Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Лондонський стартап діагностує і лікує депресію за допомогою ігор і штучного інтелекту. Як це працює

Наталія Миронова
Наталія Миронова Relationship Manager at SPEKA
25 січня 2022 3 хвилин читання

Лондонський стартап Thymia прагне зробити депресію та інші психічні розлади натільки ж вимірними, як і фізичні недуги. Команда почала використовувати ігри зі штучним інтелектом для діагностики, моніторингу та лікування депресії.

Як це працює

Пацієнтам пропонують зіграти у прості відеоігри: взаємодіяти з рухливими об'єктами, побачити опис анімованих сцен тощо. Під час цього програмне забезпечення аналізує:

  • голос пацієнта;
  • погляд;
  • вираз обличчя;
  • час реакції;
  • пам'ять;
  • частоту помилок.

Завдяки цьому виявляють патерни, що свідчать про депресію. Це дозволяє швидко визначити діагноз. За словами СЕО та співзасновниці Thymia Емілії Молімпакіс, наявна система діагностики депресії недосконала. Лікарі не мають часу вести супровід між сеансами, а їхні інструменти — це суб'єктивні та упереджені опитувальники.

Натомість Thymia прагне бути об'єктивною. Для цього система використовує кілька типів даних, зокрема нейропсихологію, лінгвістику та машинне навчання, для створення дійсно точної та надійної моделі депресії. 

Ще вона призначена для спостереження за пацієнтами у довгостроковій перспективі. Простими словами, пацієнти можуть грати в ігри у перервах між прийомами у лікаря. Це допоможе визначити, чи працює лікування з часом.

«Ми сподіваємося, що зможемо допомогти клініцистам поставити правильний діагноз набагато швидше. Зараз це триває роками, ми хочемо скоротити цей час до тижнів. Ще ми хочемо допомогти їм знайти правильне лікування для кожного окремого пацієнта», — додала вона.

Чому це важливо

За даними ВООЗ, у світі від депресії страждають приблизно 280 млн людей. А 75% людей у країнах з низьким та середнім рівнем доходу не отримують жодного лікування.

Депресія — це не перепади настрою чи емоційні реакції на життєві подразники. Це серйозне захворювання, яке може призвести до зниження або втрати працездатності, а інколи й до самогубства. Щорічно понад 700 тис. людей вкорочують собі віку. Самогубство на четвертому місці серед основних причин смерті людей віком від 15 до 29 років.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ларрі Пейдж закриває свій стартап Kittyhawk, який розробляв прототип літаючої машини

Юлія Даниленко 16 годин тому

На Steam уперше з'явилася компʼютерна гра, створена штучним інтелектом

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 18:10

Золота ера венчуру закінчилася. Що робити і куди вкладати кошти інвесторам – Financial Times

Юлія Даниленко 22 вересня 2022 16:46

Штучний інтелект — не митець. Getty Images забороняє зображення, створені нейромережею

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 11:35

Nvidia представила чип Drive Thor із штучним інтелектом для безпілотних автомобілів

Вадим Добровольський 21 вересня 2022 12:10