Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Атоми темної матерії можуть формувати тіньові галактики

Артем Житкевич
Артем Житкевич
8 червня 2023 3 хвилин читання

Нова симуляція показує, що темна матерія, невидимий матеріал, який становить велику частку маси Всесвіту, може згрупуватися, щоб утворити атоми. Ці «темні атоми» можуть радикально змінити еволюцію галактик і утворення зірок, що дає астрономам нову можливість зрозуміти цю загадкову субстанцію, пише науковий журнал Space.

Темна матерія становить понад 80% маси кожної галактики. Всі спостереження свідчать, що темна матерія є новим видом частинки, яка не взаємодіє зі звичайною матерією. 

Незалежно від того, що таке темна матерія, це перебуває за межами нашого сучасного розуміння фізики. Проте вона все ж має масу, тому вона має гравітацію.

Атомна темна матерія буде поводитися значно інакше, ніж темна матерія, що складається з однієї частинки. Проте, атомна темна матерія може утворювати свої власні тіньові галактики — структури, подібні до дисків, які наслідують розмір і розташування видимих галактик. 

Дослідження атомної темної матерії

Команда астрофізиків в моделі дозволила атомній темній матерії еволюціонувати згідно з власними силами та дослідила, як ці нові структури впливають на видимі галактики через новий розподіл гравітації.

Дослідники виявили, що навіть невеликої кількості атомної темної матерії було достатньою, щоб радикально змінити еволюцію галактик. Симуляції показали, що в кожній галактиці швидко з'являється «темний диск», що майже збігається з видимими, звичайними компонентами.

Після цього атомна темна матерія продовжувала групуватися, подібно до того, як газ утворює хмари і, нарешті, зорі. У симуляції атомна темна матерія утворила власні темні зорі і навіть могла спричинити утворення власних чорних дір

Зображення скупчення темної матерії та гарячого газу в ядрі галактики / Space.com Зображення скупчення темної матерії та гарячого газу в ядрі галактики / Space.com

Завдяки додатковій гравітації у ядрах галактик, утворення зірок в центрі галактик значно прискорювалося, порівняно з галактиками, що містять просту темну матерію. Ці симуляції фактично виключили деякі моделі атомної темної матерії, оскільки вони призводили до того, що галактики закінчувалися новим матеріалом для формування зірок надто швидко.

Дослідники сподіваються, що подальші теоретичні та експериментальні дослідження розкриють можливість цієї захоплюючої форми екзотичної субстанції.

1
Прокоментувати
Роман Кузьма 08.06.2023, 09:46
ЩОСЬ ДІЙШЛО І ДО НАУКОВЦІВ. АБСОЛЮТНО ОЧЕВИДНО НАСПРАВДІ, ЩО "ТЕМНА МАТЕРІЯ" Є "ЧАСТКАМИ ШРЕДІНГЕРА", ЯКІ РОЗПОВСЮДЖУЮТЬСЯ, СТВОРЮЮЧИ ПАРАЛЕЛЬНІ СВІТИ, І ВОДНОЧАС Є РІЗНОВИДОМ РОЗШИРЕННЯ ВСЕСВІТУ (ТА, ХОЧ ЦЕ І ДИВНО, ЙОГО СТИСНЕННЯ, ЩО ПРИЗВЕДЕ ЗГОДОМ ДО НОВОГО "ВЕЛИКОГО ВИБУХУ").
Інші матеріали

Екіпаж китайського корабля Shenzhou-17 завершив другий вихід у відкритий космос

Олена Черкасець 2 березня 2024 17:59

США повернулися на Місяць після більш ніж 50 років. Що відомо про безпілотний апарат Odysseus

Олександр Тартачний 29 лютого 2024 15:12

Навіщо Землі пори року і як це працює на інших планетах

Сергій Коноплицький 19 лютого 2024 15:22

СПЕКотна читанка. Про космічних мільярдерів Ілона Маска, Джеффа Безоса та Річарда Бренсона

Сергій Коноплицький 15 лютого 2024 10:35

Індія відправить у космос жінкоподібного робота-астронавта

Юлія Мирська 6 лютого 2024 08:59