Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Стартап Varda Space Industries провів експеримент з вирощування ліків у космосі

Юлія Мирська
Юлія Мирська
10 липня 2023 2 хвилин читання

Співзасновник каліфорнійського стартапу Varda Space Industries заявив, що їхня перша космічна місія, яка полягала у вирощуванні кристалів ритонавіру на орбіті, скоро завершиться із входженням в атмосферу та приземленням у штаті Юта, повідомляє ArsTechnica.

Космічний апарат Varda полетів у космос 12 червня на ракеті SpaceX Falcon 9 і пройшов багатотижневу перевірку. Він розпочав експеримент з вирощування кристалів ритонавіру, препарату, що використовують для лікування ВІЛ. Експеримент тривав 27 годин і завершився 30 червня.

Varda планує провести низку супутникових місій. Космічний апарат, який зараз перебуває на орбіті, є першим із серії Winnebago компанії Varda. Він призначений для доставки фармацевтичних зразків на Землю для лабораторного аналізу та можливого комерційного використання.

Космічний апарат вагою приблизно 300 кг розробили у співпраці з компанією Rocket Lab, яка надала модуль-носій на сонячних батареях та інші необхідні деталі. Varda побудувала капсулу діаметром майже 1 м.

У наступні кілька тижнів команда Rocket Lab здійснить гальмівний маневр для скидання супутника з орбіти і посадки у штаті Юта. 

Після відокремлення від корабля-носія капсула Varda буде захищена теплозахисним матеріалом, розробленим НАСА, що забезпечує захист від високих температур під час входження в атмосферу, коли вона наближатиметься до зони посадки в пустелі на півночі. Після цього апарат розгорне головний парашут діаметром 2,1 м, щоб зменшити швидкість і безпечно сісти.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як українці ставляться до штучного інтелекту — дослідження Kantar Україна

Богдан Камінський 14 годин тому

Для 91% українців інтернет рівноцінний їжі — дослідження Мінцифри

Юлія Мирська 15 годин тому

Де хочуть працювати IT-спеціалісти України — дослідження

Богдан Камінський 5 грудня 2023 17:29

Вчені розрахували карбоновий слід від використання ШІ-генераторів зображень

Богдан Камінський 4 грудня 2023 16:31

AstraZeneca та Absci використовують ШІ для створення ліків від раку

Юлія Мирська 4 грудня 2023 09:04