Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

NASA та Nokia запускають зв’язок 4G у космос

Владислав Паливода
Владислав Паливода Новинар SPEKA
26 квітня 2024 3 хвилин читання

NASA та Nokia обʼєдналися задля створення стільникового звʼязку на Місяці. Це може допомогти космонавтам залишатися на зв'язку, пише CNN.

Натепер астронавти спілкуються один з одним по радіо, але NASA планує зробити місячну систему звʼязку, здатну підтримувати відео з високою роздільною здатністю.

Ракета Space Х має перенести мережу 4G на місяць. Встановити систему посадковий апарат має на Південному полюсі Місяця. Керуватися вона буде дистанційно, вже із Землі.

Першою проблемою, щоб налагодити роботу мережі, є придатне для використання у космосі стільникове обладнання, яке відповідає вимогам щодо розміру, ваги та потужності, а також його розгортання без технічного спеціаліста.
Волт Енгелунд, заступник адміністратора космічних програм NASA

Мережевий блок будує лабораторія Nokia Bell Labs, використовуючи низку готових комерційних компонентів. Він буде завантажений на посадковий модуль, виготовлений американською компанією Intuitive Machine і після розгортання зʼєднає його за допомогою радіообладнання з двома роумінговими апаратами.

Марсохід Lunar Outpost, досліджуватиме територію, відому як хребет Шеклтона, а інший, бункер Micro-Nova, зануриться у кратер, щоб відшукати безпрецедентні докази місячного льоду зблизька.

Вперше у світі зображення передаватимуться на посадковий модуль, а звідти на Землю майже в режимі реального часу.

Використовувати місячний лід можна буде для створення придатного для дихання кисню і навіть палива, яке потім можна буде використовувати для запуску місій на Марс з Місяця.

Можливість спілкуватися на Місяці є такою ж важливою, як і будь-який інший елемент місії, наприклад енергія, вода для пиття та повітря для дихання. Ці зусилля допоможуть створити мережу звʼязку на Місяці, яка дасть нашим дослідникам можливість передавати наукові дані, спілкуватися з управлінням місією та розмовляти зі своїми сімʼями, ніби вони йдуть вулицею зі своїм мобільним телефоном.
Волт Енгелунд, заступник адміністратора космічних програм NASA

У NASA додають, що це може закласти основу для позаземного інтернету, не схожого на земний.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

lifecell підключила VoLTE в Канаді

Вікторія Рудзінська 19 червня 2024 20:40

Інженер-пенсіонер знайшов 55-річний баг у грі Lunar Lander

Анастасія Ковальова 16 червня 2024 15:38

Телескоп Вебба побачив зірки-близнюки у давно відомому об’єкті — фото

Кіра Іванова 14 червня 2024 07:28

Nokia здійснює перший 3D-просторовий аудіо- та відеодзвінок за допомогою 5G Advanced

Вікторія Рудзінська 10 червня 2024 17:43

НАСА замовила 10 досліджень щодо повернення зразків із Марсу на Землю

Анастасія Ковальова 9 червня 2024 14:45