Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що Україна отримала за рік «Рамштайну». Підсумки 10 зустрічей

Єлизавета Гогілашвілі
Єлизавета Гогілашвілі Редакторка
20 квітня 2023 5 хвилин читання

21 квітня міністри оборони НАТО водинадцяте зустрінуться з питань оборони України у форматі «Рамштайн». Перша зустріч відбулася у Берліні 22 квітня 2022 року, за кілька тижнів після звільнення Київської області. Саме тоді Захід повірив у перемогу України й побачив наслідки російської окупації Київщини. 

Що отримала Україна за рік «Рамштайнів» Що отримала Україна за рік «Рамштайнів»

Напередодні річниці й 11-го «Рамштайна» The Page проаналізував попередні зустрічі. SPEKA ділиться головним.

Країни-учасники «Рамштайнів»

22 квітня 2022 року у Берліні зібрались представники 30 країн-учасників НАТО та 10 країн-партнерів — Австралії, Ізраїлю, Йорданії, Катару, Кенії, Ліберії, Нової Зеландії, Південної Кореї, Марокко, Тунісу та Японії.

Натепер у консультативній групі з питань оборони України понад 50 країн, зокрема, Молдова та Грузія.

Яку зброю надали Україні у межах «Рамштайну» Яку зброю надали Україні у межах «Рамштайну»

«Рамштайн-1»: не чекати кінця війни

Метою першої зустрічі у форматі «Рамштайн» була каталогізація ВПК союзників України. Учасники розбирались, як саме можна посилити обороноздатність України після війни. Через сім годин переговорів представники країн-союзників вирішили не чекати кінця війни й допомагати просто зараз. Вони виділили $5 млрд, а також домовилися й надалі зустрічатись у складі консультативної групи.

«Рамштайн-2»: постачання зброї та навчання військових

Підписуйтеся на наші соцмережі

23 травня 2022 року, на другій зустрічі групи, 20+ країн повідомили про збройну допомогу Україні, зокрема, про постачання артилерії, снарядів, бойових машин, а також навчання українських військових. Контактна група розширилась до 44 країн. 

«Рамштайн-3»: HIMARS, гелікоптери та артилерія

15 червня 2022 року у Брюсселі представники 50 країн домовилися постачати Україні далекобійні реактивні системи залпового вогню M270 та M142 HIMARS. Загалом 10 пускових установок з боєкомплектом 100 ракет на кожну. 

Також до пакета допомоги увійшли ракетні боєприпаси, гелікоптери Мі-17 та артилерія. США розповіли, що до пакета допомоги від них входитимуть радіостанції, оптичні пристрої нічного бачення, автомобілі для ремонту техніки, ракети для HIMARS та інше.

«Рамштайн-4»: ще більше HIMARS

20 липня 2022 року міністри оборони зустрілись онлайн. Україні пообіцяли надати протикорабельні ракети, продовжити навчання військових, а також ще чотири установки HIMARS незабаром, а загалом до 20 одиниць. 

«Рамштайн-5»: Україна отримує «Гепарди»

Пʼятого разу союзники зустрілися 8 вересня 2022 року на базі НАТО «Рамштайн» у Німеччині. Країни альянсу анонсували зимовий пакет підтримки України, а також допомогу з розмінування територій. Серед іншого назвали, зокрема, броньовані «швидкі», боєприпаси для HIMARS, зенітні установки Gepard та ракети Hellfire.

«Рамштайн-6»: NASAMS, танки, БТР

Напередодні шостого «Рамштайну», 10 жовтня 2022 року, росія здійснила масовану ракетну атаку на Україну. За два дні учасники контактної групи зустрілися в Брюсселі та погодили постачання Україні сучасних ППО-систем, зокрема ЗРК NASAMS. Також на зустрічі обговорили надання зимового одягу та спорядження, танків, піхотних машин та бронетранспортерів.

«Рамштайн-7»: Hawk та модернізація танків 

16 листопада 2022 року кілька країн повідомили, що постачатимуть або вже надіслали в Україну системи ППО. Чехія, США та Нідерланди оголосили про модернізацію 90 танків Т-72-Б для українських військових. Також у пакети допомоги потрапили боєприпаси та артилерія для РСЗВ MARS II, ЗРК Hawk, генератори, медичне обладнання та зимове спорядження. 

«Рамштайн-8»: західні танки та «Патріоти»

Восьма зустріч 20 січня 2023 року знову відбулася на німецькій авіабазі НАТО. Саме після неї Німеччина нарешті погодила постачання танків Leopard 2 Україні. Тоді ж британці погодили постачання танків Challenger. 

За результатами «Рамштайну-8» Україна нарешті отримала ЗРК Patriot, а також системи ППО Avenger і додаткові ракети NASAMS та боєприпаси. Також нам надали бронемашини, артилерійські снаряди та гелікоптери.

«Рамштайн-9»: танкова коаліція

«Рамштайн-9» відбувся у Брюсселі 14 лютого 2023 року. Саме тоді сформувалася коаліція з понад десяти країн, що постачатимуть Україні танки. Також у черговому пакеті допомоги анонсували боєприпаси для зенітної установки Gepard та системи ППО. 

«Рамштайн-10»: МіГ, «Леопарди» та мільйон боєприпасів

На десятому «Рамштайні» 15 березня 2023 року обговорювали забезпечення українських військових боєприпасами, яких бракує, і погодили закупівлю 1 млн боєприпасів. 

Також оприлюднили, що танкова коаліція збирає для українців 150+ «Леопардів», а Словаччина та Польща передадуть 23 літаки МіГ-29. Більшість із них станом на 20 квітня вже в Україні. До того ж ми продовжили постачання різних систем ППО. 

Захід почав краще розуміти критичну потребу важкого озброєння для перемоги України. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Військові рф вбивають самі себе на полі бою: скільки випадків зафіксовано

Владислав Паливода 15 січня 2025 09:43

Українські військові відбили штурм солдатів КНДР: скільки ліквідували північнокорейців

Владислав Паливода 14 січня 2025 13:14

Велика Британія надалі допомагатиме Україні у війні проти росії: деталі

Владислав Паливода 14 січня 2025 11:10

Україна взяла в полон перших солдатів з Північної Кореї: що відомо

Вікторія Рудзінська 11 січня 2025 13:56

Норвегія передасть Україні $61,5 млн допомоги: куди спрямують гроші

Владислав Паливода 10 січня 2025 08:55