Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вчені з'ясували, що ожиріння більш небезпечне для чоловіків

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
21 січня 2023 3 хвилин читання

Нещодавно опубліковане дослідження Йоркського університету проливає світло на біологічні основи статевих відмінностей у захворюваннях, пов'язаних із ожирінням.

У чоловіків частіше, ніж у жінок, розвиваються захворювання, пов'язані з ожирінням, такі як серцево-судинні захворювання, резистентність до інсуліну та діабет, каже професор Йорка Тара Хаас зі Школи кінезіології та здоров'я факультету охорони здоров'я. Про це повідомляє York U. 

«Люди використовували гризунів для вивчення ожиріння та хвороб, пов'язаних із ожирінням, як-от діабет, але зазвичай вони завжди вивчали самців гризунів, оскільки самки стійкі до розвитку тих самих захворювань, — говорить Хаас, керівник навчання. — Ми були дуже зацікавлені в дослідженні цієї різниці, щоб виявити, що захищає жінок».

У попередньому дослідженні Хаас та її команда помітили, що коли миші страждають ожирінням, у самок виростає багато нових кровоносних судин, щоб забезпечити жирову тканину, що розростається, киснем і поживними речовинами, тоді як самці ростуть набагато менше. В останньому дослідженні Хаас та її співавтори зосередилися на відмінностях в ендотеліальних клітинах, які утворюють будівельні блоки цих кровоносних судин у жировій тканині.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Команда використовувала програмне забезпечення, щоб допомогти відсіяти тисячі генів та визначити ті, які будуть пов'язані з ростом кровоносних судин. Вони виявили, що процеси, пов'язані з проліферацією нових кровоносних судин, були інтенсивними у самок мишей, тоді як у самців був високий рівень процесів, пов'язаних із запаленням.

Дослідники також вивчали поведінку ендотеліальних клітин, коли їх виймали з організму та наблюдали в чашках Петрі.

«Навіть коли ми виводимо їх з організму, де в них немає циркулюючих статевих гормонів чи інших факторів, чоловічі та жіночі ендотеліальні клітини все одно поводяться дуже по-різному», — пояснює Гаас.

Жіночі ендотеліальні клітини реплікувалися швидше, тоді як чоловічі ендотеліальні клітини виявляли більшу чутливість до запального стимулу. Порівнюючи з раніше опублікованими наборами даних, дослідники виявили, що ендотеліальні клітини старих самців мишей також демонструють більш запальний профіль порівняно з жіночими клітинами.

Нагадаємо, раніше дослідники виявили, звідки походить захворювання на рак. Прямо зараз простий зразок ДНК може визначити, звідки ви родом і які хвороби ви можете успадкувати. У майбутньому це може дати вам можливість перемогти їх. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Учені з’ясували, чому коти дряпають меблі

Дмитро Мухін 6 липня 2024 19:38

Вчені знайшли новий спосіб закріплення живої шкіри на роботах

Вікторія Рудзінська 28 червня 2024 07:44

Японці розробили технологію виробництва електроенергії з джерельної води

Олеся Дерзська 25 червня 2024 18:27

Японці створили технологію, що може повністю відновлювати зуби

Олеся Дерзська 25 червня 2024 15:53

Вчені знайшли сліди найдавнішої глибоководної корабельної аварії

Дмитро Мухін 22 червня 2024 20:08