Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Найкращі книги фентезі: від класики до сучасності

SPEKA Media
18 лютого 2024 9 хвилин читання

Холодний період року — найкращий час, щоб лягти під ковдру і читати історії з вигаданих світів. Тому SPEKA створила добірку найкращих, на нашу думку, фентезі-книг. Тут як і класничні, всім відомі романи, так і нові, які вже встигли здобути популярність серед читачів.

Класичні книги фентезі 

Роман “Гра престолів”, Джордж Р. Р. Мартін

Джордж Реймонд Річард Мартін — американський письменник-фантаст, сценарист і продюсер. Він є автором популярного циклу книг у жанрі фентезі “Пісня льоду й полум'я”, першим романом з якого і стала “Гра престолів”. 

Про що роман “Гра престолів” Джорджа Р.Р. Мартіна

Видана у 1996 році книга, яка є епічним фентезі з елементами жаху, розповідає про вигаданий всесвіт і побудована на основі трьох основних сюжетних ліній. Мова йде про події, які відбувалися до початку династичних війн за владу над континентом Вестерос (він нагадує Європу часів Середньовіччя); про загрозу навали племен здичавілих і демонічної раси інших та про доньку колишнього короля, яка хоче повернути Залізний трон. 

Більшості книга відома завдяки восьмисезонному серіалу з однойменною назвою від HBO. 

Роман “Володар перснів”, Джон Толкін

Джон Роналд Руел Толкін — англійський письменник, поет, філолог, професор, класик світової літератури XX століття та один із фундаторів жанрового різновиду фантастики — високе фентезі. Найбільш відомими романами, які він написав, стали “Гобіт, або Туди і Звідти”, “Володар перснів” та “Сильмариліон”.

Про що роман “Володар перснів” Джона Толкіна

Події роману розгортаються в контексті історичних подій північно-західного Середзем’я. В основі історії лежить боротьба за Перстень Влади, якого бракує Темному Володареві для завоювання всього світу. Гобіт Фродо Торбин вирушає у небезпечну мандрівку, щоб знищити Перстень. 

Роман має три томи, за кожним з яких були зняті фільми:

 • “Братство персня;
 • “Дві вежі”;
 • “Повернення короля.

Цікаво, що “Володар перснів” є другим у світі бестселером за кількістю проданих примірників (більше 150 млн). 

Серія романів “Гаррі Поттер”, Джоан Роулінг 

Джоан Роулінг — британська письменниця, філантропка, сценаристка та кінопродюсерка. Вона стала найпопулярнішою англійською дитячою письменницею початку третього тисячоліття. Саме Роулінг написала серію романів про Гаррі Поттера, якого люблять мільйони людей по всьому світу.  

Про що серія романів “Гаррі Поттер” Джоан Роулінг 

Гаррі Поттер” — серія з семи фентезі-романів, які розповідають про юного чарівника Гаррі Поттера і його друзів Герміону Ґрейнджер і Рона Візлі. Вони навчаються в Гоґворсі — школі чарів і чаклунства і разом борються проти темного чаклуна лорда Волдеморта. 

Серія має такі частини:

Підписуйтеся на наші соцмережі

 • 1
  “Гаррі Поттер і філософський камінь”;
 • 2
  “Гаррі Поттер і Таємна кімната”;
 • 3
  “Гаррі Поттер і в'язень Азкабану”;
 • 4
  “Гаррі Поттер і Келих вогню”;
 • 5
  “Гаррі Поттер і Орден Фенікса”;
 • 6
  “Гаррі Поттер і Напівкровний Принц”;
 • 7
  “Гаррі Поттер і Смертельні реліквії”.

За сюжетом кожної з цих частин були зняті фільми, які донині мають багато шанувальників. 

Цикл книг “Відьмак”, Анджей Сапковський

Анджей Сапковський — польський письменник-фантаст і публіцист. Найвідоміші його книги — цикли “Сага про Рейневана” та “Відьмак”. 

Про що цикл книг “Відьмак” Анджея Сапковського 

Франшиза “Відьмак”, перше оповідання з якої побачило світ у 1986 році, розповідає про відьмака Ґеральта з Рівії. Він має велику фізичну силу, психічну витривалість і магічні навички, які здобув внаслідок проходження мутації (або обряду ініціації). Він полює за чудовиськами, які становлять загрозу для життя людей. 

Франшиза “Відьмак” складається з таких книг:

 • “Останнє бажання”;
 • “Меч призначення”;
 • “Кров ельфів”;
 • “Час погорди”;
 • “Хрещення вогнем”; 
 • “Вежа Ластівки”;
 • “Володарка Озера”; 
 • “Сезон гроз”. 

У 2023 році Сапковський повідомив, що наприкінці 2024 року у Польщі вийде нова книжка про Відьмака, а наступного року — її переклади.

За сюжетом франшизи були зняті серіали та мультфільми. 

Цикл “Хроніки Нарнії”, Клайв Стейплз Лююїс

Клайв Стейплз Льюїс — англійський письменник, філософ, літературний критик, спеціаліст із Середньовіччя. Є автором фентезійного циклу “Хроніки Нарнії”, перша повість з якого була опублікована у 1950 році. 

