Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Усе про професію project manager

Владислав Миронович
Владислав Миронович Журналіст та редактор колонок SPEKA
17 лютого 2024 9 хвилин читання

Якщо ви шукаєте роботу в ІТ, то одним з гарних варіантів є посада проджект-менеджера. Вона зацікавить тих, хто, наприклад, не має навичок програмування, адже головна вимога до такого фахівця — побудувати ефективний процес роботи й забезпечити успішність проєкту. Тож далі ми докладніше розкажемо про цей фах, хто такий project manager, чим займається і як можна навчитися цього фаху.  

Хто такий проджект-менеджер

Project manager — це фахівець, що веде проєкт від початку до завершення. Йдеться про комунікацію з командою й організацію її роботи, підтримання зв’язку з керівництвом і замовниками, відстежування прогресу виконання роботи на всіх етапах, підготовку звітів, розв’язання спірних питань тощо. За потреби проджект-менеджер навіть може підібрати для виконання конкретного завдання команду з нуля. Серед його обов’язків також відстоювання інтересів команди і при цьому забезпечення загальної задоволеності клієнта.

Що робить project manager, коли отримує завдання від клієнта? Насамперед він має детально розпитати замовника про його проблему або запит, щоб зрозуміти, яке саме рішення підійде, як працювати над проєктом і яких результатів у цифрах можна досягти.

Обов’язки проджект-менеджера — це також обговорення з фахівцями компанії шляхи розв’язання завдання клієнта і формування команди.

Ще серед важливих обов’язків проджект-менеджера є управління ризиками. На будь-який проєкт можуть вплинути різноманітні обставини. Наприклад, працівник може раптово взяти відгул чи захворіти, що призведе до відсутності особи, якій ніхто не зможе делегувати свої обов’язки. Врешті він може звільнитися. Це може призвести до зміни термінів виконання та виникнення непорозумінь із клієнтом. Project manager повинен мати здатність передбачати можливі ризики та вчасно реагувати на них.

Управління ризиками допомагає уникнути фінансових втрат та зберегти час, а також захищає компанію від можливих збитків. Попередній аналіз потенційних загроз може покращити атмосферу в компанії, оскільки співробітники будуть впевнені, що процеси у компанії стабільні та надійні.

Існує п’ять кроків управління ризиками, і всі вони також входять до обов’язків проджект-менеджера:

  • 1
    Виявлення ризиків.
  • 2
    Оцінювання ризиків.
  • 3
    Зменшення впливу ризиків.
  • 4
    Моніторинг ризиків.
  • 5
    Звітність про ризики.

Які навички потрібні проджект-менеджеру: hard та soft skills

Для того щоб успішно виконувати свої обов’язки, project manager повинен мати низку навичок. Це hard та soft skills — саме повний набір таких навичок забезпечить проджект-менеджеру успіх у його роботі.

Серед soft skills, або гнучких навичок, проджект-менеджера виділимо:

  • 1
    Аналітичний склад розуму та прагнення до навчання і самовдосконалення.
  • 2
    Уміння використовувати різноманітні стратегії навчання.
  • 3
    Комплексний підхід до розв’язування проблем.
  • 4
    Розвинене критичне мислення та аналітичні здібності.
  • 5
    Креативність, оригінальність та підприємливість.
  • 6
    Лідерські якості та позитивний вплив на людей.
  • 7
    Уміння використовувати технології, здійснювати моніторинг і контроль роботи.
  • 8
    Знання технологій у сфері проєктування та програмування.
  • 9
    Стійкість до стресу та гнучкість в управлінні ситуаціями.
  • 10
    Розуміння логічних процесів, вирішення завдань та генерація ідей.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо проєктний менеджер працює в IT-сфері, для нього важливо мати навички управління життєвим циклом розроблення програмного забезпечення. Якщо він працює в інших галузях, йтиметься про будування інших процесів. Зважаючи на це, hard skills проджект-менеджера є:

  • 1
    Уміння визначати потрібних спеціалістів та їхньої кількості для створення конкретного продукту.
  • 2
    Навички розподілу спеціалістів на команди або групи з урахуванням їхніх знань і компетенцій.
  • 3
    Управління комунікаціями та залежностями між різними членами команди або групами.
  • 4
    Уміння визначати необхідность створення тих чи інших команд, наприклад, чи потрібне створення сервісної команди для забезпечення підтримки та післяпродажного обслуговування продукту.

Project manager: зарплата

Тож скільки заробляє проджект-менеджер? Суми доволі різні, адже все залежить передусім від досвіду фахівця: людина, яка закрила не один десяток проєктів, явно отримуватиме більше, ніж junior project manager. 

За даними ресурсу Work.ua, середня зарплата, яку проджект-менеджери вказують як бажану у своїх резюме, становить 35 тис. грн, тоді як середня зарплата, яку роботодавці пропонують project manager, — 30 тис. грн. Ще раз наголосимо, це середні показники на основі розміщених за останні три місяці 896 вакансій та 869 резюме на Work.ua.

