Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Новий ШІ виявляє ознаки раку легень

Ганна Гілова
Ганна Гілова Журналіст Speka
1 травня 2023 2 хвилин читання

Лікарі, науковці та дослідники з фонду Royal Marsden NHS, Інституту дослідження раку в Лондоні створили модель штучного інтелекту, яка може точно визначити, чи є аномальні новоутворення, виявлені на КТ, раковими. Це може значно пришвидшити діагностику хвороби та лікування пацієнтів.

Рак легенів є найбільшою причиною смерті від раку в усьому світі Рак легенів є найбільшою причиною смерті від раку в усьому світі

Команда використала комп’ютерну томографію приблизно 500 пацієнтів з великими вузликами в легенях, щоб розробити алгоритм штучного інтелекту за допомогою аналізу даних, отриманих на КТ. Ця техніка може витягувати важливу інформацію з медичних зображень, які важко помітити людському оку. Також модель ШІ перевірили, щоб визначити, чи може вона точно ідентифікувати ракові вузлики.

Згідно з дослідженням, алгоритм працює набагато ефективніше за наявні методи. Модель вже точно ідентифікує великі легеневі ракові вузлики. Також модель штучного інтелекту може допомогти лікарям швидше ухвалювати рішення щодо пацієнтів з аномальними новоутвореннями у групі середнього ризику.

Розроблення моделі досі перебуває на ранній стадії, і перш ніж її можна буде запровадити у системі охорони здоров’я, знадобляться додаткові тести.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

У Львові відкрився реабілітаційний центр Superhumans Lviv

Олеся Дерзська 21 годину тому

Viber запровадив ШІ-зміст в усіх чатах

Олеся Дерзська 23 години тому

Понад $1 млрд інвестує Oracle у штучний інтелект та хмарні обчислення в Іспанії

Владислав Паливода 21 червня 2024 09:02

ШІ для молодих архітекторів — наставник, підрядник, конкурент чи помічник?

Сергій Іванов-Костецький 20 червня 2024 17:00

Робота пришвидшується, але замовлень меншає: як ChatGPT та інші нейромережі впливають на ринок фрилансу

Олександр Тартачний 20 червня 2024 09:00