Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як працює ринок перепродажу вживаного одягу в інтернеті

Сергій Коноплицький
Сергій Коноплицький Головний редактор SPEKA
22 квітня 2024 5 хвилин читання

Під час війни зменшувати бюджети на покупку одягу та взуття схильні споживачі всіх вікових категорій. Про це свідчить одне з останніх опитувань Gradus Research. The Page дізнався, як працює ринок перепродажу вживаного одягу. Публікуємо найцікавіше.

Урізані бюджети та прагнення оновлювати свій look — два суперечливі фактори, що стали рушієм нової хвилі на ринку секонд-хенду. Ця хвиля — маркетплейси вживаного одягу, де власники самі продають свої речі або доручають продаж фахівцям. 

Маркетплейс «Шафа»

«Шафу» створили у 2014 році для продажу жіночого вживаного одягу. Першими продавцями та покупцями на «Шафі» були клієнти проєкту «Каста», яким запропонували в розсилці додати свої речі на новий маркетплейс.

Маркетплейс "Шафа" Маркетплейс "Шафа"

Сьогодні 72% товарів, що додаються на «Шафу» — нові. В березні 2024 року на маркетплейсі з’явилися такі категорії, як «будівництво», «зоотовари», «електроніка». Альона Мельон, керівниця відділу маркетингу «Шафи» наголошує, що проєкт зростає і розвивається, тому і концепція змінюється.

Тренди 2023 року на «Шафі»:

Підписуйтеся на наші соцмережі

  • зростання кількості угод з безпечною оплатою, коли гроші надходять продавцю лише після підтвердження отримання товару покупцем; 
  • покупці намагаються економити на доставці, обираючи логістичних операторів зі спецтарифами;
  • для покупки вживаного одягу користувач шукає продавця, що продає особисті речі, а не є бізнесом. Це дозволяє поторгуватися та отримати знижку у середньому до 20%.

OLX

OLX — онлайн-майданчик, що пропонує звільнитися від непотрібних речей — досі вживаного одягу та взуття продає вдвічі більше, ніж нового. Аналітики майданчика спостерігають зростання продажів вживаного одягу останнім часом. Серед причин не лише найнижчі ціни, а й співвідношення ціна-якість.

Більшість позицій на майданчику — це речі, які не підійшли за розміром або не використовувалися, але при цьому зберегли товарний вигляд, — зауважує Ольга Пеньковська, бренд-менеджерка категорії «Товари та Доставка OLX Україна».

Найпопулярніші серед покупців: кросівки та верхній одяг відомих брендів, які суттєво дорожче купувати новими в магазині або неможливо купити як outlet. Далі за популярністю — верхній одяг та дитячі одяг і взуття.

Найголовніше — з людьми на OLX можна торгуватися, в магазинах секонд-хендах це неможливо.
Ольга Пеньковська

Нові ніші 

Серед покупців маркетплейсів вживаного одягу особливий попит мають брендові речі за зниженими цінами. Частка покупців спеціально «полює» на них, бо хоче мати унікальний гардероб із брендовими речами, але «не за всі гроші світу». На цей запит відповідають нові майданчики, які пропонують аутентифікацію брендової речі та інші додаткові послуги.

Наприкінці 2020 року в Україні запустився проєкт The originals. Сервіс пропонує приймати у власника брендові речі. Команда маркетплейсу готує їх для продажу. Також The originals залучають відомих блогерок, речі яких можна придбати на сайті.

The originals The originals

Влітку 2023 року на українському ринку стартував Restyleme. Проєкт позиціонують як ресейл-платформу для купівлі та продажу брендових речей. Сервіс приймає товар на продаж, обробляє, фотографує та викладає на сайт.

Restyleme Restyleme

В угоді користувачів вказані відсотки комісії: за товар ціною до 5 тис. грн — 40%. Зі зростанням ціни товару зменшується частка комісії. Так, за вартості від 100 тис. комісія вже буде 20%.

Український стартап Swapp.fashion — це IOS-застосунок, що дозволяє купувати та продавати вживані речі, а також обмінюватися ними та віддавати за донати на потреби ЗСУ. Співзасновники порівнюють його одночасно з TikTok та Shein. Від ТІкТок тут інтерфейс стрічки та емоційний контент, від Shein та інших маркетплейсів — зручність при обранні розмірів і пошуку.

Swapp.fashion Swapp.fashion

Від листопада 2023 року застосунок тестували із різними аудиторіями. Фактично його пропонували у ком'юніті, де користувачі обмінювалися або перепродавали вживаний одяг. Від лютого 2024-го почали запускати рекламу. Відтоді застосунок залучив 8 тис. завантажень і декілька тисяч одиниць одягу на суму більш ніж 2 млн грн. «Далі ми зростаємо темпами десь 200% місяць до місяця», — зауважив Максим Ільніцький, співзасновник та CEO Swapp.fashion.

Swapp.fashion починає на українському ринку, але має амбіції вийти на закордонні ринки. Насамперед — в Європу, Велику Британію, рожева мрія — Америка.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Три кейси налаштування аналітики

newage. Agency 27 вересня 2024 16:00

Як розвивати e-commerce без обмежень: новий онлайн-мітап від Netpeak 3 жовтня

Вікторія Рудзінська 26 вересня 2024 19:36

Де зростання в українському e-commerce?

Анна Сергієнко 3 вересня 2024 06:29

Технології, що не «злетіли»: найгірші інвестиції в ритейлі

Олександр Тартачний 8 серпня 2024 11:42

Як Walmart використовує штучний інтелект у бізнесі

Олександр Тартачний 1 серпня 2024 11:40