Супутник NASA вперше дослідить світовий океан: пряма трансляція
Супутник Surface Water and Ocean Topography обстежить воду майже на 90% поверхні Землі. NASA буде транслювати запуск супутника у прямому ефірі.
Супутник Surface Water and Ocean Topography (SWOT) вперше відстежуватиме переважну більшість води на Землі. Він вимірюватиме глибину океанів, річок і озер, щоб допомогти вченим відстежити, як вони згодом змінюються. SWOT допоможе науковцям краще зрозуміти, як океани поглинають вуглець і атмосферне тепло. Ці дані використають для винаходу способів пом'якшити зміну клімату та глобальної температури, повідомляє Engadget.
SWOT — супутник, який досліджує воду на Землі:
Підписуйтеся на наші соцмережі
Спостереження за допомогою SWOT мають допомогти покращити прогнози повеней та вдосконалити моделі, які використовують для моніторингу посух і прогнозування підвищення рівня моря. Крім того, дані, які записує супутник, міститимуть детальну інформацію про океанські припливи, течії та штормові хвилі, а також вимірювання рівня води в річках.
Супутник використовуватиме радарну систему для дослідження рівня води. Радарний інтерферометр Ka-діапазону (Karin) відбиває сигнали від двох антен по обидва боки SWOT. За словами NASA, це дозволить отримати набагато більший огляд поверхні Землі з високою роздільною здатністю та точністю.
Вчені зможуть спостерігати океанські особливості з роздільною здатністю, яка у 10 разів перевищує роздільну здатність сучасних технологій. SWOT зможе контролювати майже кожну річку, ширина якої перевищує 100 м і тече на північ від мільйона озер, площа яких перевищує 62 500 кв. м. Загалом супутник досліджуватиме воду на 90% поверхні планети.
Запуск SWOT планують з бази космічних сил Ванденберг у Каліфорнії на ракеті SpaceX Falcon 9. Старт запланований на 6:46 ранку за східним часом (в Україні о 13:00) 16 грудня, а трансляція запуску NASA почнеться о 6 ранку.
Пряма трансляція запуску SWOT:
Нагадаємо, нещодавно NASA успішно завершила місію Artemis 1. Це був перший політ для Orion. Обладнання пройшло випробування успішно, це означає, що NASA може почати готуватися до першого навколомісячного польоту вже у 2024 році. Але попередні місії вже залишили на супутнику чимало «сміття». SPEKA підготувала матеріал про те, що залишили астронавти на Місяці і як людські відходи можуть розповісти нам більше про природу життя.