Вимоги для спрощенців під час роботи з Etsy
Etsy — популярна міжнародна платформа, на якій здійснюють продаж handmade, вінтажних виробів, лімітованих товарів. Корисно для тих, хто створює handmade або може запропонувати оригінальні та унікальні вироби. Крім оригінальних речей, handmade-виробів, вінтажу, матеріалів для творчості та послуг з виготовлення виробів на замовлення, користувачі Etsy можуть продавати цифрові товари, а саме:
- файл з певною інформацією;
- фото;
- зображення тощо.
Співпраця з Etsy
Для співпраці з сервісом не обов’язково відкривати ФОП. Можна працювати як фізична особа. Але варто звернути увагу на оподаткування для фізичних осіб. Дохід фізичних осіб оподатковується на загальних підставах.
До 1 травня 2024 року необхідно подати декларацію про отриманий дохід за минулий рік, а до 1 серпня — сплатити податки:
- 18% ПДФО;
- 1,5% військовий збір.
Підписуйтеся на наші соцмережі
2. При реєстрації ФОП для співпраці з сервісом Etsy оподаткування дещо відрізняється. Для ФОП на єдиному податку передбачено менше податкове навантаження.
- ФОП ІІІ групи сплачує 5% від отриманого доходу щоквартально.
- ФОП ІІ групи сплачує ЄП фіксовану ставку, 20% від розміру мінімальної заробітної плати.
Тому продавцю значно вигідніше зареєструватися платником єдиного податку та сплачувати ЄП, ніж декларувати свій дохід як фізособа.
Який КВЕД обрати, якщо ви вирішили працювати з Etsy як ФОП?
Окремого КВЕД, який визначає зовнішньоекономічну діяльність ФОП, немає.
За вибору КВЕД-2010 для продажу товару чи надання послуг через міжнародні онлайн-ресурси потрібно зважати на види діяльності ФОП.
Наприклад, спрощенці ІІ та ІІІ групи, які збираються здійснювати торгівлю через онлайн-сервіси, зазвичай потрібно зареєструвати такі КВЕД:
- 47.91 — за продажу товарів через інтернет;
- 46.90 — неспеціалізована оптова торгівля;
- КВЕД, який визначає конкретний вид товару.
Проте підприємець може ще зареєструвати види діяльності, пов’язані з наданням послуг. При цьому потрібно додати КВЕД, який конкретизує, які саме послуги надає ФОП. Звертаємо увагу, ФОП ІІ групи не може надати послуги за кордоном.
Дохід у валюті за здійсненні підприємницької діяльності через платформу
- ФОП ІІ групи мають право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність та отримувати дохід у валюті за продані товари.
- ФОП ІІІ групи можуть отримувати дохід як за реалізацію товарів, так і за надання послуг.
За отриманні доходу у валюті рекомендуємо дотримуватися таких порад:
-
1
Необхідно відображати дохід фактичною датою надходження коштів згідно з п. 292.6 ст. 292 ПКУ.
-
2
Сума доходу конвертується у гривні за курсом НБУ на дату отримання коштів у валюті (згідно з п. 292.5 ст. 292 ПКУ). Згідно з податковим кодексом, валюту, яку ви отримали, необхідно перевести у гривню за курсом НБУ на дату отримання. Саме ця сума у гривні зазначається за обліку доходів.
Комісія, яка може виникнути з боку банку чи онлайн-платформ, також враховується до суми отриманого доходу та зазначається у декларації. До прикладу, згідно з інвойсом сума замовлення — $100 на рахунок ФОП зайшло $98 (-$2 комісія), тож у дохід вписуємо саме $100.