Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Вчені з'ясували, що ожиріння більш небезпечне для чоловіків

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
21 січня 2023 3 хвилин читання

Нещодавно опубліковане дослідження Йоркського університету проливає світло на біологічні основи статевих відмінностей у захворюваннях, пов'язаних із ожирінням.

У чоловіків частіше, ніж у жінок, розвиваються захворювання, пов'язані з ожирінням, такі як серцево-судинні захворювання, резистентність до інсуліну та діабет, каже професор Йорка Тара Хаас зі Школи кінезіології та здоров'я факультету охорони здоров'я. Про це повідомляє York U. 

«Люди використовували гризунів для вивчення ожиріння та хвороб, пов'язаних із ожирінням, як-от діабет, але зазвичай вони завжди вивчали самців гризунів, оскільки самки стійкі до розвитку тих самих захворювань, — говорить Хаас, керівник навчання. — Ми були дуже зацікавлені в дослідженні цієї різниці, щоб виявити, що захищає жінок».

У попередньому дослідженні Хаас та її команда помітили, що коли миші страждають ожирінням, у самок виростає багато нових кровоносних судин, щоб забезпечити жирову тканину, що розростається, киснем і поживними речовинами, тоді як самці ростуть набагато менше. В останньому дослідженні Хаас та її співавтори зосередилися на відмінностях в ендотеліальних клітинах, які утворюють будівельні блоки цих кровоносних судин у жировій тканині.

Команда використовувала програмне забезпечення, щоб допомогти відсіяти тисячі генів та визначити ті, які будуть пов'язані з ростом кровоносних судин. Вони виявили, що процеси, пов'язані з проліферацією нових кровоносних судин, були інтенсивними у самок мишей, тоді як у самців був високий рівень процесів, пов'язаних із запаленням.

Дослідники також вивчали поведінку ендотеліальних клітин, коли їх виймали з організму та наблюдали в чашках Петрі.

«Навіть коли ми виводимо їх з організму, де в них немає циркулюючих статевих гормонів чи інших факторів, чоловічі та жіночі ендотеліальні клітини все одно поводяться дуже по-різному», — пояснює Гаас.

Жіночі ендотеліальні клітини реплікувалися швидше, тоді як чоловічі ендотеліальні клітини виявляли більшу чутливість до запального стимулу. Порівнюючи з раніше опублікованими наборами даних, дослідники виявили, що ендотеліальні клітини старих самців мишей також демонструють більш запальний профіль порівняно з жіночими клітинами.

Нагадаємо, раніше дослідники виявили, звідки походить захворювання на рак. Прямо зараз простий зразок ДНК може визначити, звідки ви родом і які хвороби ви можете успадкувати. У майбутньому це може дати вам можливість перемогти їх. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Одна транзакція біткоїна використовує стільки ж води, скільки «басейн на задньому дворі»

Богдан Камінський 23 години тому

Українці переходять на новини в відеоформаті — дослідження Gradus Research

Богдан Камінський 30 листопада 2023 17:57

Скільки компаній зробили релокацію в Україні після початку великої війни

Богдан Камінський 30 листопада 2023 15:39

Топ 4 тренди розвитку телеком-компаній у 2024 році — прогноз Асоціації IT Ukraine

Богдан Камінський 29 листопада 2023 17:41

State of PR 2023: чим жила сфера PR в Україні протягом року

Платформа LOOQME 29 листопада 2023 17:00