Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

NASA сподівається, що комерційний наступник МКС з’явиться на орбіті до 2030 року

Богдан Камінський
Богдан Камінський
17 серпня 2023 3 хвилин читання

Перед виведенням Міжнародної космічної станції (МКС) з експлуатації у 2030 році NASA планує провести поступовий перехід до приватних космічних станцій на низькій навколоземній орбіті (ННО). Про це пише Space.

У агенції перехід назвали вкрай важливим, який допоможе уникнути збоїв у роботі. Потенційні прогалини можуть вплинути на науковців, які проводять дослідницькі експерименти в космосі, а також на екіпажі та постачальників вантажних перевезень.

Щоб підготуватися до переходу на приватні космічні станції до 2030 року, Офіс науково-технічної політики Білого дому випустив план дій. Стратегія полягає в тому, щоб США стали лідером на новому ринку комерційних і приватних космічних станцій на НОО та підтримували безперервну присутність в цьому регіоні.

Однак забезпечення плавного переходу створює певні труднощі. Необхідно розв'язати питання технічних витрат, ризиків, а також проєктуванням і розробкою платформ космічних станцій. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

NASA розраховує на збільшення фінансування космічної програми

Ще одним пріоритетом є збільшення бюджету на американську ракету-носій Deorbit Vehicle (USDV). Це космічний корабель, який, як очікується, пристикується до МКС і безпечно повернеться на Землю. 

Додаткові кошти також можуть бути використані для модернізації альфа-магнітного спектрометра (AMS). Цей фізичний інструмент виявляє темну матерію, космічні промені та галактики з антиматерії.

Очікується, що після виведення МКС з експлуатації NASA керуватиме національною лабораторією для підтримки різноманітних комерційних платформ, яка сприятиме державним дослідженням на приватних космічних станціях. Вона має на меті бути агностичною до платформ і не конкурувати з комерційними провайдерами.

Деякі міжнародні партнери, такі як Японія, Канада та Європейське космічне агентство, пообіцяли підтримувати МКС до її виведення з експлуатації у 2030 році. Натомість росія планує зосередитися на створенні власної орбітальної станції з 2028 року.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

NASA запустить гамма-телескоп COSI на ракеті SpaceX Falcon 9 у 2027 році

Вікторія Рудзінська 12 годин тому

У Києві відбудеться конференція «Навігатори інновацій. Змінюй правила гри»

Ольга Топольська 18 годин тому

Mastodon додав зручну функцію для підписки на журналістів

Владислав Паливода 23 години тому

SpaceX планує робити до 120 запусків на рік з космодрому у Флориді

Владислав Паливода 3 липня 2024 07:50

25 липня стартує масштабна конференція TechFin Expert Summit 2024

Ольга Топольська 2 липня 2024 16:25