Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Велика міграція даних: чому компаніям потрібно переходити на хмарні технології та з якими ризиками вони можуть стикнутися

Данило Белов
Данило Белов Директор з розвитку бізнесу UCloud
20 липня 2023 6 хвилин читання

Завдяки таким перевагам, як масштабованість, підвищена продуктивність та економія, хмарні платформи стають заміною власним дата-центрам компаній. Така модернізація сьогодні часто є пріоритетом для бізнесу.

За даними міжнародної дослідницької та консалтингової компанії у сфері інформаційних технологій Gartner, до 2025 року 95% цифрових робочих навантажень розміщуватимуться саме у хмарі. А консалтингова компанія IDC прогнозує, що до 2026 року європейські витрати на загальнодоступні хмарні сервіси досягнуть $239 млрд. А це означає, що сьогодні багато організацій розробляють стратегії перенесення даних у хмари.

В Україні, окрім глобального тренду переходу в хмару, організації зіштовхнулись з ризиком фізичного знищення дата-центрів чи можливою окупацією, як на початку повномасштабного вторгнення у 2022 році. Тоді державні установи та великі компанії переносили в стислі терміни власні дані за кордон у дата-центри українських компаній, як от UCloud, чи міжнародних, як от Amazon чи Microsoft.

Тож обговорімо, які переваги отримає компанія від переходу на хмарні технології, з якими проблемами вона потенційно може зіштовхнутися та як розпочати цей технологічний процес максимально безболісно.  

Що таке міграція у хмару?

Але перш ніж перейти до плюсів, а також ймовірних підводних каменів, слід відповісти на запитання, що ж таке міграція даних у хмару? 

Міграція у хмару — це перенесення даних, застосунків та інших ІТ-ресурсів з локальних серверів у хмарне середовище постачальників таких послуг. Лідерами на глобальному ринку є раніше згадані Microsoft Azure, Amazon Web Services, Google Cloud Platform, а в Україні найбільшим хмарним оператором є компанія UCloud. Перехід дозволяє повністю віддалено керувати ІТ-інфраструктурою, скоротити витрати на обслуговування локального обладнання, бути більш гнучким та конкурувати на ринку.

Хмара може бути чудовим варіантом для малих підприємств, яким необхідно швидко масштабуватися або які не мають ресурсів для утримання власних ІТ-команд. Але це також привабливий варіант для великих компаній, які прагнуть скоротити витрати за збереження високого рівня безвідмовної роботи.

Переваги перенесення даних у хмару

Підписуйтеся на наші соцмережі

Ось 4 причини, чому у 2023 році питання міграції даних у хмару є пріоритетним для компаній та організацій у всьому світі. 

Причина №1. Конкурентоспроможність

В сучасних ринкових умовах конкуренція відчується як ніколи. Поява інноваційних технологій посилила тиск на компанії, змушуючи їх бути швидшими за інших. Хмарна інфраструктура дозволяє масштабуватися, розгортати нові продукти та програми за тижні, а не місяці, що точно стане вашою суттєвою перевагою на тлі конкурентів.

Причина №2. Додаткові можливості масштабування

Місткість хмари є умовно необмежною та миттєво доступною для збільшення. Додаткові сервери можна додавати до хмарних мереж щоразу, коли потрібна додаткова обчислювальна потужність. Наприклад, щороку трафік інтернет-магазинів на “Чорну п’ятницю” збільшується в рази. Це потребує додаткових серверів для обробки такої кількості запитів, але створення власних додаткових потужностей займає багато часу та ресурсів, до того ж увесь рік їх потрібно буде обслуговувати, що є дуже затратно. 

Водночас хмара дозволяє швидко залучати додаткові потужності, а потім так само швидко від них відмовлятися. 

Причина №3. Оптимізація бізнесу

Перехід на хмарні технології — це об’ємний та ресурсозатратний процес. Але при цьому він дозволяє переглянути дуже багато процесів всередині компанії. Так, хмарна міграція змушує бізнес провести повну інвентаризацію та оцифрувати усю інформацію, а також оцінити наявні потужності та потреби на найближче майбутнє і, звісно, у довгостроковій перспективі. Усе це допомагає систематизувати бізнес-процеси та оптимізувати витрати. 

Багато компаній вже досягають конкурентної переваги завдяки автоматизації та відмові від раніше ручних бізнес-процесів, таких як збір великих обсягів даних, бізнес-аналітика та обробка звернень. Таким чином вони покращують якість обслуговування клієнтів та підвищують рівень їхнього утримання.

Причина №4. Покращення безпеки

Коли компанії ведуть свої ІТ-операції в хмарі, вони отримують додаткові переваги безпекових заходів, які проводять постачальники хмарних послуг. Адже ті, як правило, виділяють на це більше ресурсів, ніж будь-який окремий ІТ-відділ.

Можливі підводні камені переходу у хмару

Можна виділити три проблеми. Перш за все це питання безпеки, про яке ми вже говорили вище. Так, перехід в хмару з однієї сторони забезпечує надійнішу безпеку у серверній, але з іншої сторони не знімає відповідальності з компанії щодо захисту даних чи каналів зв’язку. Це потрібно пам’ятати та пояснювати своїм працівникам.

Ще однією можливою проблемою є складність інтеграції зі вже наявними системами, якими користується замовник послуг (наприклад, застаріле програмне забезпечення чи  власноруч написані програми).

Основними статтями витрат для вас стануть:

  • оновлення чи купівля відсутньої інфраструктури;
  • оплата роботи спеціалістів, які налаштують усі процеси всередині компанії;
  • купівля ліцензованого програмного забезпечення та сервісів для віртуалізації.

Хороша новина полягає в тому, що ви можете уникнути більшості ризиків, ретельно оцінивши постачальників хмарних послуг та їх моделі обслуговування. Багато проблем, що виникають під час переходу в хмару, виникають саме через відсутність чіткого розуміння того, що може запропонувати провайдер. 

У 2023 році дедалі більше компаній аналізують свої можливості переходу на хмарні технології та міркують над тим, як ефективно та швидко це зробити. Якщо спланувати цей процес правильно, із залученням спеціалістів, то хмарна міграція відбудеться легко. Водночас вона здатна принести багато переваг для бізнесу і підвищити його конкурентоспроможність. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00