Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Стартап Varda Space Industries провів експеримент з вирощування ліків у космосі

Юлія Мирська
Юлія Мирська
10 липня 2023 2 хвилин читання

Співзасновник каліфорнійського стартапу Varda Space Industries заявив, що їхня перша космічна місія, яка полягала у вирощуванні кристалів ритонавіру на орбіті, скоро завершиться із входженням в атмосферу та приземленням у штаті Юта, повідомляє ArsTechnica.

Космічний апарат Varda полетів у космос 12 червня на ракеті SpaceX Falcon 9 і пройшов багатотижневу перевірку. Він розпочав експеримент з вирощування кристалів ритонавіру, препарату, що використовують для лікування ВІЛ. Експеримент тривав 27 годин і завершився 30 червня.

Varda планує провести низку супутникових місій. Космічний апарат, який зараз перебуває на орбіті, є першим із серії Winnebago компанії Varda. Він призначений для доставки фармацевтичних зразків на Землю для лабораторного аналізу та можливого комерційного використання.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Космічний апарат вагою приблизно 300 кг розробили у співпраці з компанією Rocket Lab, яка надала модуль-носій на сонячних батареях та інші необхідні деталі. Varda побудувала капсулу діаметром майже 1 м.

У наступні кілька тижнів команда Rocket Lab здійснить гальмівний маневр для скидання супутника з орбіти і посадки у штаті Юта. 

Після відокремлення від корабля-носія капсула Varda буде захищена теплозахисним матеріалом, розробленим НАСА, що забезпечує захист від високих температур під час входження в атмосферу, коли вона наближатиметься до зони посадки в пустелі на півночі. Після цього апарат розгорне головний парашут діаметром 2,1 м, щоб зменшити швидкість і безпечно сісти.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як перевірити ідею IT-стартапу і не вбити на це роки життя і сотні тисяч доларів

Maryna Pavliuk 11 липня 2024 22:42

Mission Possible оголосив набір для стартапів на ранніх стадіях — як взяти участь

Владислав Паливода 11 липня 2024 22:38

Конкуренти SpaceX оскаржують ліцензію на запуск Starship через екологічні побоювання

Вікторія Рудзінська 11 липня 2024 07:36

Шість українських стартапів перемогли у Health Pre-Acceleration Demo Day

Олеся Дерзська 10 липня 2024 13:26

Михайло Федоров: Працюємо над збільшенням кількості стартапів в Україні

Сергій Коноплицький 5 липня 2024 12:06