Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Американські дослідники надрукували безшовну шкіру для трансплантацій

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
3 лютого 2023 2 хвилин читання

Дослідники з Колумбійського університету зробили біодрук безшовних тривимірних трансплантатів шкіри для пацієнтів з опіками. Ці трансплантати мають форму, яка ідеально відповідає частині тіла, що постраждала.

Наука трансплантації пішла далеко з часів, коли шкіру брали з однієї частини тіла пацієнта, щоб накласти на травмовану ділянку. Сьогодні трансплантати зазвичай друкують, використовуючи культивовані клітини пацієнта для початку росту шкіри, повідомляє Engadget.

Основним недоліком таких друкованих трансплантатів є те, що вони можуть виготовлятися лише у вигляді плоских листів з відкритими краями. Такий спосіб ігнорує повністю замкнуту геометрію людської шкіри, стверджує команда дослідників з Колумбійського університету. Натомість вчені винайшли новітні засоби створення шкіри практично будь-якої складної тривимірної форми, яка їм потрібна, — від вух і ліктів до цілих рук, надрукованих як пара рукавиць.

Надрукована на принтері шкіра. Фото: Alberto Pappalardo and Hasan Erbil Abaci Надрукована на принтері шкіра. Фото: Alberto Pappalardo and Hasan Erbil Abaci

На думку Хасана Ербіля Абачі, провідного дослідника та доцента кафедри дерматології Колумбійського університету, тривимірні конструкції шкіри матимуть багато переваг – вони значно мінімізують потребу у накладенні швів, скоротять тривалість операцій та покращать естетичні результати.

Раніше стало відомо, що у Львові відкриють один із найбільших реабілітаційних центрів у Європі під назвою UNBROKEN. У центрі будуть друкувати кісткові імпланти та ремонтувати протези.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Щури допомагають боротися з епідемією туберкульозу в Танзанії

Катерина Колонович 4 години тому

Військові зможуть керувати роботами силою думки

Катерина Колонович 6 годин тому

Штучний інтелект допоможе вченим шукати життя на Марсі

Катерина Колонович 27 березня 2023 14:36

Солодощі змінюють мозок — вчені

Катерина Колонович 24 березня 2023 10:37

Чим загрожує вашому організму сидяча робота і як зберегти здоровʼя. Сім порад від фітнес-тренерки

Юлія Даниленко 14 березня 2023 13:51