Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

На Шрі-Ланці знайшли гриби, що розкладають пластик

Юлія Мирська
Юлія Мирська
4 вересня 2023 2 хвилин читання

Вчені з Університету Келанії та Університету Пераденії на Шрі-Ланці знайшли види грибів, які можуть розкладати поліетилен — пластик, що використовують для виготовлення пакетів, пляшок, харчової плівки та контейнерів для їжі, повідомляє ArsTechnica.  

Оскільки основні властивості цих грибів полягають у розкладанні твердої деревини, вчені знайшли їх під час дослідження мертвих листяних дерев, які містять полімер лігнін, що надає деревині міцність. 

Вчені взяли зразки грибів, які розкладали деревину, і привезли їх до лабораторії для подальших експериментівГрибам дали шматки деревини та поліетилену, щоб порівняти їхню здатність харчуватися пластиком і визначити, як кожен вид виробляє фермент, що розкладає лігнін. Ефективність визначали, порівнюючи вагу матеріалів до і після впливу грибів. 

За 45 днів деревина втратила від 1% до майже 36% ваги. Пластик також втратив майже половину своєї ваги, перетворившись на простіші молекули під дією ферментів грибів. Поки гриби розкладали поліетилен, він став крихкішим і майже втратив здатність відштовхувати воду.

Також вчені перевірили, чи будуть гриби розкладати пластик без деревини, оскільки науковці припускали, що їхні травні ферменти активуються лише за її наявності. Проте результати експерименту показали, що всі види грибів активно розкладають поліетилен навіть без наявності деревини. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Одна транзакція біткоїна використовує стільки ж води, скільки «басейн на задньому дворі»

Богдан Камінський 2 грудня 2023 07:00

У Непалі зареєстрували перший одностатевий шлюб

Юлія Мирська 30 листопада 2023 09:02

У Камбоджі відходи виробництва світових брендів одягу спалюють на цегляних заводах

Юлія Мирська 20 листопада 2023 16:03

Вплив криптовалют на довкілля: правда і міфи про витрати енергії

Ілля Герега 20 жовтня 2023 13:30

Вчені працюють над генномодифікованими рослинами, щоб боротись з глобальним потеплінням

Олександр Тартачний 18 жовтня 2023 16:56