Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Нетворкінг, кооперація та полярні погляди. Як групова динаміка створює продукт: кейс AI HOUSE Camp

Богдан Пономар
Богдан Пономар
8 березня 2024 8 хвилин читання

Запуск і розвиток ШІ-стартапу, коли технологія розвивається шаленими темпами, дуже важка справа. Особливо якщо у вас є лише ідея та бачення, але бракує ресурсів та команди. Спеціалістам, які хочуть розвивати власний ШІ-продукт, важливо ставати частиною тематичних спільнот. Саме так вони можуть отримати доступ не тільки до нових знань, але й до тисяч інших людей з різноманітною експертизою у сфері штучного інтелекту.

Пояснює президент і член борда найбільшого українського ШІ-ком’юніті AI HOUSE Богдан Пономар.

Штучний інтелект у бізнесі

У бізнес-світі всі тільки й говорять про штучний інтелект. Це й не дивно, адже за майже півтора року, як технологія стала мейнстримом, вона вже кардинально змінює підходи до створення продуктів, інвестиційних стратегій та, звичайно, щоденної роботи кожного з нас. 

Штучний інтелект — це золота лихоманка 2020-х. Зі сторони здається, що побудувати бізнес за допомогою цієї технології дуже легко, адже зараз з’являються тисячі ШІ-стартапів в абсолютно різних сферах. Цьому сприяє й повсюдне розповсюдження ШІ-інструментів, які дозволяють значно підвищити продуктивність як окремої людини, так і команди загалом. Через це складається хибне враження, що побудувати стартап зараз набагато легше, ніж будь-коли.

Проте насправді сотні перспективних ідей зрештою стають нічим більше, ніж просто чергова тема для обговорення “а було б класно таке зробити”. Правда така, що більшість стартапів зрештою помирають — у когось виникають проблеми зі збором команди, комусь не вдається знайти інвестиції, хтось зрештою розчаровується у власній ідеї, а хтось банально не встигає її реалізувати, адже інші встигли зробити це раніше. 

Навіть найкращим фаундерам потрібна сильна команда, яка зможе закрити основні больові точки, пройти перші випробування, ітерації продукту, фандрейзинг, фейли (куди ж без них) та допоможе вигребти до успіху. Часто такі команди виростають з профільних ком’юніті, де спеціалісти об’єднуються за спільними цінностями й амбіціями. 

Чому ентузіастам ШІ важливо об'єднуватися

Ми в AI HOUSE об’єднуємо AI/ML-ентузіастів у найбільше в Україні ШІ-ком'юніті, щоб сприяти створенню нових продуктових компаній та розвивати сферу штучного інтелекту в Україні. Для цього ми всіляко підтримуємо спільноту, в тому числі влаштовуючи різноманітні ініціативи: школи, воркшопи та мітапи з лекторами-практиками; конференції з міжнародними спеціалістами, ШІ-брекфести для обміну ідеями з ШІ-лідерами думок тощо.

AI HOUSE Camp AI HOUSE Camp

Останні пів року ми фокусуємось на івентах з груповою динамікою — коли таланти працюють над певним рішенням/проблемою разом. На такі заходи часто приходять вже сформовані команди, які отримують необхідну підтримку від наших експертів; крім того, на зустрічах формуються і нові команди, які надалі починають працювати над спільним продуктом. 

Саме тому восени ми провели AI HOUSE Camp — п’ятиденний захід, в рамках якого 35 учасників, сформовані у сім команд, розробляли власні рішення у сфері генеративного штучного інтелекту у співпраці з нашими менторами, після чого вони мали презентувати їх перед експертами з компаній Reface, Roosh Ventures, Zibra AI, SQUAD. 

Учасники могли реєструватися як власними командами, так і самостійно — тоді ми підбирали команду для кожного, хто зареєструвався окремо, вже безпосередньо на кемпі. Ми спеціально не обмежували домени та запрошували ШІ-ентузіастів різного профілю — ML-інженерів, дата-саєнтистів, маркетологів, продакт- та проджект-менеджерів і багатьох інших спеціалістів, які хочуть створювати нові рішення та продукти.

