Dream team: секрети навичок командної роботи
Майже кожна професія вимагає від людини певного рівня навичок роботи в команді, незалежно від того, чи працюєте ви у сфері продажів, чи розробляєте програмне забезпечення. Вміння працювати в команді має вирішальне значення для ефективної комунікації, порозуміння з колегами та керівниками, а також для створення високопродуктивного робочого середовища. Тут ми розглянемо, що таке навички роботи в команді та що потрібно для того, аби стати командним гравцем.
Командний гравець: хто він?
Здатність досягати цілей на робочому місці вимагає співпраці з іншими. Незалежно від того, чи ви вже працюєте в команді, чи готуєтеся приєднатися до нової, розвиток навичок командної роботи може допомогти вам досягти успіху в кар'єрі.
Командний гравець — це той, хто робить активний внесок у свою групу для виконання завдань, досягнення цілей або управління проектами. Командні гравці активно слухають своїх колег, поважають пропоновані ідеї та прагнуть покращити продукт або процес. Командні гравці розуміють, що успіх їхньої команди — це їхній власний успіх, і вони поділяють відповідальність, коли їхня команда стикається з труднощами на цьому шляху.
Командна робота є запорукою успіху компанії, стверджує Джон Дж. Мерфі, автор книги «Pulling Together: 10 Rules for High-Performance Teamwork».
Альберту Ейнштейну належить заслуга відкриття теорії відносності, але правда полягає в тому, що він покладався на дискусії з друзями та колегами, щоб удосконалити свою концепцію.
«За кожним генієм стоїть команда, — каже Мерфі. «Коли люди використовують навички та знання один одного, вони можуть створювати практичні та корисні рішення».
Існує багато загальних soft skills, які роблять людей чудовими командними гравцями. Ось декілька якостей, які їм притаманні:
Розуміння своєї ролі
Як члени команди, вони розуміють свою роль і працюють над виконанням своїх обов'язків якнайкраще. Це не заважає їм пропонувати допомогу або слушні рішення іншим членам команди.
Відкритість до співпраці
Робота в команді означає різноманіття думок та ідей. Навіть якщо ви вважаєте, що ваша ідея найкраща, вам слід вислухати всі, перш ніж проштовхувати свою. Командні гравці завжди шукають компроміси і зберігають повагу, коли їхню роботу конструктивно критикують.
Підзвітність
Командні гравці беруть на себе відповідальність за свої помилки. Вони розуміють, як їхні дії впливають на всю групу. Таким чином, вони вчаться на своїх помилках, здобуваючи повагу від своєї команди.
Гнучкість
Командні гравці з готовністю приймають будь-які завдання, які їм дає керівник. Гнучкість у виконанні своїх обов'язків дозволяє їм дізнаватися більше і допомагати своїй команді. Вони розглядають кожну можливість як шанс навчитися.
Позитивний настрій
Збереження позитивного настрою навіть під час стресу допомагає решті членів команди пережити труднощі, не засмучуючись.
Відданість команді
Ви повинні бути повністю віддані команді. Ви будете чудовим командним гравцем, якщо зможете показати іншим, що вірите в своїх людей, процеси і цілі. Це радикально підвищує моральний дух і продуктивність колег.
Розвиток навичок командної роботи: як стати справжнім лідером в колективі?
У кожній галузі та на кожному рівні вашої кар'єри вам доведеться працювати пліч-о-пліч з іншими людьми. Якщо ви будете робити це емпатично, ефективно та відповідально, це допоможе вам досягти кар'єрних цілей та зробити позитивний внесок у компанію, в якій ви працюєте. Це також може допомогти вам порозумітися з іншими людьми, отримавши міцні робочі стосунки, нові зв'язки та нові можливості.
Співпраця є важливою частиною успішної роботи і навчитися бути позитивною силою для своєї команди життєво необхідно. Коли ви прагнете бути чудовим командним гравцем, інші будуть слідувати за вами. Таким чином, ви покращите свій робочий простір, зможете розвиватися особисто і просуватися по кар'єрних сходах.
