Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Верховний суд США проти Google, платні функції від Meta та що там у ChatGPT. Найголовніші ІТ-тренди тижня

Надія Баловсяк
Надія Баловсяк Журналістка
27 лютого 2023 5 хвилин читання

Минулого тижня розпочалося засідання Верховного суду США, яке може змінити те, як працюють соціальні платформи. Компанія Meta представила платні функції, а ChatGPT, який заборонили у Китаї, виявився мегапродуктивним автором книжок і фантастичних оповідань. SPEKA розповідає про головні події тижня у світовому tech та IT.

Головні тренди у світовому IT минулого тижня Головні тренди у світовому IT минулого тижня

Верховний суд США намагається розібратися в тому, як працюють алгоритми

Цього тижня у Верховному суді США розглядаються справи, які напряму стосуються статті 230 закону про пристойність у комунікаціях. Позивачі хочуть отримати відповідь на запитання про те, чи відповідальні соціальні платформи (у цьому випадку Google та Twitter) за контент, який вони рекомендують користувачам. Стаття 230 стверджує, що за користувацький контент відповідають лише його автори, тобто користувачі. 

Рішення Верховного суду може дати початок відмови від цієї норми або принаймні її зміни. На нього зможуть посилатися інші позивачі, які постраждали від роботи алгоритмів. Будь-яке рішення суду про збереження широкого імунітету для техногігантів буде великою перемогою для них, проте, в яке русло зайде розгляд справи, наразі прогнозувати важко. Та й судді не приховують, що вони не надто розбираються в тому, як працюють соціальні сервіси: «Ми не схожі на дев'ятьох найкращих експертів в інтернеті». 

Платні функції від Meta

Підписуйтеся на наші соцмережі

Meta анонсувала запуск платної програми верифікаційних поміток Meta Verified. Вона передбачатиме не лише помітку про те, що акаунт підтверджений, але й низку додаткових функцій — захист від акаунтів-підробок та прямий доступ до служби підтримки клієнтів. Окрім того, такі акаунти отримають «покращену видимість у пошуку». А це уже серйозний крок до того, що компанія, яка обіцяла, що завжди буде безкоштовною і навіть писала про це на головній сторінці (правда, у 2019 році перестала), почне пропонувати за плату не лише рекламні функції. 

Збитки від реалізації ідеї метавсесвіту і не вельми успішний звіт Meta за четвертий квартал, обмежені можливості таргетингу реклами на мобільних пристроях змушують  компанію шукати альтернативі способи монетизації. І, ймовірно, Meta Verified лише перший з них. 

Музичний штучний інтелект від Spotify

Музичний сервіс Spotify застосував AI-інструменти для створення нової функції «диджея на базі штучного інтелекту у вашій кишені». Ця новинка добирає та коментує персоналізований список відтворення. Вона дещо схожа на ведучого радіостанції, який розмовляє поміж треками. Її мета — краще персоналізувати прослуховування музики. У Spotify запевняють, що штучний інтелект здатний настільки тонко розуміти музичні смаки користувачів, що він зможе вельми точно передбачати, що саме захоче почути слухач. Нова функція працює на основі OpenAI та доступна у вигляді бета-версії окремим підписникам із США та Канади.

Нові звільнення у Цукерберга

Meta планує цьогр року нові звільнення. Після скорочення понад 11 тис. співробітників, або 13% від загальної кількості персоналу, компанія продовжить цей процес, одночасно змінюючи організаційну структуру, наприклад, позбавляючись від менеджерів середньої ланки. Водночас компанія готується перевести співробітників на посади нижчого рівня без прямого підпорядкування, натомість інші менеджери отримають збільшення числа підлеглих без перегляду оплати. 

Цікаво, що у листопаді, коли Цукерберг говорив про першу хвилю звільнень, він запевнив, що скорочення персоналу більше не буде.

Навколо ChatGPT

Компанія Meta представила власну мовну модель –— аналог відомого ChatGPT під назвою LLaMA. Проте, на відміну від ChatGPT, компанія поки що не планує робити його доступним широкому загалу — модель створили лише «для допомоги дослідникам». 

Минулого тижня світ шукав недоліки у ChatGPT, цього тижня почав обмежувати цю технологію. У Китаї заборонили використовувати ChatGPT — великі китайські компанії отримали пряму вимогу заблокувати доступ до цього чатбота. Причини цього рішення дуже нагадають риторику США стосовно TikTok та його потенційного блокування в країні: влада Китаю вважає, що чатбот може допомогти поширювати наративи проти китайської влади на користь геополітичних інтересів США.

Блокування чатбота у Китаї — це не єдине обмеження штучного інтелекту. Microsoft запровадила обмеження на бесіди з її чатботом Bing AI. Користувачам стали доступні лише 50 запитів на день і не більше 5 за один сеанс. Так у компанії планують захистити штучний інтелект від маніпуляцій.

Тим часом ChatGPT виявився вельми продуктивним автором. На Amazon продають понад 200 книжок, написаних за допомогою ChatGPT, серед них і книжки для дітей. 

Водночас американське онлайн-видання Clarkesworld, присвячене науковій фантастиці, зупинило прийом робіт через те, що редакцію буквально завалили оповіданнями, написаними за допомогою ChatGPT. Редактор видання іронічно заявив, що проєкт 17 років намагався спрогнозувати майбутнє, а тепер має наслідки розвитку технологій і виявився до цього неготовим. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

OpenAI усунула проблему безпеки в застосунку ChatGPT для macOS

Вікторія Рудзінська 4 години тому

Топ-5 помилок біздева на міжнародній конференції

Maksym Boronenko 5 годин тому

У Києві відбудеться конференція «Навігатори інновацій. Змінюй правила гри»

Ольга Топольська 10 годин тому

Ринок Перської затоки для українського ІТ: що потрібно знати

Анатолій Моткін 20 годин тому

Meta змінює свою політику щодо найбільш модерованого слова

Вікторія Рудзінська 2 липня 2024 22:20