AI HOUSE Camp AI HOUSE Camp

Це зумовило всебічний підхід до рішень  — як з технічної, так і з бізнесової точки зору. Крім того, такий підхід дозволяє кожному учаснику виходити зі своєї професійної бульбашки та бачити ширшу перспективу, ділитися своєю експертизою та отримувати цінні інсайти від колег. Саме такий knowledge-sharing є ключем, який дозволяє перетворити просто хорошу ідею на революційну. 

В результаті ми отримали три команди-переможниці: 

  • Ideations — команда створювала ШІ-інструмент, який допомагав би відеоагентствам створювати розкадрування відео, що прискорило б процес препродакшену в 4-6 разів. За п’ять днів кемпу вони створили перший прототип, зверстали сайт, зібрали pre-MVP стадію і коротко продемонстрували можливості своєї платформи. 

    Зараз команда працює над MVP продукту, щоб зібрати більше відгуків про роботу платформи від користувачів — саме це є одним із ключів для залучення перших інвестицій. Цікаво, що ця команда зібралась безпосередньо під час кемпу — фактично Ideations розробляли свій продукт з нуля, що вчергове підкреслює, наскільки сильними та адаптивними є українські спеціалісти. 
  • Команда 3D Ink працювала над інструментом, який генерував би одяг за текстовим промптом. Під час кемпу вони перевіряли, чи дійсно можливо реалізувати такий продукт, тестували різні підходи, збирали демоверсію продукту. 

    Зрештою команда зрозуміла, що попри те, що ідея має перспективу, повноцінна робота над проєктом забиратиме багато часу, адже вони поставили перед собою дуже важке завдання як з технологічної, так і бізнесової точки зору. Проте навіть так команда отримала крутий досвід генерації в 3D, розібралася у цьому домені та протестувала різноманітні підходи та моделі для генерації одягу за текстовими описами. 
  • Перше місце зайняла команда Hearify, яка вже близько року працює над продуктом, який допоможе викладачам створювати цікавіші заняття для своїх учнів. 

    До кемпу у Hearify був прототип — розширення для браузера та ШІI-модуль для генерації тестових завдань. Під час кемпу команда зосередилася на персоналізації завдань та визначенні сильних та слабких сторін учня. Так вони створили платформу, де учні можуть проходити інтерактивні квізи, які підлаштовуються під кожного окремого студента. 

    Зараз Hearify активно працює над масштабуванням — розширили команду, разом із менторами кемпу переглянули бізнес-стратегію, і тепер зосередились на запуску продукту та пошуку користувачів, які готові платити за нього, що допоможе у подальшому фандрейзингу. До речі, цікавий факт — команда познайомилась на одному з інших наших івентів, після якого й зрозуміли, що готові далі працювати разом над спільною розробкою. AI HOUSE об’єднує!
AI HOUSE Camp AI HOUSE Camp

У підсумку

У реальному житті стартапи часто стикаються з необхідністю швидко адаптуватися до змін у ринкових умовах. Інтенсивна групова динаміка готує команди до цього, адже подібні заходи — це мікс людей, часто з абсолютно різними спеціальностями, навичками, поглядами та підходами до розв’язання проблем. У такий спосіб розвивається уміння домовлятися, враховувати різні перспективи певного завдання. 

Наш досвід та спілкування з ком’юніті показують, що івенти з фокусом на взаємодію в командах найкраще допомагають вчитися працювати над продуктом та технологіями. Саме в такому середовищі народжуються цікаві експериментальні рішення, які можна швидко протестувати та отримати фідбек від інших спеціалістів. 

Групова динаміка, активні обговорення, ментори, які за потреби готові допомогти порадою — на нашу думку, таке середовище допомагає стартапам зробити той важкий перший крок на шляху до успішного бізнесу. Саме тому ми плануємо й надалі розвиватися та проводити подібні ініціативи для українського ШІ-ком’юніті. Тож stay tuned і стежте за оновленнями! 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00

Як створити YouTube-оголошення з високою конверсією у 2024 році?

В'ячеслав Юренко 21 червня 2024 19:00