Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як іноземні інструктори тренують українських військових з лазерними тактичними симуляторами

Назарій Присяжнюк
Назарій Присяжнюк
7 грудня 2023 4 хвилин читання

Trifent Defense Initiative (TDI) організовує тактичні тренування для українських військових із застосуванням симуляторів на основі лазерних технологій. Це найбільша іноземна організація в Україні, яка залучає колишніх військових НАТО для стандартизованого навчання українських військових

SPEKA розповідає, як відбуваються тренування військових, хто заснував ініціативу та скільки солдатів уже пройшли навчання.

Що таке Trifent Defense Initiative 

Trifent Defense Initiative проводить навчання з тактичної медицини, тактики ведення бою у польових умовах та урбанізованій місцевості. Також іноземні інструктори навчають керівників підрозділів планування операцій.

Підготовка українських військових до тренування. Фото: Trident Defense Initiative Підготовка українських військових до тренування. Фото: Trident Defense Initiative

Засновник ініціативи — Деніел Рідлі, колишній британський та український військовий. Він чотири роки служив у британській піхоті, брав участь у бойових діях в Іраку, був медиком-волонтером у Сирії та Колумбії, працював у військових концтаборах у Бірмі. Вирішив приїхати в Україну, бо мав тут друзів. У 2022 році батальйон, у якому він раніше служив, був у Маріуполі, місті, яке Деніел добре знає. Коли почалося повномасштабне вторгнення, він перебував у відпустці в Бучі, а батальйон, у якому раніше служив, був у Маріуполі. На службу Деніел уже не повернувся — не зміг відновити зв’язок зі своїм підрозділом, а його контракт із ЗСУ незабаром закінчився. 

З бажанням бути корисним для країни Рідлі заснував TDI.

Як тренуються з лазерними симуляторами

Trifent Defense Initiative та український виробник тактичних симуляторів Skiftech упродовж місяця проводили безкоштовні тренування для військових. Cимулятори базуються на технології цифрового передавання сигналу. 

Для тактичної підготовки TDI застосовувала понад 35 індивідуальних комплектів бійця, симуляторів гранати Ф-1 та МОН-50. Відпрацьовували сценарії практики ближнього бою, зачистки будівлі у складі штурмових груп, зіткнення двох малих піхотних груп. Відпрацювання таких сценаріїв допомагає групі злагодити свою взаємодію та покращити результати.

Під час тренування кожен боєць мав індивідуальний комплект, куди входять зброя (автомат, кулемет чи гвинтівка) із встановленим лазерним випромінювачем, чохол з датчиками ураження на тактичний шолом, а також жилет із датчиками ураження та стрес-белт. 

Коли у бійця «влучає» лазерний постріл від супротивника, відбувається світлова індикація на датчиках ураження, а стрес-белт дає невеликий електричний розряд імпульсу в руку. Перші три «влучання» вважаються пораненням, якщо їх більше, боєць вибуває з тренування.  

Фото: Trident Defense Initiative

За схожим принципом працює імітатор гранати Ф-1: боєць висмикує чеку, після чого метає імітатор. Граната умовно вибухає та деактивує бійців з індивідуальними комплектами в радіусі ураження.

Тактичні симулятори дозволяють проводити тренування без використання боєприпасів та холостих патронів, але в умовах, наближених до бойових, а також покращують злагодженість підрозділу.

«Тактичні симуляційні тренажери — цінний інструмент для навчання військ у безпечному та контрольованому середовищі, в якому вони розвивають і використовують важливі бойові навички, як-от зв’язок і тактика малих підрозділів», — наголошують британські інструктори Trifent Defense Initiative.

Як виглядає повний набір приладдя на бійцях. Фото: Trident Defense Initiative Як виглядає повний набір приладдя на бійцях. Фото: Trident Defense Initiative

Навчання від TDI пройшли понад 11 тис. бійців. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Sea Baby: що відомо про морські дрони, на які збирають 300 млн грн

Анна Нагорна 12 годин тому

Мобілізація — це не форс-мажор. ІТ-компанія не виплатила зарплату розробнику, який пішов воювати

Анна Нагорна 21 лютого 2024 16:45

ЄС оголосили війну хуситам Ємену

Максим Красіков 19 лютого 2024 13:13

Starlink працює на окупованих територіях, але Маск тут ні до чого — експерти

Анна Нагорна 13 лютого 2024 19:45

Skiftech, український виробник тактичних симуляторів, презентував нові розробки Нацгвардії США

Юлія Мирська 13 лютого 2024 13:04