Телескоп Джеймса Вебба відкрив масивні та старі галактики, які не повинні були існувати
Вчені провели дослідження перших даних космічного телескопа Джеймса Вебба. Виявилось, що телескоп зафіксував далекі галактики, які виявилися набагато більшими й складнішими, ніж очікувалося.
Дослідники вивчали об'єкти, які знаходяться на відстані 13 мільярдів світлових років від Землі. Виявилося, що далекі галактики мають структуру та динаміку, яку вчені досі не розуміли. Галактики, знайдені на зображеннях телескопа Вебба, виявилися надзвичайно великими, а зірки в них занадто старими, пише Space.com.
Зокрема, знімки телескопа показали, що ці галактики мають різноманітні форми та структури, включаючи спіральні, еліптичні та неправильні форми. Також фахівці виявили, що далекі галактики мають значно більші маси, ніж було відомо раніше.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Вчені стверджують, що ці результати дають новий погляд на еволюцію галактик та наше розуміння Всесвіту загалом. Наприклад, вони можуть допомогти в розумінні того, які процеси відбуваються в далеких галактиках та як вони взаємодіють з іншими об'єктами у Всесвіті.
Крім того, дослідження підтвердили гіпотезу, що галактики виникають з невеликих груп зірок, які потім зливаються у більші структури. Вчені також заявили, що дослідження зможуть допомогти у розумінні того, як виникали та розвивалися перші галактики у Всесвіті.
Космічний телескоп Вебба дивував вчених й раніше. SPEKA повідомляла, що телескоп зробив вишукані зображення, які демонструють небачені раніше галактики у районі, відомому як Північний полюс екліптики.