Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як астронавти звикають до місячної гравітації

Ганна Гілова
Ганна Гілова Журналіст Speka
8 червня 2023 2 хвилин читання

Європейська космічна агенція (ESA) у партнерстві з французькою компанією Novespace єдині, хто надає послуги з параболічних польотів, які допомагають космонавтам звикати до гравітації на Місяці та Марсі.

Тереза Пултарова, журналістка SPACE, побувала на одному з таких параболічних рейсів.

Місячна гравітація під час параболічного польоту на Airbus 310

Параболічні польоти створюють умови невагомості або зниженої гравітації за рахунок траєкторії вгору-вниз із крутими підйомами та зануреннями літака.

Під час пришвидшення та підйому літака і його зниження пасажири на борту відчувають короткі періоди майже подвійної сили тяжіння Землі. 

Однак на вершині кожної параболи є короткий період нульової або зниженої гравітації тривалістю до 30 с. Під час такого наукового польоту пілоти виконують 30 таких маневрів у швидкій послідовності з невеликими перервами між ними. 

Для створення саме місячної гравітації пілотам необхідно дотримуватися траєкторії польоту з хірургічною точністю. Під час польоту літальним апаратом керують три пілоти одночасно: один виконує тангаж (рух літака вгору та вниз); інший відповідає за крен літака (його нахил в кожну сторону); а третій діє на дросель, щоб контролювати швидкість літака.

Як працює нульова гравітація під час параболічних польотів

Окрім майбутніх космонавтів, в умовах штучної гравітації випробовують майбутні космічні апарати та прилади, які в подальшому працюватимуть на борту космічних станцій. Так, на рейсі Терези Пултарової досліджували 3D-принтер, який виготовляє прості інструменти із суміші пластику та місячного пилу, а також пристрій, типу тачки, який у майбутньому міг би допомогти астронавтам транспортувати обладнання на Місяці.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

SpaceX запустила 23 супутники Starlink з Флориди 18 квітня — фото, відео

Богдан Камінський 5 годин тому

Космічне сміття з МКС впало на будинок у Флориді — NASA

Богдан Камінський 16 квітня 2024 14:56

США готуються до космічної війни

Сергій Коноплицький 15 квітня 2024 14:36

Місяць та Сонце серед зірок: астрофотограф зробив неймовірний знімок затемнення 8 квітня

Дмитро Мухін 13 квітня 2024 19:35

Цей день в історії: політ шатла «Колумбія» (STS-1)

Олександр Тартачний 12 квітня 2024 14:00