Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Колишній інженер NASA каже, що він винайшов двигун, який не потребує палива: як це можливо

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
2 травня 2024 11 хвилин читання

Космічний стартап Exodus Propulsion Technologies стверджує, що досяг прориву, зіткнувшись з абсолютно новою силою природи, що могла б живити двигуни, яким не потрібне паливо. Засновник стартапу — колишній інженер NASA, а його відкриття може стати проривом у фізиці. Розповідаємо, що відомо про цю розробку. 

Стартап Exodus Propulsion Technologies винайшов двигун, який не потребує палива Стартап Exodus Propulsion Technologies винайшов двигун, який не потребує палива

Хто такий Чарльз Бюлер та Exodus Propulsion Technologies 

Над двигуном без палива працює Чарльз Бюлер — колишній інженер NASA та який працював над великими програмами, зокрема Міжнародною космічною станцією, космічним телескопом Габбла та шатлами. 

Бюлер — доктор наук та експерт з електростатики. Електростатичний розряд — це раптовий і миттєвий потік електричного струму між двома об’єктами з різним зарядом, якщо їх наблизити один до одного або коли діелектрик між ними руйнується. Блискавка — найвідоміший приклад електростатичного розряду, але також критично важлива галузь у побудові двигунів та розрахунку роботи мікрочипів. 

Його команда Exodus Propulsion Technologies не менш виняткова. Згідно зі слайдом з його презентації, «команда складається з інженерів і вчених з NASA, Blue Origin, Air Force, ExxonMobil, а також успішних юристів і бізнесменів».

Дещо дивно, але Бюлер каже, що коли він і його колеги вперше почали вивчати ідеї безпаливних двигунів понад два десятиліття тому, вони не очікували, що електростатика буде відповіддю. Тому його команда досліджувала інші шляхи протягом цілих 25 років.

«Природа має свій власний спосіб робити речі, — пояснив Бюлер, — і наша робота — розкрити, що робить природа. Спосіб випадково впав мені на коліна і виявився тим, у чому я експерт».

«Найважливішим повідомленням для громадськості є те, що сталося велике відкриття, — сказав Бюлер The Debrief. — Це відкриття нової сили має фундаментальне значення, оскільки лише електричні поля можуть створювати стійку силу на об’єкт і дозволяти переміщення центру мас цього об’єкта без витіснення маси». Тобто робота двигуна буде побудована на впливі електричного поля на рух об’єкта. 

Чарльз Бюлер розповідає про революційний безпаливний двигун, розроблений компанією Exodus Propulsion Technology (відео)

Що таке конференція з альтернативної енергії двигунів

Більшість результатів своїх досліджень Бюлер продемонстрував на специфічній конференції з альтернативної енергії двигунів (APEC). Це дивне місце, яке об’єднує докторів наук Гарвардського університету, колишніх і нинішніх вчених NASA, представників Міноборони США та їхнього підрозділу з Агентства передових дослідницьких проєктів (DARPA) разом з маргінальними теоретиками та «гаражними» любителями. 

«Спільнота Alt Propulsion дуже багатогранна, і ми затиснуті між аерокосмічною, оборонною, електротехнічною, фізикою та НЛО, — сказав модератор і організатор конференції Тім Вентура. — У нас є люди з усіх цих культур, які відвідують конференцію та виступають, попри те що ці різні спільноти не завжди погоджуються щодо деяких тем. Доповідачі та відвідувачі варіюються від фізиків-теоретиків, які публікують рецензовані статті з квантової теорії та теорії відносності, до гравітаційних хакерів, які намагаються реконструювати НЛО у своєму гаражі».

Обкладинка презентації д-ра Бюлера на конференції APEC Обкладинка презентації д-ра Бюлера на конференції APEC

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якою б фундаментальною не була гравітація, відкриті дискусії про те, як усунути її вплив, відійшли від таких поважних учених, як Нікола Тесла, на початку 20-го століття і перейшли на периферію так званої псевдонауки на початку 21-го. Ця поступова, але невпинна зміна змусила більшість сучасних дослідників уникати цієї теми, відмовляючись ризикувати своєю репутацією та кар’єрою, працюючи над чимось, що, на думку більшості їхніх колег, має залишитися у сфері аукової фантастики. 

