Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Перша в Україні успішна трансплантація одразу двох органів пройшла у Львові

Ольга Горбенко
Ольга Горбенко Новинарка SPEKA
4 травня 2023 3 хвилин читання

Першу в Україні успішну трансплантацію комплексу підшлункова залоза-нирка провели хірурги львівської лікарні Святого Пантелеймона за допомоги колег з київської клініки «Феофанія»

Органи отримала дружина захисника України. Її виписали в день народження, розповіли в Першому медичному об’єднанні Львова. 

Разом з тим лікарі одномоментно виконали ще три складні трансплантації: легень, серця та печінки. Вперше в історії України таку кількість органів пересадили в одній лікарні. Врятували чотири життя.  

Дисклеймер: фото нижче можуть бути неприємними для чутливих людей.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Операції виконали спеціалісти Лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова. Трансплантувати підшлункову, що вважається одним з найскладніших у світі хірургічних втручань, їм допомогли хірурги київської клініки «Феофанія».    

Жінка, що отримала нирку та підшлункову залозу — 33-річна Олена Ткачук, медсестра з Рівненщини. З п’яти років хворіла на цукровий діабет, підшлункова не виробляла інсулін. Після пологів у Олени відмовили ще й нирки.  

На операційному столі жінка провела майже 9 годин. Впродовж 6 годин їй пересаджували підшлункову залозу. Ще понад 2 години — нирку. 

Наразі лікарі задоволені перебігом післяопераційного періоду. Жінка вже впевнено ходить, сама їсть, пробує робити розминку. 

Олена та ще троє українців отримали такий шанс завдяки рішенню родини 42-річного чоловіка, який помер через інсульт. Медики Нововолинської лікарні констатували смерть мозку, а згодом родина погодилася на донорство

Легені пересадили чоловіку з Донеччини. Діагноз — кістозна гіпоплазія обох легень. Печінку трансплантували 43-річному жителю Закарпаття, який страждав цирозом і пережив вже сім внутрішніх кровотеч (хоча, за статистикою, людина не виживає вже після третьої). Серце пересадили 48-річному львів’янину з кардіоміопатією. 

Раніше SPEKA розповідала, що лікарі, науковці та дослідники з фонду Royal Marsden NHS, Інституту дослідження раку в Лондоні створили модель штучного інтелекту, яка може точно визначити, чи є аномальні новоутворення, виявлені на КТ, раковими. Це може значно пришвидшити діагностику хвороби та лікування пацієнтів.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Український Esper Bionics отримав $5 млн на розвиток біонічних технологій

Кіра Іванова 1 липня 2024 18:18

Інклюзивне таксі Uklon у Львові виконало 800 поїздок за 5 місяців

Кіра Іванова 1 липня 2024 17:27

Стартап «Соня»: чи може ШІ замінити психотерапевтів-людей

Вікторія Рудзінська 27 червня 2024 09:44

Українські стартапери розробили застосунок, який за лічені хвилини діагностує шкіру

Оксана Томашенко 26 червня 2024 15:14

В Києві побудують дві ТЕЦ, які працюватимуть на спаленні сміття

Олеся Дерзська 25 червня 2024 20:49