Ось кілька способів, які допоможуть вдосконалити навички роботи в команді:
Пропонуйте допомогу
Якщо ви бачите колегу, який здається перевантаженим або не може впоратися із завданнями, запитайте, чи можете ви допомогти. Командні гравці підтримують одне одного у важкі часи. Не забувайте також самі просити про допомогу, коли у цьому є потреба.
Активно слухайте
Активне слухання означає, що ви уважно слухаєте і вдумливо реагуєте на те, що говорить член вашої команди. Ставте запитання про те, що вам незрозуміло.
Спілкуйтеся
Тримайте свою команду в курсі вашого прогресу і того, що вам потрібно для досягнення успіху в роботі. Ви повинні бути на постійному зв'язку зі своєю командою, щоб переконатися, що всі працюють для спільної мети і ніхто не дублює роботу.
Дослідження показують, що ефективна комунікація може бути вирішальною частиною організаційного зростання та змін. Якщо ви не спілкуєтеся один з одним, вам і вашій команді, швидше за все, буде важко досягти поставлених цілей.
Вирішуйте проблеми
Коли ви ідентифікуєте проблему, вживайте заходів для її вирішення. Проводьте мозкові штурми для вирішення проблем і просіть про зворотній зв'язок.
Розвивайте адаптивність
В роботі команди часто зустрічаються виклики та стресові ситуації. Розвивайте свою здатність працювати під тиском та приймати обґрунтовані рішення в умовах невизначеності.
Святкуйте успіхи колег по команді
Якщо член вашої команди досягає успіху на робочому місці — ви теж. Це означає, що ви стали на крок ближче до досягнення мети.
Визнання того, що робить ваша команда, може бути надзвичайно важливим, адже піднесений моральний дух часто має велике значення для мотивації команди продовжувати добре виконувати свою роботу. Якщо ви станете лідером у створенні позитивного настрою на робочому місці, це може надихнути інших робити те саме, що піде на користь усій команді.
Святкуйте чужі успіхи, а також будьте в курсі особистого життя колег і знаходьте час, щоб проявити турботу.
Постійно вдосконалюйтесь
Командна робота — це постійний процес вдосконалення. Завжди оцінюйте результати роботи, щоб виявити місця, де можна покращити діяльність команди.
Якщо ви не впевнені, в яких саме сферах вам потрібно вдосконалюватися, щоб стати кращим командним гравцем, попросіть колег, яким ви найбільше довіряєте, дати чесний відгук про ваші навички роботи в команді. Поставте собі SMART-цілі, щоб з часом покращити ці навички. Ви також можете попросити когось, кого ви поважаєте у своїй галузі, стати вашим наставником. Пошук людини, яка має сильні навички командної роботи, може допомогти вам вдосконалити свої власні.
Правильно організована командна робота має низку переваг, головна серед яких — розвиток. Ви можете відкрити для себе нові погляди на ті чи інші процеси від колег з іншим досвідом. Ви також можете вчитися на чужих помилках, що допоможе вам уникнути помилок у майбутньому.
У всіх нас є «сліпі плями» в нашій поведінці та сильні сторони, про які ми можемо не знати, а зворотній зв'язок від членів команди може їх виявити.
І насамкінець: командна робота знижує ризик вигорання. Дослідження Gallup, в якому взяли участь майже 7 500 штатних працівників, показало, що 23 % опитаних відчувають вигорання на роботі дуже часто або постійно. Ще 44 % кажуть, що відчувають це іноді. Що допомагає? Розподіл навантаження. Тож «прокачуйте» навички командної роботи задля досягнення високої продуктивності та створення комфортного середовища.
«Зібратися разом — це початок, залишатися разом — це прогрес, працювати разом — це успіх», — зауважував свого часу Генрі Форд. І з ним важко не погодитися: командна робота — це не ідилія та відсутність дискусій. Уміння працювати в команді — це вміння завжди залишатися конструктивним, дискутувати, але не доводити справу до руйнівного конфлікту, разом шукати сильні рішення, проявляти повагу до інших і викликати повагу до себе.