Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як впоратися зі своїми почуттями: емоційний інтелект у професії Project Manager

Yuliya Mazur
Yuliya Mazur Project Manager
31 серпня 2023 5 хвилин читання

Привіт, я Юлія Мазур, маю 9+ років досвіду роботи у технологічних компаніях на ринках США, Британії, Індії, Японії. Зараз обіймаю посаду Project Manager у GlobalLogic. Спеціалізуюсь на керуванні проєктами з  розподіленими командами з багатьох країнах. Я сертифікований коуч ICF та маю 100 годин власної терапії. За майже 10 років в IT та працюючи на різних проєктах, де був досвід як набору команди з нуля, так і передання вже сформованих юнітів, спілкуючись з різними спеціалістами, я бачу, як змінювалась мотивація тім-мемберів.

Зараз ця мотивація є багатокомпонентною і вже не так тяжіє до чогось одного, складається з трьох ключових компонентів:

  • фінансова винагорода;
  • класна компанія та цікаві проєкти;
  • атмосфера тримає у тонусі, відчувається підтримка, неформальна приємна комунікація.

Якщо на перші два важко впливати як одиниці, то на останню має суттєвий вплив кожний член команди, особливо менеджер та рівень його/її емоційного інтелекту (EI). Саме про емоційний інтелект менеджменту йтиметься у матеріалі.

Що таке емоційний інтелект

Емоційний інтелект (Emotional Intelligence) — це здатність розуміти і розпізнавати свої та чужі емоції, а отже, наміри, бажання і почуття.

Емоції є частиною сигнальної системи організму, що закликає прореагувати на «небезпеку». У випадку професійної діяльності айтівців така небезпека є соціальною взаємодією. Розуміючи власні емоції, ми можемо мати над ними владу та змінювати стратегію поведінки з втікати чи нападати на комунікувати.

Високий рівень керування власними емоціями є необхідною складовою набору скілів менеджера команди та процесів. Це має декілька причин:

  • 1
    Емоції можуть витікати та впливати на тих, хто вас оточує. Якщо менеджер гнівається, команда ймовірно це відчує, навіть якщо гнів не спрямований на них. Якщо менеджер сумний, їхня команда може відчути пригніченість і втратити мотивацію. Співробітники ймовірно відповідатимуть або будуть під впливом емоційних реакцій. Те саме стосується і позитивних емоцій.
  • 2
    Керування своїми емоціями є відмінним способом показати приклад команді. Якщо менеджери можуть залишатися спокійними під час стресових ситуацій і підтримувати позитивний настрій у важкі часи, команда ймовірно буде слідувати їхньому прикладу і знайти натхнення робити те саме.
  • 3
    Вміння керувати своїми емоціями може допомогти менеджеру у складні моменти, такі як конфлікти, напружені розмови, кризи тощо. За допомогою відведення кроку назад, визнання своїх емоцій та керування ними, менеджери можуть залишатися спокійними, зібраними та контролювати ситуацію, доводячи свою більш ефективну лідерську роль.

Як прокачати свій рівень емоційного інтелекту

Якщо відчуваєте, що не завжди в змозі опанувати емоції, зливаєте їх у команді, ось декілька порад, які дають результат:

  • 1
    Ознайомтесь зі спеціальною літературою за темою емоційному інтелекту. Наприклад, з книгою українських авторів Марка Лівіна та Іллі Полудьонного «Простими словами. Як розібратися у своїх емоціях».
  • 2
    Постійно вивчайте та аналізуйте власні емоції. Окрім занять з терапевтом це може бути щоденник: записування емоції може бути корисним методом самоспостереження. Як цікава альтернатива щоденника може бути додаток База, який нещодавно розробили для військових та тих, хто постраждав внаслідок агресії Росії проти України.
  • 3
    Керуйтесь правилом «мовчіть та рахуйте до 10». Коли емоції починають наступати на розум, дайте їм піти.
  • 4
    Перенесіть зустріч, якщо не впевнені у можливостях керувати емоціями в моменті.

Не забувайте про селф-коучинг. Особливо рекомендую, коли ситуація вже сталася та дестабілізувала, і ви зробили необачні кроки на емоціях, прорефлексуйте. Перелік питань для саморефлексії:

  • Який був тригер?
  • Яка була емоція (важливо її визначити та прийняти)?
  • Що саме викликає цю емоцію? Які думки?
  • Яка була моя поведінка? А якою могла б бути, якби її визнали одразу?
  • Що треба зробити, аби керувати цією емоцією?

Що дає розуміння та вміння керувати власними емоціями:

  • Допомагає ухвалювати кращі рішення — великі чи маленькі.
  • Дозволяє стати свідомими щодо тригерів, аби могли отримати уявлення про те, як реагувати конструктивним способом.
  • Прийняття емоцій дозволяє сприймати наші думки та перспективи об'єктивно, замість того щоб автоматично приймати негативні судження про себе та інших.
Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00

Як створити YouTube-оголошення з високою конверсією у 2024 році?

В'ячеслав Юренко 21 червня 2024 19:00