Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Нова реальність спортивної економіки: Web3 і спорт

Іван Паскарь
Іван Паскарь Marketing and Operations Lead, Ukraine & CEE - Binance
21 серпня 2023 5 хвилин читання

Швидке зростання блокчейну та Web3 змушує бренди звернути увагу на його потенціал. Компанії, що шукають шлях розширити свою присутність на ринку та запропонувати своїм клієнтам новий унікальний досвід, мають можливість зробити це глобально за допомогою Web3. Це не лише нова ера інтернету, але й еволюція способів обміну інформацією та спілкування людей одне з одним. Web3 прокладає шлях до децентралізації, коли дані користувачів більше не належать великим корпораціям. Про унікальний кейс переходу ФК «Шахтар» до Web3 і піде мова. 

Що таке Wеb3?

Web3 — це нова парадигма і новий спосіб взаємодії в інтернеті, технологічно побудований на основі блокчейну, інтернету речей та штучного інтелекту. А ідеологічно він побудований на поняттях довіри, прозорості, децентралізації та свободи. Звучить як утопія, але насправді це підхід, де людина не змушена довіряти свої дані третім особам — усі її дії записуються у блокчейн і всі їх можна перевірити. У більшості випадків приватним ключем для авторизації у Web3, щось на кшталт цифрового підпису в «Дія», слугує криптогаманець (Metamask, 1inch, Trust Wallet, Argent тощо), що набагато безпечніше, ніж соцмережі, або пошта. 

Додаткова цінність Web3 

Інтернет Web3 відрізняється від Web2 тим, що він децентралізований. Це нова ера володіння власними даними, що стала можливою завдяки блокчейну. Він дозволяє зберігати дані у безпеці зокрема за допомогою шифрування, тобто ніхто не може отримати до них доступ, окрім вас.

Web3 гарантує, що дані користувачів не потраплять до рук компаній і дозволяє користувачам брати участь в екосистемі без шкоди для їх особистої інформації чи конфіденційності. Оскільки центральний орган контролю відсутній, люди можуть брати участь в екосистемі, яка дозволяє їм заробляти на цьому.

Як футбольній команді потрапити до Web3: три кроки це зробити

Індустрія спорту дедалі більше усвідомлює потенціал криптовалют як способу монетизації. Вболівальники, що залучені до світу цифрових технологій, споживають спортивний  контент поза межами фактичної тривалості матчу. Команди, клуби та спортивні організації впроваджують інновації, щоб бути у тренді та відповідати очікуванням. 

Завдання та винагороди

Однією з найбільших переваг Web3 є можливість винагороджувати користувачів за їх внесок в онлайн-спільноту. Замість того щоб покладатися на традиційні рекламні моделі для отримання прибутку, Web3-платформи використовують криптовалюти та токени для стимулювання залученості користувачів.

Розробіть пул завдань, за які зможете розподіляти невеликі винагороди. Наприклад, для ФК «Шахтар» ми розробили челендж із прогнозування матчів та виділили пул винагород у розмірі $36 тис. у криптовалюті, які були розподілені між учасниками. Що частіше учасники робили правильний прогноз рахунку матчу, то більше винагород отримували. Так нам вдалося заручитися підтримкою 319 тис. вболівальників в усьому світі. 

Також ми розробили сервіс, який пропонує винагороди за проходження місій. Виконуючи різні місії, кожна з яких відповідає певній кількості зароблених Шахтар Балів, вболівальники мали можливість викупити ексклюзивний мерч клубу і VIP-квитки на матчі. 

Розробіть механіку взаємодії із брендом

Додаткова цінність причетності до життя клубу дозволить вболівальникам тісніше із ним взаємодіяти. Цього можна досягти, надавши можливість брати участь в опитуваннях щодо командних рішень, завдяки яким думку кожного почують.

Використовуючи потужність криптовалюти, надайте вболівальникам ексклюзивний доступ до нагород і привілеїв, як-от ранній доступ до розіграшу NFT, а також ексклюзивні призи, як-от зустріч із командою і клубні товари з автографами. Все це відкриває нові шляхи спілкування фанатів зі своїми улюбленими командами новими натхненними способами.

Використовуйте цінність спільноти

Побудова кожного Web3 бренда розпочинається із створення та об’єднання потужної та залученої спільноти, адже відносини між спільнотою та взаємна довіра мають велике значення для того, чи повірять люди у ваші продукти. Це важлива частина будь-якого Web3-проєкту, особливо якщо ви створюєте його для аудиторії B2C. Залучайте потенційних користувачів і прихильників через соціальні мережі, форуми та онлайн-події. 

Створюючи Web3-спільноту, важливо визначити чіткі та конкретні цілі. Це передбачає проведення досліджень для розуміння вашої аудиторії та роботу з внутрішніми та зовнішніми зацікавленими сторонами, щоб визначити найбільш нагальні потреби, з якими спільнота може допомогти. Поєднуючи цілі спільноти з цілями проєкту, ви можете переконатися, що поведінка спільноти спрямована на досягнення цих цілей.

Якщо ви плануєте вкласти частину свого маркетингового бюджету у Web3, тестуйте та масштабуйте кампанію, якщо бачите позитивний ROI. Співпрацюйте з людьми, бізнесами, які знаються на Web3-просторі, та наявними технологіями Web3. Зосередьтеся на принципах, що лежать в основі Web3: спільнота, цінність, досвід і колективне збагачення для ваших клієнтів, і ви будете в авангарді еволюції. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Для 91% українців інтернет рівноцінний їжі — дослідження Мінцифри

Юлія Мирська 1 годину тому

Аналіз ринку та планування маркетингової стратегії: як досягти оптимального результату

Viktor Gozhyi 1 годину тому

Кросплатформені рекламні стратегії: інтеграція контенту між різними платформами для збільшення охоплення

Максим Купченко 7 годин тому

Технічний рекрутинг 2.0: оновлена версія воєнного часу

Telesens IT-компанія 7 грудня 2023 17:30

«Цифровізація — це національна ідея України»: найважливіше з форуму StrategEast Digital for Freedom

Владислав Миронович 7 грудня 2023 14:30