Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як фіскалізувати бізнес у сфері торгових автоматів: досвід компанії BigWash

В’ячеслав Кузнєцов
В’ячеслав Кузнєцов Менеджер ІТ-відділу компанії BigWash
21 листопада 2023 4 хвилин читання

Вітаю! Я В’ячеслав Кузнєцов, менеджер ІТ-відділу компанії BigWash. Хочу розповісти вам про те, що зараз відбувається з ринком торгових автоматів на тлі повномасштабного вторгнення, а також, як менш, ніж за півроку перевести на ПРРО 90% клієнтів.

Як в Україні працює ринок торгових апаратів

В Україні ринок торгових автоматів — колосальний. Саме поняття вендингу набагато ширше, аніж мийки самообслуговування — це і кавові машини, і апарати для дрібних речей, і автомати для води. Зараз ринок активно розвивається: він розширився на 20% порівняно з періодом до повномасштабного вторгнення рф. До того ж в Україні є кращі пропозиції програмного забезпечення, аніж в сусідніх країнах. То ж ми можемо виходити на ринок, наприклад, Польщі.

Наша компанія працює близько 20 років, близько п'яти ми займаємось автоматами самообслуговування. Спочатку ми працювали з різними партнерами, але потім вирішили, що більш вірний шлях буде створити свою компанію, котра буде займатися ІТ-послугами та своїм програмним забезпеченням.  

BigWash BigWash

Як вирішили фіскалізуватися

Коли держава вводить регуляторні або моніторингові системи — це плюс для самого ж бізнесу. Ми маємо бути ближче до Європи, і все повинно відбуватися за правилами. То ж ми пішли шляхом автоматизації — використовуємо купюроприймачі, у нас є ПЗ, яке це все обробляє. Зараз ми тестуємо мобільний застосунок для власників мийок.

В такій ситуації ставити залізні каси — застаріле рішення. Це теж саме, що, наприклад, змушувати бухгалтерів рахувати на деревʼяних рахівницях. Тому використання програмних кас — крок уперед. Основним критерієм при виборі провайдера ПРРО для нас була якість та прозорість співпраці.

Скільки часу зайняв процес впровадження ПРРО

Процес переходу на програмні каси у нашій компанії тривав близько 4-6 місяців. Він включав декілька етапів: інтеграцію взаємодії з нашим програмним забезпеченням,тестування, впровадження.

Економія від впровадження програмних кас

Зараз близько 90% наших клієнтів запровадили або планують запровадити ПРРО. Програмні каси дозволяють економити. Адже в цьому випадку ви оплачуєте лише підписку, програмні каси не потрібно змінювати кожні 7 років, до того ж з ПРРО є можливість працювати віддалено.

Так, залізні касові апарати умовно коштують від 10 тисяч грн, плюс обслуговування ще 200-300 грн на місяць. До того ж, у разі поломки необхідно доставляти каси у сервіс. Тому підприємець, насправді, економить нерви, здоров’я, гроші на обслуговування цього касового апарату і заробітну плату найманому працівнику.

План дій для того, щоб відкрити автомийку

Насамперед, незалежно від того, яким бізнесом людина хоче займатися, вона   повинна усвідомлювати, що шлях фіскалізації та легалізації доходів прописано державою.

Коли підприємець звертається до нас, ми дивимось чи є ділянка землі під мийку, адже  це повинна бути спеціалізована ділянка з підведеною водою та електроенергією. Потім наші фахівці роблять розрахунки, обирають обладнання, залежно від бюджету клієнта і побажань. Далі ми підписуємо договір і починаємо роботу. Сам процес запуску касового рішення триває кілька днів. Для того щоб фіскалізуватися клієнту потрібно зареєструвати особистий кабінет кабінет у провайдера і вже звідти подати заявки на реєстрацію торгової точки, каси і касира. Все це можна зробити менш, ніж за годину.

Короткий висновок

Використання ПРРО — економія  в плані грошей та нервів, а також це дуже зручно,   тому що з’являється більше вільного часу у підприємця. Вже не потрібно контролювати інших працівників. Це все можна автоматизувати, і працювати буде легше та простіше. Безумовно, у вендингу в Україні  є потенціал, а питання фіскалізації при роботі з торговим апаратом вже є вирішеним завдяки програмним РРО. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Гроші на вітер: неприємна правда про просування вашої компанії в соцмережах

Владислав Миронович 8 грудня 2023 18:30

Netpeak Group запустив подкаст «Це по роботі» про бізнес та IT

Богдан Камінський 8 грудня 2023 17:20

Аналіз ринку та планування маркетингової стратегії: як досягти оптимального результату

Viktor Gozhyi 8 грудня 2023 16:00

Кросплатформені рекламні стратегії: інтеграція контенту між різними платформами для збільшення охоплення

Максим Купченко 8 грудня 2023 10:00

Технічний рекрутинг 2.0: оновлена версія воєнного часу

Telesens IT-компанія 7 грудня 2023 17:30