Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Працювати граючись: чому елементи гри важливі у дизайні офісного інтер’єру?

Алеся Карнаухова
Алеся Карнаухова СЕО ZIKZAK Architects
14 червня 2024 4 хвилин читання

У своїй книзі «Есенціалізм» Ґреґ Маккеон наводить приклади стратегій найкращих лідерів, які дбають про комфорт та ефективність співробітників своїх компаній. Серед усього він розповідає про великого динозавра, покритого рожевими фламінго, біля будівлі Google чи про гурток імпровізації у компанії Twitter. Недарма бізнес-тренер наголошує на важливості елементів гри у робочому середовищі. Такий підхід напряму впливає на креативність та ефективність співробітників.

Команда ZIKZAK Architects також вносить в офісні інтер’єри творчий ігровий драйв. Адже це сприяє підвищенню мотивації та продуктивності, розвитку креативності, поліпшенню взаємодії у командній роботі, зниженню рівня стресу, залученню й утриманню талантів, а також покращенню фізичного здоров'я співробітників компанії.

Тож як дизайнери залучають елементи гри в інтер’єр офісу? 

Вигадливий дизайн та гнучкі меблі

Яскраві кольори та нестандартні концептуальні артоб'єкти створюють грайливе  та розслаблене середовища у зонах, де це необхідно. Гнучкі меблі, які можна легко переміщувати, дозволяють швидко змінювати конфігурацію простору залежно від формату активності.

Офіс з артоб’єктом. Дизайн ZIKZAK Architects Офіс з артоб’єктом. Дизайн ZIKZAK Architects


Ігрові зони та кімнати відпочинку

Настільний теніс або більярд – прекрасний спосіб відволіктися та відпочити під час перерв протягом захопливого робочого дня. Консолі для відеоігор у спеціально обладнаних кімнатах допомагають співробітникам розслабитися і відновити енергію.

Кімната для відеоігр в офісі. Дизайн ZIKZAK Architects Кімната для відеоігр в офісі. Дизайн ZIKZAK Architects

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інтерактивні стіни

Маркерні або крейдові стіни, на яких можна малювати й писати, сприяють вільному обміну ідеями та креативності. Сучасні технології дозволяють використовувати інтерактивні панелі для проведення брейнштормінгів та презентацій.

Зона для брейнштормінгу. Дизайн ZIKZAK Architects Зона для брейнштормінгу. Дизайн ZIKZAK Architects


Зони для відпочинку та релаксації

Зони з м'якими меблями, де співробітники можуть відпочити — надважливі для відновлення й перефокусування. Велнес-зони — це куточки для медитації та йоги, що допомагають розслабитися і зняти стрес.

Зона відпочинку в офісі. Дизайн ZIKZAK Architects Зона відпочинку в офісі. Дизайн ZIKZAK Architects


Активні перерви

Столи зі змінною висотою стільниці підтримують здоров'я і сприяють змінам позиції тіла протягом дня. Місця для занять спортом, мініспортзали або зони для коротких тренувань — це вже маст в офісах корпорацій, які ретельно дбають про співробітників.

Креативні робочі простори

Кімнати з різними темами, які стимулюють креативність та роботу в команді, безперечно, сприяють ефективності. Зони для брейнштормінгу — спеціально облаштовані місця для зародження й обговорення нових ідей, є центрами генерації інсайтів та свіжих поглядів.

Тематична зона в офісі. Дизайн ZIKZAK Architects Тематична зона в офісі. Дизайн ZIKZAK Architects


Настільні ігри та пазли

Великі пазли, розміщені у загальних зонах, можуть стати своєрідним спільним проєктом для всіх співробітників. Вони об’єднують та мотивують, підсилюють командний дух і азарт. 

Наявність у офісі настільних ігор сприяє об’єднанню людей через легку невимушену комунікацію.

Корпоративні заходи та активності

Правильно продуманий офісний дизайн дозволяє ідеально проводити корпоративні заходи. Організація змагань між співробітниками, турнірів з настільного тенісу чи відеоігор — чудовий варіант спільного корпоративного дозвілля. Проведення тематичних днів, коли співробітники вдягаються відповідно до теми, або беруть участь у спеціальних активностях — практика, яка посилює командний дух.

Артінсталяція в офісі. ДизайнZIKZAK Architects Артінсталяція в офісі. ДизайнZIKZAK Architects

Висновок

Впровадження елементів гри в інтер'єрний дизайн офісу суттєво покращує атмосферу на робочому місці, підвищує задоволеність працівників та їхню продуктивність, а отже, ефективність роботи та прибутковість бізнесу. Важливо професійно підходити до дизайну робочого середовища і враховувати кожен аспект за розробленні офісного проєкту. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Figma тимчасово вимикає функцію ШІ через проблеми з копіюванням дизайнів

Вікторія Рудзінська 2 липня 2024 19:44

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36