Вчені виявили у тканинах тіла китів і дельфінів мікропластик
Дослідники Дюкського університету та Університету Торонто виявили збільшення випадків проникнення мікропластику в різні тканини морських ссавців, що може мати негативні наслідки для їхнього здоров'я та функціонування.
Про це пише Inverse.
Вчені дослідили зразки тканин 32 тварин, що належать до 12 видів морських ссавців. Їх знайшли на березі або виловили між 2000 та 2021 роками.
Науковці виявили, що всі зразки мелона (жирової структури на лобі кита), акустичних жирових подушечок (на щелепах) і легеневої тканини містили мікропластик. Це свідчить про те, що він може переміщуватися з однієї частини тіла тварини в іншу, кажуть вчені.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Мікропластик може потрапити в організм людини
Вплив мікропластику на морських ссавців поки що недостатньо досліджений. Однак є побоювання, що ці часточки можуть потрапляти у тканини тварин і людей при споживанні. Дослідження вже виявили мікропластик у крові та плаценті людини.
Ризик потрапляння мікропластику в організм з їжею з морепродуктів наразі нижчий, ніж за вживанні води у пляшках. Однак поширеність мікропластику в морському середовищі стрімко зростає. Світовий океан містить понад 170 трлн цих частинок.
Дослідники закликають до невідкладних заходів, щоб запобігти потраплянню мікропластику в морське середовище.
Раніше SPEKA писала про рідкісних морських птахів, які добувають їжу на осередках пластику в океані.