Зазначимо, що 9,4% вакансій пропонують зарплату у діапазоні від 8,5 тис. до 17 тис. грн. Це гроші, на які може розраховувати junior project manager, тобто люди, які тільки опановують цей фах, проходять навчання або курс проджект-менеджменту. 9,6% вакансій пропонують зарплати у діапазоні від  57 тис. до 380 тис. грн. На ці гроші можуть розраховувати досвідчені проджект-менеджери.

Скільки заробляє проджект-менеджер у Києві

Зарплати project manager трохи різняться залежно від міста України. Очікувано, що найбільшу зарплату пропонують роботодавці Києва. У середньому на основі 213 вакансій на Work.ua проджект менеджер у столиці може розраховувати на 32,5 тис. грн. 6,1% вакансій пропонує зарплату від 10 тис. до 19 тис. грн для junior project manager і 9,7% вакансій пропонують оклад у розмірі від 61 тис. до 120 тис. грн для фахівців рівня senior project manager

Скільки заробляє проджект-менеджер у Харкові

У Харкові людина, що шукає роботу проджект-менеджера, може розраховувати на середню зарплату 25 тис. грн. 8,7% вакансій пропонують оклад від 10 тис. до 14 тис. грн, а 8,7% вакансій вказують зарплату від 35 тис. до 62 тис. грн. Проте зазначимо, що ця вибірка не надто репрезентативна, адже у Харкові за останні три місяці розмістили лише 12 вакансій. 

Скільки заробляє проджект-менеджер у Львові

За даними Work.ua, у Львові проджект-менеджер може розраховувати на середню зарплату у розмірі 30 тис. грн. При цьому 8,8% вакансій пропонують оклад у розмірі від 10 тис. до 17 тис. грн і 8,8% вакансій — від 45 тис. до 60 тис. грн.

Project manager: курси

Багатьох цікавить, як можна стати проджект-менеджером. Існує кілька підходів. Можна, наприклад, читати відповідні книги, дивитися вебінари, спілкуватися з досвідченими проджект-менеджерами, пройти курси project manager безкоштовно тощо. 

Але найкраще опановувати професію систематизовано, адже це підвищить шанси на знаходження гарної роботи та дасть вам зрозуміти повну картину того, чим займається project manager і взагалі хто він такий. Адже робота проджект-менеджера може досить відрізнятися залежно від компанії: в одному місці будуть проєкти з розроблення ПЗ, в іншому — зі створення сайтів, а ще десь головний акцент буде на мобільних застосунках. 

Специфіка роботи скрізь своя, і, з’ясувавши для себе, чи воно вам треба і чи зможете ви працювати з проєктами різних типів, ви зробите вагомий крок до опанування професії. А допоможуть у цьому освітні курси project manager. Розглянемо деякі з них.

Курс Project management в IT від Beetroot Academy

Цей курс з проджект-менеджменту від відомої ІТ-академії пропонує п’ять навчальних модулів, що тривають майже 70 годин, а також бонуси у вигляді вивчення англійської кар’єрного консультування та роботи з ШІ. Під час навчання у Beetroot Academy розглянуть 34 теми, необхідні для роботи project manager.

Онлайн-курс project management від комп’ютерної школи Hillel

Цей курс з проджект-менеджменту пропонує 19 занять у форматі двох занять на тиждень. Мета курсу — оволодіти навичками вибору та адаптації методології розроблення, що відповідає потребам конкретного проєкту, навчитися формувати та розвивати ефективну команду для досягнення поставлених цілей проєкту, вміти визначати критерії вимірювання продуктивності проєкту та оцінювати їхню ефективність, виявляти та оцінювати ризики проєкту, а також розробляти стратегії їхнього управління та мінімізації.

Курси Project Management у Києві від GoIT

Цей курс проджект-менеджменту розрахований на новачків у цій професії, що лише хочуть пройти навчання project manager і стати фахівцем. Він пропонує чотири навчальні блоки, що містять 37 тем, і дає змогу пройти навчання від початку до реалізації власного проєкту.

Онлайн-курси Project Мanagement від LITS на платформі Prometheus

Учасники цього курсу проджект-менеджменту зможуть переглянути 14 відеолекцій від провідних фахівців різних ІТ-компаній. Серед тем курсу — управління якістю та ризиками, методології управління проєктами та командами, self-management та делегування.

Курс IT Project Management від Projector

Цей тримісячний онлайн-курс з основ проєктного менеджменту підійде для тих, хто тільки починає працювати за фахом, але може бути корисним і для тих, хто хоче покращити навички управління проєктами. Він розрахований на три місяці і складається з 14 навчальних модулів, а викладачами будуть провідні фахівці різних ІТ-компаній України.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати