Ранкова SPEKA згадує головні новини 31 січня.
Навесні NASA оголосить імена астронавтів для участі у місії Artemis II — першому пілотованому польоті на Місяць з 1972 року. Проте вже зараз видання CNN спрогнозувало переможців конкурсу.
NASA обрала верхню частину космічного корабля Starship з екіпажем для посадки місії Artemis 3. Під час цієї місії американські астронавти повернуться на Місяць у 2026 році. Ракету Starship компанія SpaceX розробляє від 2005-го. Космічний шатл має стати найвищою та найпотужнішою ракетою світу.
Капсула SpaceX Dragon модифікується на орбіті, щоб за потреби доставити ще одного астронавта на Землю.
Місія USSF-67 вивела на орбіту військовий супутник зв'язку та п'ять менших корисних вантажів. Це п'ятий політ потужної ракети Falcon Heavy від SpaceX.
Середня температура поверхні Землі у 2022 році зрівнялася з 2015 роком і стала п'ятою найвищою за всю історію спостережень. Про це повідомили вчені з Інституту космічних досліджень імені Годдарда (GISS) NASA в Нью-Йорку.
Уряд США вивчає 510 повідомлень 2022 року про непізнані літаючі об'єкти — втричі більше ніж за минулий рік. Більшість з них можуть становити загрозу національної безпеки. Про це йдеться у звіті директора національної розвідки США щодо UAP (неідентифіковані повітряні феномени).
Апарат NASA Solar Dynamics Orbiter відзняв цілу годину сповільненого відео сонячної погоди упродовж 133 днів.
Ранкова SPEKA згадує головні новини 11 січня.
NASA досі готова фінансувати незвичайні концепції для дослідження космосу. Агенція виділяє початкові гранти у розмірі $175 тис. для 14 проєктів, які можуть бути корисними для місій у Сонячній системі та поза її межами.
Провідний космічний корабель NASA, який шукає планети, помітив другу планету, яка відповідає розмірам Землі та, можливо, здатна утримувати рідку воду — обидва світи обертаються навколо однієї зірки.
9 січня потужний вибух на Сонці викликав спалах від нової сонячної плями. Масштабний сонячний шторм класу X1.9 є другим потужним спалахом за чотири дні від сонячної плями AR3184.
Мешканці Південної Кореї, які звикли отримувати сповіщення на мобільний телефон про землетруси чи спалахи Covid, у понеділок вранці отримали незвичайне сповіщення, яке попереджало про небезпеку з космосу.
У Twitter заблокували декілька акаунтів фотографів, які знімають запуски ракет. Причиною став власне контент із запусками ракет у космос.
2022 рік був знаковим для дослідження космосу – телескоп Джеймса Вебба показав нам зірки і галактики, які раніше були недоступними для людини, після довгих приготувань нарешті стартувала місія Artemis I, а ударний дрон DART успішно змінив траєкторію астероїда Діморфос.