Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

DevOps-курси за донати війську: як працює ініціатива «Навчання за донат»

21 червня 2024 5 хвилин читання

Дмитро завжди мріяв працювати в IT-галузі. Та коли повномасштабна війна прийшла в його країну, він, не вагаючись, пішов захищати Батьківщину. Після кількох місяців на фронті Дмитро усвідомив, що відкладати мрії більше немає часу. Повернувшись ненадовго додому, герой дізнався про ініціативу «Навчайся за донат» — DevOps-курси, які допомагають не лише здобути навички, а й зібрати кошти на поточні потреби війська.

Початок шляху: як народилася ініціатива «Навчання за донат»

Ідея поєднати навчання із благодійністю виникла ще у 2022 році завдяки співпраці представників громадської організації «Демократична Сокира» із хмарним провайдером Tucha. Тоді вирішили створити курси, щоб здобувати знання з DevOps-інженерії та одночасно регулярно допомагати Силам оборони України. Ініціатива швидко набрала популярність, і вже чотири групи успішно завершили навчання, а п’ята група готова незабаром розпочати свій шлях до нових знань та підтримувати українських військових.

Викладач курсів — Володимир Мельник, технічний директор і співзасновник Tucha, фахівець із багаторічним досвідом в ІТ, а також доброволець територіальної оборони. Нерідко заняття проводять просто з позицій, де викладач виконує бойові розпорядження.

Наразі вже понад 300 слухачів, серед яких більш ніж 100 військовослужбовців, поглибили необхідні знання для роботи у галузі DevOps.

Механізм роботи проєкту

Підписуйтеся на наші соцмережі

Навчання проводять за принципом добровільних пожертв. Учасники не сплачують за навчання, але зобов’язані перед кожною лекцією робити внесок до волонтерського фонду ГО «Демократична Сокира». 100% зібраних коштів спрямовують на закупівлю амуніції, електроніки, медичних засобів та іншого спорядження для ЗСУ.

Проєкт приносить користь війську не лише донатами. Військовослужбовці та добровольці територіальної оборони мають змогу здобувати нові знання з DevOps-практик без внесків.

Практичні знання для реального світу

Курс побудований на практичних заняттях, які допомагають учасникам отримати реальні навички. Наприклад, Дмитро із захопленням розповідає про те, як навчався оркеструвати роботу контейнерів в обчислювальних хмарах, автоматизувати розгортання середовищ та онлайн-сервісів, використовувати методики для автоматичного виконання повного циклу CI/CD. Він навчився працювати з такими інструментами, як Docker, Kubernetes, Prometheus, Helm тощо.

Слухачі одразу вчаться застосовувати знання на практиці, що дає їм змогу впевнено почуватися у реальних проєктах. Завдяки отриманому досвіду Дмитро вже після кількох занять почав застосовувати знання для автоматизації процесів в одному з підрозділів Сил оборони.

Програма курсів

Курс складається із щонайменше 25 вебінарів, які охоплюють різноманітні аспекти DevOps. Слухачі вивчають максимум необхідних тем: від основ Docker і оркестрації контейнерів до автоматизації CI/CD-процесів та налаштування авторизації з HashiCorp Vault. Заняття проводять щосуботи через Zoom і тривають від двох до п’ятьох годин. Усі лекції доступні у записі, що дає змогу учасникам переглядати їх у зручний для себе час.

Результати підтримки захисників і захисниць

Головне у проєкті «Навчайся за донат» — те, що курси не лише надають необхідний пул практичних знань з DevOps, а й допомагають системно збирати кошти для підтримки армії. За весь час проведення ініціативи зібрали понад 4,6 млн грн, які спрямовують на закупівлю необхідного обладнання та амуніції. Усі охочі мають нагоду щомісяця знайомитись зі звітами про те, що саме вдалося придбати на зібрані кошти: квадрокоптери, тепловізори, елементи амуніції та одягу, медичні засоби та багато іншого.

Плани на майбутнє

Навчання нового потоку слухачів розпочнеться орієнтовно 6 липня 2024 року. Це чудова нагода підтримати Збройні сили України та поглибити свої знання у сфері DevOps. Деталі проєкту та анкета для участі є на сайті.

Приєднуйтесь до ініціативи, запрошуйте друзів і знайомих. Разом ми наближаємо перемогу!

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Як розставляти пріоритети: матриця Ейзенхауера

Сніжана Лепко 17 березня 2025 08:36

Зірки не брешуть, але іноді підморгують: астрономія vs астрологія

Олеся Руденко 53 хвилини тому

Як новий автоматизований онбординг підвищує продуктивність новачків в IdeaSoft

Юлія Коваленко 19 годин тому

Як ШІ допомагає адаптувати бізнес до різних країн: автоматична локалізація, персоналізація та аналітика

Юлія Венцковська 15 березня 2025 13:18

Мікроінфлюенсери: як співпраця з невеликими блогерами підвищує довіру до бренду

Олександр Христич 16 годин тому