Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Нобелівську премію — 2023 з економіки отримала Клаудія Ґолдін за дослідження гендерної нерівності на ринку праці

Богдан Камінський
Богдан Камінський
9 жовтня 2023 2 хвилин читання

9 жовтня 2023 року Нобелівську премію з економічних наук отримала професорка Гарвардського університету Клаудія Ґолдін «за поглиблення нашого розуміння результатів виходу жінок на ринок праці».

Ґолдін представила перший комплексний звіт про заробітки та участь жінок на ринку праці протягом століть. Її дослідження розкриває причини змін, а також основні джерела збереження гендерного розриву.

Вона розкрила ключові чинники гендерних відмінностей на ринку праці
Нобелівський комітет

Причини гендерного розриву на ринку праці за дослідженням Ґолдін

Ґолдін проаналізувала дані за 200 років зі США, щоб дослідити гендерні відмінності в заробітках та зайнятості. Дослідження показало, що участь жінок на ринку праці не зростала, а утворювала U-подібну криву. Участь заміжніх жінок зменшилася з переходом до індустріального суспільства на початку XIX століття, але зросла зі збільшенням сфери послуг на початку XX століття.  

Протягом XX століття рівень освіти жінок постійно зростав, і тепер у розвинених країнах він вищий, ніж у чоловіків. Доступ до контрацепції також прискорив зміни, давши можливості для кар'єри. 

Проте гендерний розрив у доходах майже не зменшився. Ґолдін пояснює це тим, що кар'єрні рішення приймаються у молодому віці та під впливом досвіду попередніх поколінь.

Історично розрив пояснювався відмінностями в освіті та професіях. Але зараз він спостерігається між чоловіками й жінками в одній професії.Значною мірою виникає з народженням першої дитини, стверджує Ґолдін.

Раніше SPEKA розповідала, що змінилось для жінок в українському IT за 10 років: керівні посади, зарплати, світовий тренд.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Електротранспорт: актуально як ніколи!

Анна Старкова 8 годин тому

У Львові відбудеться Science & Tech Fest OL

Ольга Топольська 20 травня 2024 12:43

Вже майже тут: у Цитрус відкрито передзамовлення новеньких iPad Air та iPad Pro

Анна Старкова 17 травня 2024 10:35

Україна працює над посиленим видобутком нафти та газу

Олеся Дерзська 14 травня 2024 14:15

Inweb запускає масштабне дослідження зарплат SEO-спеціалістів

Сергій Коноплицький 14 травня 2024 07:40