Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Американські дослідники надрукували безшовну шкіру для трансплантацій

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
3 лютого 2023 2 хвилин читання

Дослідники з Колумбійського університету зробили біодрук безшовних тривимірних трансплантатів шкіри для пацієнтів з опіками. Ці трансплантати мають форму, яка ідеально відповідає частині тіла, що постраждала.

Наука трансплантації пішла далеко з часів, коли шкіру брали з однієї частини тіла пацієнта, щоб накласти на травмовану ділянку. Сьогодні трансплантати зазвичай друкують, використовуючи культивовані клітини пацієнта для початку росту шкіри, повідомляє Engadget.

Основним недоліком таких друкованих трансплантатів є те, що вони можуть виготовлятися лише у вигляді плоских листів з відкритими краями. Такий спосіб ігнорує повністю замкнуту геометрію людської шкіри, стверджує команда дослідників з Колумбійського університету. Натомість вчені винайшли новітні засоби створення шкіри практично будь-якої складної тривимірної форми, яка їм потрібна, — від вух і ліктів до цілих рук, надрукованих як пара рукавиць.

Надрукована на принтері шкіра. Фото: Alberto Pappalardo and Hasan Erbil Abaci Надрукована на принтері шкіра. Фото: Alberto Pappalardo and Hasan Erbil Abaci

На думку Хасана Ербіля Абачі, провідного дослідника та доцента кафедри дерматології Колумбійського університету, тривимірні конструкції шкіри матимуть багато переваг – вони значно мінімізують потребу у накладенні швів, скоротять тривалість операцій та покращать естетичні результати.

Раніше стало відомо, що у Львові відкриють один із найбільших реабілітаційних центрів у Європі під назвою UNBROKEN. У центрі будуть друкувати кісткові імпланти та ремонтувати протези.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Земля отримала лазерне повідомлення з відстані 16 млн км

Дмитро Мухін 25 листопада 2023 19:42

Дослідники NASA виявили новий ризик для здоров’я астронавтів — схильність до еректильної дисфункції

Юлія Мирська 25 листопада 2023 19:00

Вчені реконструювали обличчя дружини Ярослава Мудрого Інгігерди Олофсдоттер

Дмитро Мухін 19 листопада 2023 18:50

Телескопи «Джеймс Вебб» та «Хаббл» показали скупчення галактик «Різдвяна ялинка»

Дмитро Мухін 18 листопада 2023 18:46

На дні океану зафільмували рідкісного «морського диявола»

Дмитро Мухін 11 листопада 2023 19:30