Про що “Хроніки Нарнії” Клайва Стейплза Лююїса

“Хроніки Нарнії” — це дитячі фентезійні книги, в яких розповідається про пригоди дітей у казковій країні — Нарнії. Там є тварини, що можуть говорити, присутня магія, а добро бореться зі злом. У циклі також присутні багато християнських ідей. 

Цикл “Хроніки Нарнії” складається з:

 • “Лев, Біла Відьма та шафа”;
 • “Принц Каспіан: Повернення в Нарнію”;
 • “Подорож Досвітнього мандрівника”;
 • “Срібне крісло”;
 • “Кінь і його хлопчик”;
 • “Небіж чаклуна”;
 • “Остання битва”. 

Цикл має теле- і кіноекранізації, радіопостановки, театральні постановки та відеоігри.

Сучасні книги фентезі

“Джонатан Стрейндж та містер Норрелл”, Сюзанна Кларк

Сюзанна Мері Кларк — британська письменниця, яка в першу чергу відома своїм дебютним романом “Джонатан Стрейндж та містер Норрелл”, написаним у 2004 році. Він отримав премії Г'юго, ізраїльську “Ґеффен” та інші. 

Про що роман “Джонатан Стрейндж та містер Норрелл” Сюзанни Кларк

Роман розповідає про альтернативну Англію початку 19 століття у період Наполеонівських війн. Наразі в країні залишився лише один маг — відлюдник містер Норрелл, чия магія хвилює і бентежить усю країну. Однак після появи Джонатана Стрейнджа — повної протилежності Норрелла, між ними зав’язується боротьба, що затьмарює навіть війну між Англією та Францією.

Роман був екранізований ВВС One у 2015 році.

Українське фентезі: “Сузір’я Дів”, Дара Корній

Мирослава Замойська (відома як Дара Корній) — українська письменниця прози та журналістка. Лауреатка третьої премії “Коронації слова” за роман “Гонихмарник”;  премії Кабінету міністрів України ім. Лесі Українки за книги “Чарівні істоти українського міфу”. Ще однією з її відомих робіт став роман “Сузір’я Дів”, який вийшов у 2018 році.  

Про що роман “Сузір’я Дів” Дари Корній?

У центрі подій роману — Василина Коморовська, яка є нащадком давнього шляхетного роду і має зірку у Сузір’ї Дів. Та оберігає Василину під час найскладніших часів. Однак раптом починається переслідування дівчини подіями з минулого її пращурів, з нею відбуваються дивні історії, якимось чином пов'язані з паралельними світами.

Українське фентезі: “Зірки й кістки”, Ірина Грабовська

Ірина Грабовська — ще одна українська письменниця. Вона пише книги у жанрі фентезі та стимпанк.

Про що “Зірки і кістки” Ірини Грабовської 

Роман, який входить до трилогії “Замок із кришталю”, розповідає про запеклу війну, яка розгортається у світі, яка осяяна священними зірками.  В епіцентрі конфлікту опиняється князівство Крилатих. Завдання припинити війну лягає на плечі юного княжича Яна. 

“Макова війна”, Ребекка Ф. Куанг

Ребекка Ф. Куанг — американська письменниця китайського походження, яка пише в жанрі фентезі. Найбільш відома завдяки своєму дебютному роману “Макова війна”, який виданий 2018 року. 

Про що роман “Макова війна” Ребекки Ф. Куанг

Роман “Макова війна” — перший з серії “Макова війна”. Він розповідає про сироту війни Жинь з провінції, яка навідмінно склала загальноімперський іспит Кедзю, щоб вступити у військову академію. Щоб залишитися в академії, головна героїня відкриває в собі схильність до шаманізму і зв’язок із богом вогню, які потім використовує на полі битви під час війни. 

“На лезі клинка”, Джо Аберкромбі

Джо Аберкромбі — англійський письменник-фантаст та кіномонтажник. Він є автором трилогії “Перший закон” та низки інших творів, події яких відбуваються у тому ж фентезійному світі. Його роман “На лезі клинка” став першим для нього у стилі темного фентезі і першим у трилогії. 

Про що роман “На лезі клинка” Джо Аберкромбі

Роман, написаний у 2006 році, розповідає про війну між Союзом та варварами Півночі. Бетод, який проголосив себе королем Півночі і об’єднав колись розділені клани, планує вторгнутися в провінцію Союзу. Але раптом з’являється Перший з-поміж магів Баяз, котрого вже давно вважали мертвим. Він збирає команду і намагається врятувати Союз. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як ракетний удар по «Фактор-Друк» вдарить по книгоіндустрії?

Олеся Дерзська 23 травня 2024 15:44

«Володар перснів» від WBD повернеться у 2026 році

Олеся Дерзська 10 травня 2024 13:42

У Польщі знайшли загублені книги з бібліотеки братів Грімм

Дмитро Мухін 4 травня 2024 19:24

Фантастичні яйця-крашанки до Великодня — фото

Олеся Дерзська 3 травня 2024 20:04

Як впливає наукова фантастика на інновації: дослідження

Сергій Коноплицький 30 березня 2024 11:51