Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Рамштайн-13»: головне із зустрічі

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
15 червня 2023 4 хвилин читання

Сьогодні, 15 червня, у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі розпочалася тринадцята зустріч у форматі «Рамштайн». Зібралися міністри оборони майже 50 країн. Керівники Міноборони України Олексій Резніков та США Ллойд Остін уже прибули на зустріч.

SPEKA у режимі текстової трансляції на сайті та у Telegram повідомляє про основні події та заяви її учасників (матеріал оновлюється).

Чи отримає Україна літаки та яку зброю очікує від союзників

Міністр оборони України Олексій Резніков напередодні зустрічі зазначив, що під час наступного засідання у форматі «Рамштайн» сторони обговорюватимуть «літакову коаліцію», зокрема, про підготовку пілотів, техніків та інженерів.

«Це дуже складна система. Предметно питання обговорюватимуться з командами міністерств оборони Нідерландів, Данії, США та інших країн, які приєдналися до цієї коаліції», — зазначив Резніков.

Також до складу української делегації увійшли представники українських Повітряних сил. 

Окрім цього, Україна очікує іншу зброю, боєприпаси до неї та допомогу з логістикою армії. 

«Далі — все, що стосується ППО, снарядів амуніції, артилерії. Наші пріоритети не змінилися. Ця війна — це війна ресурсів. А отже, не тільки зброї, а й спроможностей її ремонтувати та обслуговувати»
Олексій Резніков міністр оборони України

Позиція НАТО напередодні нового «Рамштайну»

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на тлі початку контрнаступальних дій України союзники зосередяться на зустрічі «Рамштайн» функціонуванні поставлених систем озброєння. Також Столтенберг сказав, що очікує нових обіцянок щодо поставок зброї Україні.

«В останні дні ми бачили суттєві обіцянки і з боку європейських союзників, і з боку США… Процес триває. Україна потребує багатьох різних видів підтримки. Але, вочевидь, найбільшим фокусом буде підтримка тих систем, які вже є на полі бою. Що у них є боєприпаси, запасні частини, обслуговування, можливості ремонту, і що вони будуть мати підтримку впродовж усього наступу». 

Про навчання українських військових на F-16

«Вже зрозуміло, що навчання почалося. Коли українські пілоти для F-16 будуть готові, це дасть можливість надати Україні самі літаки», — сказав Столтенберг перед початком зустрічі. Також генсек зазначив, що ключову роль у навчанні пілотів займає Данія

Доповнено: У Повітряних силах не підтвердили заяву Столтенберга про початок навчання українських пілотів на F-16. 

Я, чесно кажучи, не знаю, що мав на увазі Столтенберг. Можливо, у заяві є труднощі перекладу. Тому що беруться заяви різних керівників і вириваються з контексту. Ми вже не раз говорили, що це процес непростий і він розтягнутий. 
речник командування Повітряних сил України Юрій Ігнат

Ігнат наголосив, що командування України хоче, щоб пілоти поїхали на навчання та повернулися якнайшвидше. Але поки що в цьому питанні є лише стан готовності.

Новий пакет: ракети для ППО від Італії, Канади, Данії, США та Великої Британії

Заяву про спільну допомогу оприлюднили міністри Великої Британії, США, Нідерландів і Данії. Вони зазначили, що планують надати сотні ракет для систем протиповітряної оборони.

Також Канада зобов’язалася скерувати ще $500 млн для підтримки України, зокрема  надасть за словами міністра оборони США Ллойда Остіна «200 критично важливих ракет для систем протиповітряної оборони для допомоги в захисті українського неба».

Про транш допомоги також оголосила Італія. Подробиці наразі невідомі, але йдеться  про «найбільш важливі системи озброєння для оборони України».

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як Україні зупинити російські удари КАБами

Сергій Коноплицький 16 годин тому

Електронний військово-обліковий документ тепер можна отримати в ЦНАПах

Олеся Дерзська 25 червня 2024 16:42

Морські дрони СБУ Sea Baby дистанційно заклали понад 15 мін

Олеся Дерзська 24 червня 2024 15:09

Угода росії та КНДР: як це вплине на Україну та постачання зброї

Олександр Тартачний 21 червня 2024 17:05

DevOps-курси за донати війську: як працює ініціатива «Навчання за донат»

Аліна Баля 21 червня 2024 12:00