Фактично APEC стало чимось на кшталт невидимого коледжу, де дипломовані фізики та інженери можуть обговорювати свої теорії антигравітації та експерименти без ризику публічної ганьби.

Як випробовують двигун без палива 

У своїй презентації на APEC Бюлер демонструє довгий ланцюжок експериментів своєї команди, докладніше зосереджуючись на останньому десятилітті. Ця детальна розповідь, яка містить багато математики, не тільки показує, як він і його команда розробляли різні моделі їхнього безпаливного силового двигуна, але й значні прориви на багатьох цих етапах.

Наприклад, з 2016 до кінця 2020 року їхні найкращі пристрої виробляли трохи більше однієї стотисячної сили тяжіння. У найближчі роки це буде зростати експоненціально. 

«Мета полягає в тому, щоб наблизитися до одиниці та перевершити її, — пояснив він, — що означає, що виріб генеруватиме достатню тягу, щоб підняти себе під дією земної гравітації, і це визначається як 1 сила тяги».

Протягом років і місяців, що передували революційному вимірюванню тяги, Бюлер і його команда намагалися методично усунути все, що могло б пояснити крихітну, але вимірну силу, яку вони бачили. Результатом цієї копіткої роботи став патент команди, який було видано у 2020 році.

З новою силою вони також почали будувати виготовлену на замовлення вакуумну камеру, яка дозволить їм імітувати середовище далекого космосу. Якщо щось спричиняло силу, ця камера була побудована, щоб ідентифікувати її. У період з січня по вересень 2021 року провели 146 експериментів, кожен з яких підтверджував наявність невеликої, але конкретної сили. Команда також протестувала різні конфігурації, які усунули старі конструкції з використанням асиметричних конденсаторів, і замість них використовували моделі з протилежними асиметричними пластинами.

Вакуумна камера, у якій команда Exodus Propulsion Technologies проводила експерименти Вакуумна камера, у якій команда Exodus Propulsion Technologies проводила експерименти
Найбільше значення, яке ми згенерували на багатошаровій системі, становить приблизно 10 мН. Насправді величина не важлива, оскільки все, що вище нуля, спрацює у космосі! Наші матеріали складаються з багатьох типів покриттів носіїв заряду, які треба нанести на діелектричну плівку. Наша мета — зробити її якомога легшою, але іноді це важко, оскільки плівки та їхнє покриття повинні мати високу діелектричну міцність
Чарльз Бюлер про результати експерименту

Вони продовжували вимірювати тягу та виключали будь-яке традиційне пояснення, яке вони могли знайти. Це не те, що вони колись вимірювали.

У 2022 році сталося щось дивне. За словами Бюлера, його команда почала спостерігати значні стрибки в силі, що генерується.

Слайд із презентації доктора Бюлера показує кілька із сотень випробувань, які його команда провела на своєму безпаливному двигуні між 2016 і 2023 роками  Слайд із презентації доктора Бюлера показує кілька із сотень випробувань, які його команда провела на своєму безпаливному двигуні між 2016 і 2023 роками 

Проведені у період від початку 2022-го до листопада 2023-го експерименти показали швидкий підйом, який переходив від однієї тисячної, сотої і навіть однієї десятої гравітації до однієї повної земної гравітаційної сили. Це означає, що їхні нинішні пристрої, які «самі по собі важать десь 30-40 г», без підключеного випробувального обладнання виробляли достатню тягу, щоб протистояти повній силі земного тяжіння.

Що таке нова сила і що виявили експерименти Exodus Propulsion Technologies

Після десятиліть досліджень Бюлер каже, що він і його команда показали, що діє нова, фундаментальна сила і що його пристрої використовують цю силу для створення тяги без викиду маси або палива.

«Те, що ми виявили, полягає в тому, що системи, які містять асиметрію в електростатичному тиску або в якомусь електростатичному розбіжному полі, можуть надати системі з центром мас ненульовий компонент сили, — пояснив Бюлер. — Це означає, що є певна основна фізика, яка, по суті, може застосувати силу до об’єкта, якщо ці два обмеження будуть виконані».

