Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вчені з'ясували, що ожиріння більш небезпечне для чоловіків

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
21 січня 2023 3 хвилин читання

Нещодавно опубліковане дослідження Йоркського університету проливає світло на біологічні основи статевих відмінностей у захворюваннях, пов'язаних із ожирінням.

У чоловіків частіше, ніж у жінок, розвиваються захворювання, пов'язані з ожирінням, такі як серцево-судинні захворювання, резистентність до інсуліну та діабет, каже професор Йорка Тара Хаас зі Школи кінезіології та здоров'я факультету охорони здоров'я. Про це повідомляє York U. 

«Люди використовували гризунів для вивчення ожиріння та хвороб, пов'язаних із ожирінням, як-от діабет, але зазвичай вони завжди вивчали самців гризунів, оскільки самки стійкі до розвитку тих самих захворювань, — говорить Хаас, керівник навчання. — Ми були дуже зацікавлені в дослідженні цієї різниці, щоб виявити, що захищає жінок».

У попередньому дослідженні Хаас та її команда помітили, що коли миші страждають ожирінням, у самок виростає багато нових кровоносних судин, щоб забезпечити жирову тканину, що розростається, киснем і поживними речовинами, тоді як самці ростуть набагато менше. В останньому дослідженні Хаас та її співавтори зосередилися на відмінностях в ендотеліальних клітинах, які утворюють будівельні блоки цих кровоносних судин у жировій тканині.

Команда використовувала програмне забезпечення, щоб допомогти відсіяти тисячі генів та визначити ті, які будуть пов'язані з ростом кровоносних судин. Вони виявили, що процеси, пов'язані з проліферацією нових кровоносних судин, були інтенсивними у самок мишей, тоді як у самців був високий рівень процесів, пов'язаних із запаленням.

Дослідники також вивчали поведінку ендотеліальних клітин, коли їх виймали з організму та наблюдали в чашках Петрі.

«Навіть коли ми виводимо їх з організму, де в них немає циркулюючих статевих гормонів чи інших факторів, чоловічі та жіночі ендотеліальні клітини все одно поводяться дуже по-різному», — пояснює Гаас.

Жіночі ендотеліальні клітини реплікувалися швидше, тоді як чоловічі ендотеліальні клітини виявляли більшу чутливість до запального стимулу. Порівнюючи з раніше опублікованими наборами даних, дослідники виявили, що ендотеліальні клітини старих самців мишей також демонструють більш запальний профіль порівняно з жіночими клітинами.

Нагадаємо, раніше дослідники виявили, звідки походить захворювання на рак. Прямо зараз простий зразок ДНК може визначити, звідки ви родом і які хвороби ви можете успадкувати. У майбутньому це може дати вам можливість перемогти їх. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Завдяки новому методу керування обертанням електронів створять ефективні квантові комп'ютери

Катерина Колонович 7 годин тому

Криголам «Ноосфера» дістався української антарктичної станції — фото

Oleksiy Gvozdyk 29 січня 2023 15:22

Окситоцин виявився не важливим для закоханості та соціальних зв'язків

Oleksiy Gvozdyk 29 січня 2023 11:45

Вчені вивчають космічну погоду за допомогою скляної сфери

Катерина Колонович 28 січня 2023 13:01

Технологія на основі штучного інтелекту навчилася створювати білки з нуля

Катерина Колонович 28 січня 2023 10:33