Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Нова теорія всього. Фізики пояснили, чому Всесвіт — це комп'ютер

Дарина Куденко
Дарина Куденко
30 грудня 2021 3 хвилин читання

Команда фізиків-теоретиків, які працюють із Microsoft, опублікувала драфт дослідницької роботи про природу та принципи функціонування Всесвіту. Вчені дійшли висновку, що ми живемо фактично всередині гігантського комп'ютера, який постійно навчається. 

Трістан Грін з The Next Web проаналізував їхню роботу та отримав досить несподівані висновки. SPEKA наводить найцікавіші з них. 

Дослідники стверджують, що Всесвіт не є жорсткою незмінною системою. Його закони постійно еволюціонують, і Всесвіт навчається і змінюється відповідно до них.

Як це працює? 

За тим самим принципом, що й Machine Learning, тобто машинне навчання. Тільки замість алгоритмів виступають фундаментальні закони Всесвіту. Вчені припускають, що Всесвіт, який ми знаємо, виник з дуже простої системи, здатної до самонавчання, або взагалі з першого елементарного закону фізики. 

Вони наголошують: за логікою цей початковий закон мав би бути неймовірно простим, самовідтворюваним і здатним до навчання та розвитку. Тож, можливо, Всесвіт почався не з Великого вибуху, а з простої взаємодії між частинками. 

Назад шляху немає

Вчені вважають, що еволюційні закони Всесвіту мають бути незворотними. Інакше у великій кількості випадків системі (як і звичайному комп'ютеру) було б легше «відкотитися» до попереднього стану, а не переходити у новий. 

Оскільки ми не спостерігаємо таких моментів у відомій людству історії Всесвіту, це має означати, що він розвивається без можливості повернення до попередніх станів. 

Що це означає для людства 

Припустимо, Всесвіт — це глобальний комп'ютер, який діє на основі законів, що колись були дуже простими, але з часом еволюціонували та ускладнювалися. Це може означати, що людство ніколи не зможе скласти єдину систему законів фізики, які б пояснили, яким був Всесвіт мільйони років тому. Адже тоді він функціонував за іншими невідомими нам законами. 

Зокрема, теорія відносності могла 13,8 млрд років тому працювати зовсім інакше. А ще за 100 трлн років її принципи знову зміняться. Тож коли ми виводимо закони фізики, ми намагаємося поцілити у рухливу мішень, а не статичну. 

Ми не можемо достеменно зрозуміти Всесвіт як комп'ютерну самонавчальну систему, тому що не існує логу його процесів, який ми могли би дослідити. Хіба що він плаває десь у космосі на міжгалактичному жорсткому диску.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Старт Нобелівської премії, одинокий невідомий об'єкт та Ілон Москаль. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 1 годину тому

Визначили вік та місце народження знаменитого астероїда Рюгу

Вадим Добровольський 3 години тому

До марсіанського вертольота Ingenuity «причепився» непізнаний об'єкт

Вадим Добровольський 3 жовтня 2022 10:50

Телескоп Джеймса Вебба сфотографував галактику краще, ніж «Габбл»

Олександр Тартачний 2 жовтня 2022 12:10

Шкідлива робота: космічні польоти підвищують ризик розвитку раку та серцевих захворювань

Наталія Миронова 1 жовтня 2022 12:52