Фактично засновник стартапу стверджує, що у певній системі є деяке нерівномірне розподілення властивостей, наприклад, заряду або електричного поля. Через асиметрію в електростатичному тиску або у розбіжному полі система може зазнати сили, яка має не нульову величину, тобто рухатись або зміщуватись у певному напрямку.

Чи працює ще хтось над безпаливними двигунами

Хоча це потенційно кардинальний прорив, команда доктора Бюлера не першою заявила про здатність генерувати тягу лише за допомогою електричного заряду і без палива. Раніше про такі дослідження йшлося у деяких із записів, зокрема EmDrive та Quantum Drive від компанії IVO LTD.

Хоча перший був підтверджений фахівцем NASA Гарольдом Г. «Сонні» Вайтом EagleWorks Lab і другим випробуванням у Китаї, обидва з яких досі залишаються суперечливими, жоден ще не випробували у космосі. Quantum Drive був близький до цього після запуску в листопаді минулого року, але збій в електричних системах супутника, не пов’язаний із приводом, перервав цей тест, перш ніж він міг підтвердити тягу двигуна.

Слайд із презентації, у якому розглядаються інші концепції безпаливних двигунів та наукових явищ, які пояснюються дослідженнями Слайд із презентації, у якому розглядаються інші концепції безпаливних двигунів та наукових явищ, які пояснюються дослідженнями

Відповідаючи на запитання про конкурентні компанії, які працюють над подібними концепціями двигунів, Бюлер сказав, що вважає, що його робота може пояснити вплив деяких інших концепцій. Однак він визнав, що існує певне занепокоєння, що деякі новіші пристрої можуть порушувати патент його команди.

Проте Бюлер вважає, що компанії, зацікавлені у такому потенційному прориві силових установок, повинні зв’язатися з Exodus, щоб він і його команда могли поділитися своїм досвідом і знаннями.

«Знання про розпад газів, щиткові розряди, стримери, тліючі розряди, фізику плазми тощо зазвичай занадто великі для інженерів, щоб нести їх поодинці, а кількість експертів з електростатики дуже мала. Ми сподіваємося, що компанії захочуть ліцензувати нашу технологію, бо це взаємовигідно. Ми можемо допомогти їхнім технологіям й отримати трохи фінансування», — наголошує Бюлер.

Побічні фізичні ефекти 

Іншим незвичайним результатом їхніх тестів було те, що іноді тестовані пристрої не потребували постійного введення електричного заряду для підтримання своєї тяги. З огляду на те, що пристрій уже, здається, порушує відомі закони фізики, створюючи тягу без палива, цей результат збентежив команду.

Ми бачимо, як деякі з цих речей стоять на вагах протягом кількох днів, і якщо вони досі містять заряд, вони все ще виробляють тягу. Це дуже важко узгодити з наукового погляду, тому що це дійсно порушує багато енергетичних законів.
Бюлер

Зараз його команда шукає фінансування для тестування своїх пристроїв у космосі, щоб краще зрозуміти силу, що діє. Окрім того, щоб раз і назавжди довести, що сила, яку вони бачать, реальна, інженер також вважає, що такі випробування можуть спонукати інших учених шукати пояснення того, що саме вони бачать.

На думку інженера, його робота доводить, що сила, яку вони бачать, є «фундаментальною», і що наступним логічним кроком є ​​її розуміння. Він також вважає, що завдання науки — проаналізувати та зрозуміти це відкриття. У разі успіху він вважає, що це може навіть вирішити деякі складніші питання в науці, серед яких природа темної енергії або навіть сам простір/час.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

NASA запустить гамма-телескоп COSI на ракеті SpaceX Falcon 9 у 2027 році

Вікторія Рудзінська 5 годин тому

У Києві відбудеться конференція «Навігатори інновацій. Змінюй правила гри»

Ольга Топольська 10 годин тому

Mastodon додав зручну функцію для підписки на журналістів

Владислав Паливода 16 годин тому

25 липня стартує масштабна конференція TechFin Expert Summit 2024

Ольга Топольська 2 липня 2024 16:25

Ukrainian TechComms Days 2024 — унікальна конференція про комунікації в tech-індустрії

Ольга Топольська 1 липня 2024 15:27