Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Американські дослідники надрукували безшовну шкіру для трансплантацій

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
3 лютого 2023 2 хвилин читання

Дослідники з Колумбійського університету зробили біодрук безшовних тривимірних трансплантатів шкіри для пацієнтів з опіками. Ці трансплантати мають форму, яка ідеально відповідає частині тіла, що постраждала.

Наука трансплантації пішла далеко з часів, коли шкіру брали з однієї частини тіла пацієнта, щоб накласти на травмовану ділянку. Сьогодні трансплантати зазвичай друкують, використовуючи культивовані клітини пацієнта для початку росту шкіри, повідомляє Engadget.

Основним недоліком таких друкованих трансплантатів є те, що вони можуть виготовлятися лише у вигляді плоских листів з відкритими краями. Такий спосіб ігнорує повністю замкнуту геометрію людської шкіри, стверджує команда дослідників з Колумбійського університету. Натомість вчені винайшли новітні засоби створення шкіри практично будь-якої складної тривимірної форми, яка їм потрібна, — від вух і ліктів до цілих рук, надрукованих як пара рукавиць.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Надрукована на принтері шкіра. Фото: Alberto Pappalardo and Hasan Erbil Abaci Надрукована на принтері шкіра. Фото: Alberto Pappalardo and Hasan Erbil Abaci

На думку Хасана Ербіля Абачі, провідного дослідника та доцента кафедри дерматології Колумбійського університету, тривимірні конструкції шкіри матимуть багато переваг – вони значно мінімізують потребу у накладенні швів, скоротять тривалість операцій та покращать естетичні результати.

Раніше стало відомо, що у Львові відкриють один із найбільших реабілітаційних центрів у Європі під назвою UNBROKEN. У центрі будуть друкувати кісткові імпланти та ремонтувати протези.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Вчені виявили новий мікроконтинент між Гренландією і Канадою

Дмитро Мухін 21 липня 2024 19:40

Усміхатися щонайменше раз на день наказали японцям

Владислав Паливода 12 липня 2024 07:00

Нова компанія Альтмана створить ШІ-тренера зі здоров’я

Вікторія Рудзінська 10 липня 2024 19:51

Учені з’ясували, чому коти дряпають меблі

Дмитро Мухін 6 липня 2024 19:38

Вчені знайшли новий спосіб закріплення живої шкіри на роботах

Вікторія Рудзінська 28 червня 2024 07:44