Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Можна я вас обійму?». Як українським айтівцям живеться у Португалії та що потрібно знати про країну

Наталія Миронова
Наталія Миронова Relationship Manager at SPEKA
27 квітня 2022 5 хвилин читання

SPEKA продовжує цикл публікацій про життя IT-фахівців та фахівчинь у воєнний час та особливості перебування у різних містах та країнах. 

Ми вже розповіли про Німеччину, Польщу та українські Тернопіль, Хмельницький та Коломию. Сьогодні на черзі Португалія. SPEKA зібрала основну інформацію про переїзд у найзахіднішу країну Європи і поговорила з лід-девелопером компанії Shopmonkey Олександром Єлісєєвим, який переїхав до Лісабону на початку лютого.

Основна інформація

Аби приїхати до Португалії, необхідно мати документ, що засвідчує особу. В'їхати без біометричного закордонного паспорта можна, якщо людина приїжджає наземним транспортом або гуманітарними авіарейсами.

Для того, щоб в'їхати у країну через комерційні авіарейси, необхідно мати негативний результат тесту на коронавірус, сертифікат про вакцинацію чи одужання від COVID-19.

Процедура подання документів про міжнародний захист у Португалії спрощена. Потрібно зареєструватися у Службі з питань іноземців та кордону (SEF) онлайн. Особисто заявку потрібно подати, якщо в Португалії перебуває дитина без батьків.

Після оформлення документів біженцям надають дозвіл на проживання, номер платника податків, ідентифікаційний номер соцстрахування та медичний номер Національної служби охорони здоров'я.

В'їзд із домашніми тваринами

Для в'їзду у Португалію потрібен ветеринарний паспорт улюбленця. Якщо його немає, треба звернутися до ветеринарної служби за місцем проживання. Багато ветеринарних клінік безкоштовно надають послуги українцям.

Особистий досвід

Про свій досвід життя у Португалії SPEKA розповідає Lead Frontend Core Team у компанії Shopmonkey Олександр Єлісєєв.

Про виїзд з України

Ми з дівчиною виїхали до війни, 7 лютого 2022 року. До цього винайняли квартиру через Airbnb. Після 24 лютого ми не знаємо, скільки будемо тут перебувати.

Ми очікували, що ціна оренди квартири буде у 2-3 рази вищою, ніж у Києві, Однак у лютому ціни були адекватні. У березні оренда подорожчала до 1,5-2 тис. євро. Це чималі гроші. Можливо, це пов'язано з початком сезону.

З переїздом нам фінансово допомагала компанія, в якій я працюю. І цього було достатньо. Усе було швидко: я подав заявку і за три дні мені зарахували гроші. Решту ми робили самі.  Думаю, було б недоцільно, якби компанія шукала житло та моніторила ціни на оренду, це тривало б набагато довше. А ми оперативно організували переліт і знайшли житло за власними потребами.

Зараз ми у Лісабоні. Ми не зустріли жодної людини, яка б сказала нам щось погане. Здебільшого українців усі підтримують, переживають та хочуть миру. Був навіть цікавий випадок. Ми відпочивали біля океану, сиділи з українськими стрічками на куртках. Одна дівчина побачила нас, упевнилася, що ми з України, і запитала: «Можна я вас обійму?». 

Про роботу з Португалії

Працювати з чужої квартири не надто комфортно — немає змоги облаштувати робоче місце. Доводиться працювати, сидячи у ліжку.

Є різниця у часі. Мої колеги з команди працюють за київським часом, тож закінчують роботу раніше, ніж я. Але у мене інший плюс: працюючи з американськими колегами, я не маю пізніх дзвінків. Тож португальский часовий пояс мені підходить — +/- 2 години на Україну та США. 

Як живеться українцям у Португалії

Щоб перебувати у країні, потрібно оформити певні документи. Португалія однією з перших впровадила для українців програму проживання на рік. Щоб долучитися до неї, потрібно подати заявку в електронному вигляді.

Якщо у вас кочівницька робота, тобто можете працювати з будь-якої точки світу (програмісти, дизайнери тощо), тут не надто сприятливі умови, щоб мати пристойну зарплату, є проблеми з офіційним працевлаштуванням. Найбільший головний біль — оренда житла. Тут, як і скрізь в ЄС, підписують договір оренди на пів року або рік, і ці квартири не найкращі, зазвичай без меблів. До того ж і дорогі.

Гріх сказати, але я мінятиму вже третю квартиру за цей час. Усе подорожчало, потрібно шукати оптимальні варіанти. Якби орендувати житло на місяць, не було б  проблем, але квартири здають на 2-3 тижні. Речей багато, потрібно зібрати-переїхати-облаштувати. Мені треба працювати, а переїзди трохи вибивають з колії.

Оренда квартир недешева. Можна знайти за 600-700 євро, але вона буде маленькою і без меблів. Ціни на продукти не вищі, ніж у Києві. Якщо порівняти ціни, скажімо, на манго, то у Києві воно коштує 300-400 грн (це дуже дорого), а у Португалії — 3 євро. Звичайно, це локальний продукт. Але ціни на м'ясо, рибу, воду, вина такі самі, як у Києві. Це мене здивувало, оскільки торік у листопаді я був у Парижі, і там продукти набагато дорожчі. Тобто якби я зараз був у Франції, це б дуже вдарило по кишені. Португалія — сприятлива країна щодо покриття базових потреб.

 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Економіка невизначеності. Огляд основних подій українського та світового бізнесу

Ivan Verstyuk 29 вересня 2022 17:10

Валізка для ядерної загрози. Які речі варто мати вдома, щоб бути готовим

Юлія Даниленко 29 вересня 2022 09:11

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 27 вересня 2022 17:00

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 27 вересня 2022 15:42

Росіяни готують масовані кібератаки на об'єкти критичної інфраструктури України

Вадим Добровольський 26 вересня 2022 14:47