Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Які країни можуть передати Україні F-16

Назарій Присяжнюк
Назарій Присяжнюк Журналіст SPEKA
26 травня 2023 2 хвилин читання

Під час саміту G7, що тривав з 19 по 21 травня у Японії, президент США Джо Байден дав дозвіл іншим країнам на постачання винищувачів F-16 в Україну. Це історичне рішення, адже досі Вашингтон блокував таку опцію. Постачання винищувачів F-16 в Україну є важливим внеском у нашу перемогу.

SPEKA розповідає, скільки та які країни мають F-16 і хто готовий передати ці винищувачі Україні.

Значення винищувачів F-16 для України

Постачання винищувачів F-16 дозволить Україні відновити свої повітряні бойові можливості, адже наш авіапарк втратив майже 60 зі 100 бойових літаків, які ми мали на початку конфлікту.

За словами речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, українським літакам необхідно проникати вглиб оборони противника, де діють системи ППО і винищувачі. Однак літаки, що перебувають на озброєнні України, вже застарілі і не здатні до цього.

Сучасні західні літаки могли б забезпечити перевагу в повітрі, стати надійним щитом проти ворожих крилатих ракет і дронів, а також ефективно та безпечно завдавати точкових ударів, дестабілізувати системи ППО, переривати логістику ворога, а також виконувати інші важливі завдання.
Юрій Ігнат
Юрій Ігнат
речник Повітряних сил ЗСУ

Тож ідеальним варіантом для України були би F-16, оскільки цей тип літаків найпоширеніший у світі і відповідає потребам України.

Країни, які можуть постачати винищувачі F-16

F-16 мають 25 країн. Поки що невідомо, хто саме буде постачати в Україну ці винищувачі. Однак, за інформацією Bloomberg, Нідерланди готові передати F-16 після навчання українських пілотів. А США, Данія, Норвегія, Велика Британія та Бельгія погодилися взяти участь у підготовці українських пілотів, що є дуже хорошою новиною.

Хто має F-16 та може передати їх Україні

Кількість активних літаків F-16 станом на кінець 2022 року<br> Кількість активних літаків F-16 станом на кінець 2022 року
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Американські сенатори розслідують наймання керівників ByteDance в компанію TikTok

Юлія Мирська 20 годин тому

У США чоловік одружився зі штучним інтелектом

Юлія Мирська 2 жовтня 2023 09:49

Всі панди повернуться до Китаю — відео

Кіра Іванова 1 жовтня 2023 12:57

Український стартап FarmFleet відправив до США першу партію промислових дронів

Юлія Мирська 26 вересня 2023 09:35

Танки M1 Abrams прибули в Україну. Що про них відомо

Єлизавета Гогілашвілі 25 вересня 2023 17:42