним забезпеченням як одна екосистема та дозволяє тренуватись на одному полігоні одночасно різним родам військ. За 2 роки повномасштабної війни найбільшого попиту серед військових набули тактичні симулятори для бойових персональних комплектів (доставлено понад 2 тис. од.), а також понад 1 тис. одиниць мін та гранат.

Останній рік SKIFTECH працював одночасно над розробкою шести нових тактичних симуляторів, яких ще не існувало на ринку: тренажерів STINGER, РПГ-7, АГС-17, СПГ-9, Шилки та нового покоління персонального комплекту бійця. Запити на ці симулятори SKIFTECH отримав безпосередньо від військових Збройних сил України через конкретні проблеми. Вони стосуються  обмеження в реальних навчаннях (наприклад, кількості боєприпасів, часу підготовки та безпеки навчань), що позначається на боєготовності та ефективності бійців. 

У частині нових розробок, команда  SKIFTECH застосувала інструмент штучного інтелекту – Computer Vision (компʼютерний зір) та бездротові технології. Це все паралельно з серійним виробництвом іншого обладнання. 

SKIFTECH має досвід співпраці з Trident Defense Initiative (TDI) – найбільшою іноземною організацією в Україні, яка залучає колишніх військових НАТО для стандартизованого навчання українських військових.

На початку лютого 2024 р., український виробник представив своє обладнання Нацгвардії США. На зустрічі брало участь понад 30 інших іноземних виробників, американські військові. Американські колеги особливо показали зацікавленість в оперативних рішеннях, швидкій адаптивності тактик, стратегій та технологічних рішеннях від SKIFTECH.

SKIFTECH впродовж останнього року працював над розробкою шести нових тактичних симуляторів SKIFTECH впродовж останнього року працював над розробкою шести нових тактичних симуляторів

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Угода росії та КНДР: як це вплине на Україну та постачання зброї

Олександр Тартачний 21 червня 2024 17:05

DevOps-курси за донати війську: як працює ініціатива «Навчання за донат»

Аліна Баля 21 червня 2024 12:00

YouTube запроваджує нові обмеження щодо військового контенту

Владислав Паливода 10 червня 2024 08:02

Міноборони та Мінстратегпром випробували техніку, що рятує з поля бою

Олеся Дерзська 30 травня 2024 11:43

Навіщо ЗСУ атакують радіолокаційні станції на території росії

Олександр Тартачний 27 травня 2024 17:25