Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Супутник NASA вперше дослідить світовий океан: пряма трансляція

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
15 грудня 2022 3 хвилин читання

Супутник Surface Water and Ocean Topography обстежить воду майже на 90% поверхні Землі. NASA буде транслювати запуск супутника у прямому ефірі.

Супутник Surface Water and Ocean Topography (SWOT) вперше відстежуватиме переважну більшість води на Землі. Він вимірюватиме глибину океанів, річок і озер, щоб допомогти вченим відстежити, як вони згодом змінюються. SWOT допоможе науковцям краще зрозуміти, як океани поглинають вуглець і атмосферне тепло. Ці дані використають для винаходу способів пом'якшити зміну клімату та глобальної температури, повідомляє Engadget.

SWOT — супутник, який досліджує воду на Землі:

Спостереження за допомогою SWOT мають допомогти покращити прогнози повеней та вдосконалити моделі, які використовують для моніторингу посух і прогнозування підвищення рівня моря. Крім того, дані, які записує супутник, міститимуть детальну інформацію про океанські припливи, течії та штормові хвилі, а також вимірювання рівня води в річках.

Супутник використовуватиме радарну систему для дослідження рівня води. Радарний інтерферометр Ka-діапазону (Karin) відбиває сигнали від двох антен по обидва боки SWOT. За словами NASA, це дозволить отримати набагато більший огляд поверхні Землі з високою роздільною здатністю та точністю. 

Вчені зможуть спостерігати океанські особливості з роздільною здатністю, яка у 10 разів перевищує роздільну здатність сучасних технологій. SWOT зможе контролювати майже кожну річку, ширина якої перевищує 100 м і тече на північ від мільйона озер, площа яких перевищує 62 500 кв. м. Загалом супутник досліджуватиме воду на 90% поверхні планети.

Запуск SWOT планують з бази космічних сил Ванденберг у Каліфорнії на ракеті SpaceX Falcon 9. Старт запланований на 6:46 ранку за східним часом (в Україні о 13:00) 16 грудня, а трансляція запуску NASA почнеться о 6 ранку. 

Пряма трансляція запуску SWOT:

Нагадаємо, нещодавно NASA успішно завершила місію Artemis 1. Це був перший політ для Orion. Обладнання пройшло випробування успішно, це означає, що NASA може почати готуватися до першого навколомісячного польоту вже у 2024 році. Але попередні місії вже залишили на супутнику чимало «сміття». SPEKA підготувала матеріал про те, що залишили астронавти на Місяці і як людські відходи можуть розповісти нам більше про природу життя.  

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Місія NASA Psyche стартує з новими магнітними двигунами Холла

Вікторія Рудзінська 3 години тому

Склади зброї у космосі планує зробити Inversion Space вже у 2024 році

Владислав Паливода 21 травня 2024 19:35

Робота-астронавта збирається відправити в космос Китай

Владислав Паливода 17 травня 2024 09:12

Перший керівник з питань штучного інтелекту з'явився у NASA

Владислав Паливода 15 травня 2024 09:14

Hubble зробив найдетальніше фото галактики

Олеся Дерзська 14 травня 2024 17:37