Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Відновлення енергосистеми, колонізація Місяця. Найкращі матеріали за тиждень

Владислав Миронович
Владислав Миронович Журналіст та редактор колонок SPEKA
28 листопада 2022 3 хвилин читання

Через чергові атаки росіян минулий тиждень став найважчим для української енергосистеми — багато де світла не було по 40 і більше годин. Тож ми продовжуємо робити наші тижневі добірки найкращих матеріалів SPEKA, щоб ви могли заздалегідь зберегти та почитати їх за відсутності електрики, а також не витрачали час та заряд портативних пристроїв на пошуки цікавих статей.

AliExpress — це один із найбільших у світі торговельних онлайн-майданчиків (маркетплейсів), що пропонує товари переважно китайських продавців покупцям в усьому світі. Якщо ви ще нічого там не купували, то пропонуємо вам короткий путівник цією платформою.

Після чергових ударів по українській енергосистемі багато населених пунктів залишилося без світла. Але чому так відбувається? Розповідаємо,  як працює передавання електроенергії споживачам, яке обладнання потрібне для ремонту українських електромереж і хто його виробляє.

Центр економічної стратегії презентував огляд економіки України у жовтні-листопаді. Пропонуємо вашій увазі витяг ключові дані про економічний стан країни та вплив обстрілів інфраструктури на бізнес.

Чемпіонат світу у Катарі лише набирає обертів, але головні фаворити вже відомі. Експерти називають серед головних претендентів на перемогу Бразилію, Аргентину, Францію та Англію. А що з цього приводу «думає» штучний інтелект?

Є у Чемпіонату світу і негативна сторона. Це, наприклад, обов'язкове використання спеціальних застосунків та стеження за відвідувачами. Що не так з технологіями на мундіалі розповідаємо в нашому матеріалі. 

Пропонуємо вашій увазі другу частину великого інтерв'ю з Вікторією Тігіпко, у якому вона розповідає про венчурні інвестиції та підтримку стартапів, а також розмірковує про майбутнє України. 

Під час відключень електроенергії пропадає не лише освітлення, а й інтернет. Розбираємося, чому так відбувається і що провайдери роблять для підтримки робочого стану всесвітньої мережі в Україні.

Повернення людей на Місяць має не лише наукову, а й економічну та політичну мету. Журналісти американського видання Vox проаналізували, що означає документ про науково-технічну стратегію місячного простору. Пропонуємо вашій увазі головне зі статті.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Microsoft інвестувала у французькій ШІ-стартап

Богдан Камінський 26 лютого 2024 19:55

Наймасштабніший форум розумного міста та технологічного оновлення України

Ольга Топольська 26 лютого 2024 13:00

Розробили першу в світі технологію розпізнавання емоцій у реальному часі

Сергій Коноплицький 23 лютого 2024 12:16

Інноваційні залаштунки «Нової пошти». Інтерв’ю з директором R&D компанії Євгеном Хоменком

Сергій Коноплицький 21 лютого 2024 12:48

Microsoft інвестує $2,1 млрд в Іспанію, щоб розширити інфраструктуру ШІ

Юлія Мирська 20 лютого 2024 12:53