Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Поганий» ChatGPT, зміна керівництва Youtube та кіберзлочинці Team Jorge. Найголовніші ІТ-тренди тижня

Надія Баловсяк
Надія Баловсяк Журналістка
20 лютого 2023 4 хвилин читання

Хайп навколо ChatGPT обертається жахом від його умінь. Ілон Маск змінює алгоритми Twitter, з YouTube звільняється гендиректорка, TikTok монетизує відео. Світ спостерігає за історією хакерів з Team Jorge, які здатні втручатися у вибори. SPEKA розповідає про головні події тижня у світовому tech та IT.

Зміни в YouTube, хайп навколо ChatGPT, монетизація в TikTok Зміни в YouTube, хайп навколо ChatGPT, монетизація в TikTok

ChatGPT дивує та лякає

Технологічний світ продовжує вивчати ChatGPT та аналоги. Компанії, що не встигли анонсувати створення чатботів, намагаються не пасти задніх. Китайські техногіганти розповіли про власні AI-рішення, які вони от-от представлять. 

Тим часом у Google застерегли масово використовувати ChatGPT та аналоги через їхню здатність продукувати дезінформацію. До застережень долучився і Маск. Він знову говорить про загрозу цивілізації з боку штучного інтелекту. 

Істерія навколо ChatGPT проходить класичну криву циклу хайпу — світ знаходить проблеми у ChatGPT-інструментах. До прикладу, новий чатбот від Microsoft розкрив внутрішні секрети корпорації. Журналісти The Independent зібрали божевільні поради, які чатбот давав користувачам, часом погрожуючи їм. Чекаємо на більше історій про шкідливість чатботів. 

SPEKA, до речі, випустила підручник з користування ChatGPT. Його можна купити за донат. 

TikTok платитиме блогерам

Китайський відеосервіс TikTok, якому загрожує блокування у США, тестує пряму монетизацію відео. Інструмент виглядатиме як аналог Paywall — системи платного доступу до контенту, яка передбачає, що переглядати певний вміст зможуть лише ті, хто оплатив його. Натепер функцію тестують у Франції та Бразилії. Креатори можуть встановити ціну (від $1) за доступ до окремих відео.

Окрім того, TikTok тестує підтримку фонду Creator Fund 2.0, що передбачає оплату окремим авторам, на яких підписані понад 100 тис. користувачів. 

Наприкінці минулого року компанія повідомила про скорочення рекламних доходів на $2 млрд. Тож TikTok намагається залучити нових користувачів. 

Twitter на ручному управлінні

Ілон Маск продовжує дивувати. І не лише тим, що «призначив» свого собаку гендиректором Twitter. Користувачі виявили, що твіти Ілона Маска бачать і ті, хто не підписувався на нього. Техноблогер Кейсі Ньютон розповів, що Маск змусив інженерів розробити систему, яка б показувала його твіти якомога більшій кількості людей. 

Маск образився, що його допис у Twitter про спортивну команду бачило менше людей (9,1 млн), ніж аналогічний допис Джо Байдена (29 млн показів). Вже наступного дня всі юзери Twitter стали бачити твіти Ілона. 

Настільки відверто маніпулювати рекомендаційними алгоритмами раніше не наважувався жоден топменеджер соцмереж. Вже є наслідки: за результатами нового дослідження, журналісти провідних американських видань стали менше дописувати у Twitter. 

Зміна епох на YouTube

Генеральна директорка YouTube Сьюзен Войжицкі йде у відставку. Вона працювала у Google майже 25 років, 9 з яких очолювала відеохостинг. Новим CEO став Ніл Мохан, колишній  головний спеціаліст з продуктів. 

Саме Сьюзен у 1998 році здала в оренду гараж засновникам Google Бріну та Пейджу. У 1999-му вона почала працювати у Google, а після придбання YouTube очолила його. 

Тепер Войжицкі зосередиться на сім'ї та власних проєктах. 

Team Jorge: як ізраїльські хакери втручалися у вибори

Ізраїльське хакерське угруповання Team Jorge (команда Хорхе) понад 20 років втручалося у вибори по всьому світу. Журналістське розслідування TheGuardian розповідає, як учасники команди створювали профілі у соцмережах, за допомогою яких маніпулювали громадською думкою. Послугами Team Jorge користувалися політики з різних країн, зокрема європейських.

Команда працює за принципом «дозволено все, що не заборонено». Team Jorge зламувала акаунти політиків та державних діячів. Ключовим інструментом команди стала ботмережа Advanced Impact Media Solutions (AIMS). Вона уміє генерувати аватари реальних користувачів та публікувати заготовлені меседжі для впливу на суспільну думку.

Чекаємо на наслідки журналістського розслідування. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Які IT-спеціальності є найперспективнішими на думку IT-фахівців — опитування GlobalLogic

Юлія Мирська 2 години тому

ChatGPT додає функцію перегляду вебсайтів

Артем Житкевич 19 годин тому

Гайд для інвесторів в український IT: рецепт ідеального пітчу від Мінцифри

Павло Осадчук 23 години тому

Google святкує своє 25-річчя — відео

Юлія Мирська 27 вересня 2023 13:51

Історія Google у датах та цитатах

Олександр Тартачний 27 вересня 2023 10:34